Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 eves lanyom eszi az orrvalad...

4 eves lanyom eszi az orrvaladekat es ragja a kormet. Hogyan szoktassam le ezekrol a rossz szokasokrol?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű de nagyszerű ötlet: a keserű ízű készítmény közvetlenül rámutat arra, mennyire nem jó rágcsálni a karmainkat, a Daum-exolt (fellelt ár: 1275 Ft) az ujjvégekre és a körmökre kenve kell felvinni, de No-bite (fellelt ár: 1620Ft) is hasonló módon működik. Mivel színtelenek, férfiak és gyerekek is használhatják.
2015. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez valami koromlakk? S ha kezet mos is megmarad a rossz iz?
2015. ápr. 12. 17:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Utanaolvastam, kosz a tippet, ezt kiprobalom ;)
2015. ápr. 12. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne pszichológushoz is elvinni, a körömrágás mögött lelki probléma, feldolgozatlan feszültség áll. Tudom, én is rágom a körmömet, egész életemben rágtam :(
2015. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lányom is rágta 4 évesen, aztán leszokott róla, most a haját rágja. Ha a gyerek feszült valami miatt, és emiatt van szüksége az ilyen pótcselekvésre, akkor talál majd más rossz szokást. Persze esetleg érdemes megpróbálni a rossz ízű körömlakkot, vagy ígérhetsz neki jutalmat is, pl. hogy ha nem rágja a körmét, akkor hétvégére kilakkozzátok, de ha tényleg lelki probléma áll a háttérben, akkor ez kevés.
2015. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Enyém is rágta a körmét, mikor elkezdte az ovit. Nyári szünetben leszoktattuk róla (királylányok nem rágják, blabla) (keserű lötyi nálunk nem jött be)

Aztán új nevelési év jött, új ovi, minden oké volt, de most pár hete megint rágja.

Egyelőre még beszélni próbálok vele, hátha bejön... aztán majd jön a zsarolás (ajándékot kapsz, ha leszoksz a rágásról)...

Mondjuk neki most biztosan van lelki problémája, de azt nem tudom megoldani.

Ugyanis az a problémája, hogy a nagyobb tesója kezdi a sulit, ő meg nem. Ezzel sajnos nemt udok mit kezdeni.

4,5 éves.

2015. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok, néha a fikát is megeszi, arra meg egyszerűen azt mondta, hogy finom.

Most erre is mit mondjak??? (azon kívül, hogy undorító és ne csinálja....)


A körömrágás amúgy tényleg valami lelki dolog lesz, nézz utána a gyerkőcödnek, hátha van vmi gondja.

2015. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt hogy kis korban mivel lehet leszoktatni nem tudom mert én is 18 éves koromig rágtam.

Viszont a körömrágás elleni körömlakkal csal óvatosan, én tiniként magam vettem hogy majd leszokok de csak annyit értem el vele hogy semmit nem tudtam enni amihez nem kellett villa-kanál mert ha megfogtam a vajas kenyeret az is keserű lett, hiába mostam előtte kezet.

18 évesen meg a műköröm szoktatott le, de 4 évesnél ez a megoldás nem játszik.

2015. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!