Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mernétek így vállalnia a...

Mernétek így vállalnia a negyedik gyereket?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Vélemények,tapasztalatok érdekelnének.Három gyerköcünk van/15.6 éves és egy 10 hós/.Szeretnénk negyediket! De férjem 39 éves én 36,eddig mindig tartottuk magunkat ahoz hogy visszamegyek köztük dolgozni és egy pár év múlva jöhet a következő.Most viszont ha dolgozok 3-4 évet már késő lesz ezért most szeretnénk őt össze hozni.A korunk miatt aggódom.lehet egy kicsire és egy picire energiája az embernek ha közel negyven éves?Volt vagy van valaki hasonló cipöben?Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 13. 06:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Minek még egy gyerek? Nagy valószínüséggel a már meglévökket sem fogjátok tudni rendesen felnevelni, mert azért három gyerek iskoláztatása, ruházása kamaszkorban igen sokba kerül, nem mint piciként, amikor még nem sokat fogyaszt.
2015. ápr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Igaza van az elsőnek. A gyerekeket fel is kell nevelni. Az iskoláztatás nagyon sokba kerül a kamasoknak a ruha stb. sem két fillér.
2015. ápr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező! Mi hárman vagyunk testvérek, 9 és 13 évesek voltunk, mikor anya a harmadik testvérünket szülte. Úgy tudom, akartak volna negyediket is, de nem jött össze. Később anya azt is mondta, hogy nehezen bírná már két kisgyerekkel.


Ő is 40 éves kor körül volt akkor, kicsit idősebb, mint te. De 40 éves és 40 éves között is van különbség, anya nem a legfürgébb, legenergikusabb nők közé tartozik. Te lehet, hogy fiatalosabb vagy.


Amin itt sok dolog múlik, az szerintem az, hogy ha szükséges lesz, akkor kapsz-e majd segítséget. Egyrészt vannak-e hadrafogható, segítőkész nagymamák, ha vannak, milyen távol laknak. Másrészt hogy a nagyobb gyerekeid, főleg a 10 éves, mennyire örülne még egy kistesónak és mennyire segítőkész a mostanival. Harmadrészt hogy anyagilag megengedhetitek-e magatoknak, hogy alkalmanként fizetett segítséget alkalmaztok. Nálunk átlagosan évi egyszer egy nap volt ilyen.


Gondold át ezeket, aztán ha vállalhatónak érzed, vállaljátok be. Klassz dolog lehet négyen testvéreknek lenni.

2015. ápr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Én nem értem azokat akiket rá mernek kérdezni, hogy minek még egy gyerek? Talán, mert akkor érezné teljesnek a családot, az tenné boldoggá, ha négyen lennének. Mindegy is, miért szeretne, nem az volt a kérdés, hogy kell-e negyedik gyerek, hanem, hogy ennyi idősen bevállalja-e? Nyilván nem a fórumozókhoz fogja igazítani ezt a döntést, de kíváncsi simán lehet a véleményekre.

Nehéz kérdés ez kérdező. Azért nehéz, mert nem sokat írtál, hogy mennyi segítséged van. Hogy érzed, te bírnád idegileg, fizikailag minden területen a négy gyerekkel járó strapát? Én 34 éves vagyok, a harmadik gyermekünket várom. Én szívesen szültem volna 25-28 évesen, csak akkor nem volt párom, akkor fejeztem be az egyetemet, kezdtem dolgozni. 29 évesen ismertem meg a páromat, majdnem 31 voltam mikor az első gyerekünk megszületett, 32, mikor a második és 34 mire a harmadik megszületik. Szóval, nem vaciláltunk sokat, mert legalább három gyermeket szerettünk volna. De bennem már most ott van, hogy mi lesz 20 év múlva? 53-54 éves leszek, mire leérettségizik a legkisebb, és kb hatvan mire elvégzi az egyetemet, ha megy oda. Szóval ez riasztó. Hogy fogom bírni, Dolgozni, plusz a gyerekeket segíteni? Bennem is bennem van, hogy de jó lenne, ha esetleg négy lenne. Igen, de mi van, ha ne adj Isten történik valami a férjemmel? Vagy velem? Akkor itt marad valakire a 3-4 gyerek? Engem inkább ezek a gondolatok riasztanak.

Van egy ismerősöm, az anyuka két évvel idősebb, mint én, tehát 36 éves és hét gyermeke van. Lelkész házaspár. Gyönyörű gyerekek, boldogok és mind a parókiára születtek. Na, ott a szülők nem vacilálnak ilyeneken, hogy mi lesz, ha valamelyikük kibukik a sorból, vagy azon, hogy fognak egyetemre menni, sőt, ott jön majd a folytatás is. Szerintem 10-ig meg sem állnak, vagy addig, amíg anyuka tud szülni.

50-100 évvel ezelőtt sem tette fel a kérdést a szomszédasszony a nagyanyáinknak, dédanyáinknak, hogy minek negyedik gyerek, mikor ezt a hármat sem tudod rendesen felnevelni!!! Jöttek sorban a gyerekek és java felnőtt, aki életben maradt. Felnőttek olyan körülmények között amilyenben. Sajnos a mai világ lett ilyen, hogy egyből ufó vagy, ha ne adj Isten nagy családot szeretnél. Nagyon szomorú.

Kérdező! Ha úgy érzed bírja az egészséged, van fizikumot, bírni fogod idegileg és nincsenek olyan félelmeid, mint nekem, hogy hány éves leszel, ha érettségizik a gyerek, akkor rajta! Jó, hogy manapság valaki gondolkodik negyedik gyerekben is! Sok sikert neketek!

2015. ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

"50-100 évvel ezelőtt sem tette fel a kérdést a szomszédasszony a nagyanyáinknak, dédanyáinknak, hogy minek negyedik gyerek, mikor ezt a hármat sem tudod rendesen felnevelni!!! Jöttek sorban a gyerekek és java felnőtt, aki életben maradt. Felnőttek olyan körülmények között amilyenben."


1. Akkoriban a fogamzásgátlás nem igazán létezett, így nagyon családtervezésről se beszélhetünk, nem feltétlenül saját döntés volt a gyerekszám.

2. A magas gyermekhalandóság miatt (25-33%!!) régen inkább a "mennyiségi" gyermekvállalás volt jellemző.

3. Más volt a gazdaság szerkezete, bár utóbb meg is bukott a rendszer, de akkori tudás szerint az életkörülmények stabilak voltak és fel lehetett nevelni 7-10 gyermeket is.



Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most ne lehetne sok gyermeket vállalni, de ne akarjuk az almát a körtéhez hasonlítani. Ennyi erővel parasztromantikázhatunk kútból húzott vízzel és petróleumlámpával, hiszen "akkor is megéltek valahogy közművek nélkül". Mégse láttam még embert, aki erre hivatkozva kiköttette volna őket az otthonából.

2015. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
hát ez attól függ. én nemnekem a 2-3 az teljesen jó. főleg annyi idősen már nem akarnák szülni. de ha ti a nagy családot szeretetitek,mert tény, hogy azért az biztos jó :-) meg úgy érzed elbírnál 4 gyerekkel,plussz biztosan bírnátok anyagilag akkor persze
2015. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen kivárnám a 3 év korkülönbséget. Akkor 38 évesen szülnéd a legkisebbet, az még teljesen belefér. 2 évnél kisebb korkülönbség nagyon megterhelő a szülőknek is, és a testvérféltékenység is ilyenkor a legdurvább, hiszen a nagyobbik kicsi is nagyon pici még ahhoz, hogy testvére szülessen, meg szokta viselni őket.
2015. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Apuka is szeretne negyedik gyermeket, vagy kész tények elé lesz állítva?
2015. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
36 évesen szültem a második gyermekemet, kicsit sem éreztem/érzem magam öregnek hozzá. Én is alapítottam volna korábban családot, ha lett volna kivel, de az ideális jelöltet csak 27 évesen ismertem meg, neki szültem is kettőt. Én még agyalok a harmadikon, de mivel most jöttem vissza dolgozni egy ideig még szeretném csinálni, mielőtt belevágunk a harmadikba. Szóval ha lesz nálunk még egy baba, azt legkésőbb 40-41 évesen fogom szülni. Szóval nálad a 36 szerintem teljesen rendben van.
2015. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Én mernék, sőt, mernem is kell, pár hét múlva töltöm a 40-et, és még nincs gyerekem, de próbálkozunk.
2015. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!