Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mernétek így vállalnia a...

Mernétek így vállalnia a negyedik gyereket?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Vélemények,tapasztalatok érdekelnének.Három gyerköcünk van/15.6 éves és egy 10 hós/.Szeretnénk negyediket! De férjem 39 éves én 36,eddig mindig tartottuk magunkat ahoz hogy visszamegyek köztük dolgozni és egy pár év múlva jöhet a következő.Most viszont ha dolgozok 3-4 évet már késő lesz ezért most szeretnénk őt össze hozni.A korunk miatt aggódom.lehet egy kicsire és egy picire energiája az embernek ha közel negyven éves?Volt vagy van valaki hasonló cipöben?Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 13. 06:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
Igen, vállalnánk. Nem vagy idős. Simán megoldod majd a két picivel. Az pedig, hogy tisztességesen fel tudjátok-e nevelni, ti tudjátok, nem az itteni hozzászólók, akik szerint két normál keresetből csak 1 gyerek tartható el, mert kötelező évente kétszer külföldön nyaralni. Nálunk is más a mérce, másodikat várjuk, három biztosan lesz, de felmerült a négy is. Én most vagyok 31, szóval simán leszek még a te helyedben, és ha akarjuk, vállalni fogjuk.
2015. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem válalnèk inkább felnevelnèm azt a 3 gyereket normálisan ,nekem 3 gyerekem van 3.gyereket 34 èvesen válaltam de most 5 èvel kèsöbb nagyon fáradtnak èrzem magam a 3 gyerekemtöl ,nincs hadra foghato segitsèg fèrjemen kivül.
2015. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%

Ne viccelj, még fiatalok vagytok!


Amúgy osztom a 11-es véleményét!

2015. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 évesen az elsőt, 37 évesen a másodikat szültem - a nagy most 2,5 éves. Hát nem könnyű. Én energikusnak, türelmesnek, tapasztaltnak, következetesnek éreztem magam. Az első másfél évben (amikor a nagy pici volt, közben terhesség, újszülött,költözés...) azt hittem nem bírom. Nagyszülők nem álltak a helyzet magaslatán. Ekkor vettünk igénybe segítséget, ami persze pénzbe kerül, így a férjemnek többet kellett dolgoznia.

Most már könnyebb, hogy a pici is kicsit önállóbb, nagyon szépen el játszanak együtt, úgy vagyunk napközben, mintha a bölcsiben lennének.

Nem tudok belegondolni, hogy ha lenne még egy 15 éves kamasz és egy 6 éves iskolás is mihez kezdenék, de lehet, hogy beleőrülnék. Így is rengeteg a takarítani- pakolnivaló, mert mindenhol morzsa és játék van, állandóan van mosnivaló, lopott időben főzök (ilyenkor lelkiismeret furdalásom van a tv miatt), a kertre alig marad időm, pedig szeretném ha szép lenne. Szeretnénk kicsit kettesben maradni, de örülünk ha bedőlünk az ágyba, úgy érezzük megy a verkli éjjel-nappal.

Fáradt vagyok, 20 éves koromban sem bírtam az éjszakázást, de most különösen nem.

Én szerintem ha tényleg szeretnétek negyediket (és nektek kell eldönteni bírjátok-e anyagilag, érzelmileg) - most vágjatok bele, mert később még fáradtabb leszel, nagy lesz a korkülönbség, legalább a két pici el fog játszani egymással és ezáltal több szabadidőd marad a háztartásra (mintha lenne egy 4 éves és egy fél éves). Mire 40 éves leszel már túl leszel a nehéz időszakon, a pici akár bölcsis is lehet már és visszamehetsz dolgozni ha szeretnél.

2015. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ahol 3 már van, ott semmi gond nem lenne a 4.-kel, 5.-kel.
2015. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!