Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan kezelnétek az ilyen...

Ti hogyan kezelnétek az ilyen szitut? Hiszti a boltban, mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

18 hónapos lesz, azaz másfél éves a gyermekem. (lány)

hát, mostanság nem akaródzik megülni a babakocsiban, így időnként elmegyünk autóval vásárolgatni. (aldi, lidl, stb)


Itt jön a baj, mert egy idő után elkezdi bevágni a hisztit, és iszonyat erős hangja van.

Ott hisztizik, és igazából nincs is különösebb oka, csak valami apróság miatt, mondjuk legutóbb amiatt, mert nem mehetett már oda a nagy kosárhoz. (mentünk kifele)

egész parkolóban ordított, és mindenki minket nézett, sőt, akadt olyan is, aki azért nem indult el az autóval, hogy lássa, mi történik velünk. :D

Persze, ez akkor nem volt vicces, igazából végig ordított a kezemben.


következő alkalommal szintén családostul vásároltunk, és ismét kiverte a hisztit.

kijöttem vele a boltból. Akkor megnyugodott.

Na igen, de most ezt nem tudom mindig megtenni, amikor egyedül vagyok vele és mondjuk sorban állok a kasszánál


még volt pár ilyen alkalom (dm-ben előre engedtek minket, mert sírt, akkor is kijöttem vele)


szerintetek

1. Jobb lenne nélküle vásárolni, hogy majd későbbre kinővi

2. Vigyük magunkkal és megszokja


Ti mit csinálnátok a helyemben?



2015. ápr. 15. 12:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Általában 4-5 éves korban van a dackorszak, a tied korán kezdte. Mindent megkap, amit csak akar? Csecsemő kora óta mindig kézben volt, nagymamák kényeztették? Apu kivette a kiságyból és dédelgette? Kiköveteli a figyelmet, mert ezt szokta meg. Mindenképpen le kellene szoktatni a túlzott dédelgetésről, bele se gondolnak a nagyik, mennyire megkeserítik így a mamák életét.
2015. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Azt akarja, hogy KIZÁRÓLAG vele foglalkozz, neki kedveskedj, tipikus elkényeztetett kicsi.
2015. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem muszáj, nem stresszelném vele. Néha elvinném, hogy ismerje meg ezt is, de ha lehet a hiszti kezelését tanuljátok meg máshol. Millió lehetöség adódik rá naponta :D
2015. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ha nem is minden nap, de rendszeresen szerintem érdemes elvinni. a vásárlást meg tudod oldani nélküle, de adódhat olyan, amikor nem tudod kire bízni és pl. hivatalos ügyet kell intézned (vagy ő is kell hozzá).
2015. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem az első gyermek, van egy 4 éves testvére, akivel ilyen probléma soha sem volt.

és mentségemre szolgáljon, hogy pici babakora óta érzékeny és sértődékeny. Tehát nem "szerzett" dolog, nem kényeztetésből jött dolog ez, neki ilyen a vérmérséklete.


gondoltam, hogy jönnek majd a támadó válaszok is.

Harmadiknak köszönöm szépen

időnként el fogjuk vinni, hogy szokja is meg, mert másképpen nem fogja tudni megérteni, hogy mi történik.


az első kettőnek üzenem: nem volt ölbebaba, sőt pont az ellenkezője, és nem kényeztettük el, hiszen nem első gyerek. Mindent pont úgy csináltam, mint az elsőnél, mégis más habitusú

2015. ápr. 15. 13:19
 6/20 anonim ***** válasza:
20%
Egy pofon,és helyrejön.
2015. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

egy pofon?

Egy érzékeny, ijedősebb gyermekről beszélünk, a pofon (vagy hidegzuhany, mielőtt valaki ezt is ajánlja) szerintetek jó megoldás lenne? (költői kérdés)

én szeretettel, ölelgetéssel, határozottsággal igyekszem nevelni, és persze jó sok következetességgel. A nagyobbik gyermekem nagyon jó példa erre.

A másodiknál már nehezebben megy

ezért gondoltam, hogy felteszem a kérdésemet, de lehet rossz időben tettem.

Köszönöm a 4. választ is.

2015. ápr. 15. 13:31
 8/20 anonim ***** válasza:

"Kedves" utolsó...egy másfél évest megütnél? Remélem nincs gyereked!!! Szerencsétlen azt sem tudná miért kapja!

Az enyém 19 hónapos. Csak akkor jön rá ilyen mikor nagyon rossz napja van. Én olyankor próbálok nem figyelni rá, ha ciki ha nem ez van! :) Mi nyári sapit akartunk neki venni valamelyik nap, és ahogy próbálgattuk rá úgy behergelte magát hogy nem vett levegőt.

Attól hogy nem vered még nincs elkényeztetve. Ezer oka lehet a hirtelen hangulatváltozásoknak (időjárás...stb)!

2015. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Mi sem használunk már rég babakocsit, de ha boltba megyünk én mindig beültetem a bevásárlókocsiba. Így tuti nem kezd el rohangálni/pakolászni, így elrángatni sem kell. Általában mindig van a táskámba egy kisautó (fiam van :)) és ha türelmetlenkedik azt előveszem/vagy az innivalóját. Valami legyen kéznél ami nem feltétlen kaja, hanem egy kedvenc vagy egy rég nem látott tárgy.
2015. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 piroska és a farkas ***** válasza:
10%
Én csak egyet tudok tanácsolni : mindaddig amig becsülettel és szeretettel neveled a gyerekeidet, nagy ívből tegyél rá, hogy milyen hisztit hányan néznek végig. nekik nyiván minde tökéletesen müködik az életükben, a gyereküknek nem volt se dackorszaka, se kamaszkora, sőt, 1 évesen már önmagát pelenkázta át, miután kikeverte magának az esti tápszert. Esetleg ha nagyon néznek benneteket, szolj a kislánynak, hogy integessen a bácsinak/ néninek.... Más tanácsom nincs, az én kislányom még csak 1 éves. Annyit még talán, ahogy vki írta is azt hiszem, h azért ha megoldhato, nem minden vásárlásra vinném el.
2015. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!