Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit teszel akkor, ha a 15...

Mit teszel akkor, ha a 15 hónapos gyereked nem akar enni?

Figyelt kérdés

Az étel ismerős, máskor is kapott már.

Egész délelőtt nem evett (kimaradt a tízórai), nem reklamált érte. Utoljára reggel 8-kor evett (reggeli).

Ebéd melegítésnél már a konyhapultra csimpaszkodott, hogy elérje az ételt, stb.

Leülsz vele enni, de az első kanál után azonnal elutasító.

Az étel nem meleg, úgy van elkészítve (félig pépesen), ahogy ő azt szereti.


Ilyenkor mit teszel?


2015. ápr. 16. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmit. Illetve annyit, hogy belenézek a szájába, nem piros-e a torka, vagy jön a foga. Egy két napig figyelgetem, nem betegszik-e meg. Ha igen, akkor betudom a betegség előjelének.

Ha meg semmi baja, akkor meg nem csinálok semmit. Ha éhes lesz, enni fog.

2015. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmit, elrakom a kaját és eszik majd ha éhes.
2015. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ja én is ezt csináltam mint az előző hozzászólók... :)

Nem evett, akkor másél óra múlva újra megkínáltam.

Vizet azért persze közben adj neki :)

2015. ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmit, eszik ha éhes. Inni van neki kirakva h elérje, iszik amikor akar.
2015. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ha csak egy-kétszeri alkalom,akkor semmit.ha alapból jó evő,nem válogatós,akkor-vagy beteg lesz,vagy csak nincs étvágya,nem éhes.aludjon ebéd után egy nagyot-és az uzsonna legyen bőségesebb
2015. ápr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogyha nincs semmi egyéb baja, akkor "éhen marad" és "így járt", majd megeszi később, ha már kellő képen éhes lesz.

Viszont ma többen kioktattak (egy babázón), hogy milyen dolog ez tőlem? Éhen marad, ráadásul éhesen nem szabad lefektetni aludni (délutáni alvásra) és stb.

Kaptam a hideget - meleget. Volt, aki közölte, hogy ő addig próbálkozik különböző ételekkel, amíg valamelyiket meg nem eszi a gyereke.

Erre az volt a válaszom, hogy se időm, se kedvem nincs egész nap azzal szórakozni, hogy pl. palacsintát sütök vagy bundás kenyeret. Esetleg gyümölcsök százait pucolom és darabolom fel, mert a kisasszony nem óhajt megenni valamit.

Na, itt aztán nekem támadtak többen, hogy ez a dolgom, ezért vagyok anya, ezért vagyok otthon, stb..

Én meg úgy gondolom, hogyha ezt csinálnám, akkor ehhez szoktatnám hozzá a gyerekem/gyerekeim és ebből iszonyat sok problémája/problémánk lesz a következő pár évben (pl. válogatás állandóan) a bölcsibe/oviba/iskolába.


Nyugodtan leírhatjátok a véleményeteket, ezért írtam ki a kérdést, mert érdekel, hogy most tényleg én vagyok-e a hül.e és a nem normális?!

2015. ápr. 16. 12:25
 7/13 anonim ***** válasza:
Itt sokféle ember jár. Ne innen neveld a gyerekedet. Te tudod, mi a jó neked és neki.
2015. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálam is gyakran csinálja ezt, bár ő eszik tízórait...

Ilyenkor vizet adok neki, utána már mehet pár kanállal, utána pici víz és annyira izgága,hogy le kell valamivel foglalni amíg kanalazok, vagy már ő szeretne kanállal enni -akkor adok neki is egy kanalat.

2015. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Volt, aki közölte, hogy ő addig próbálkozik különböző ételekkel, amíg valamelyiket meg nem eszi a gyereke. "


Igen, az ilyenekből lesz az, hogy a gyerek kindertojást ebédel, mert mást nem volt hajlandó megenni.

2015. ápr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sztem hülyeség mindenfélével kínálgatni. Megszokja és csak bizonyos dolgokat fog megenni amit tufja h úgyis megkap ha x kaját elutasít. Persze nem gondolom h vmit bele kell tömni a gyerekbe ha nem szereti, de azért csak meg kéne kostolnia. Egyáltalán n biztos h azért nem eszik mert nem tetszik neki a kaja, simán lehet nem éhes, viszont mire eljut az ember a 20. kajához megéhezik és megeszi. Ahelyett h várt volna és megette volna az elsőt is.
2015. ápr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!