Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet buta kérdés, de ha egy...

Lehet buta kérdés, de ha egy gyermek hiperaktív, az már korai babakorban is meglátszik, vagy később jönnek a tünetek?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy baba 1 éves koráig már vannak tünetek, vagy jelentkezhetnek másfél éves korban is, vagy két éves kor után is?

2015. ápr. 17. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írod: lehet jele fél éves korban is, egy éves korban is, és bármikor. Ha éves korig nem diagnosztizáljuk, a tünetek kezdete óriási szórást mutat, de jellemzően 3 éves korig jelentkezik.
2015. ápr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon tág problémakör, erre nehéz így válaszolni. Lehet, hogy vannak tünetei, előjelei pici korban, de lehet hogy nem. Sokan összetévesztik a hiperaktivitást az eleven, mozgékony, örökmozgó, kezelhetetlennek tűnő gyerekkel.

A hiperaktivitás egy veleszületett elváltozás, komplex tünetegyüttesben nyilvánul meg, jellemző lehet a motoros nyugtalanság, észlelési zavar, figyelmi probléma, ezért sokszor csak kisiskoláskorban válik nyilvánvalóvá, ha nem tud nyugton ülni és nem tud egy dologra koncentrálni, ezért tanulási problémákat okoz. A hiperaktív gyerek általában nem tudja a környezet ingereit megfelelően kezelni, nem tudja a fontos ingereket kiválasztani és elkülöníteni a kevésbé fontosaktól, állandóan elterelődik a figyelme, szétszórt, kapkod, túlmozgásokat végez, nyugtalan stb. Kis korban nagyon nehéz ezt még megítélni.

Egy adott gyereknél azt kell megfigyelni mondjuk 1 vagy 2 évesnél, hogy leköti-e valami, tud-e egy bizonyos játékkal játszani ami érdekli, vagy mindenbe csak belekezd, és ide-oda kapkod. Lehet, hogy nagy a mozgásigénye, és látszólag hiperaktívnak tűnik, mert fel-le rohangál egész nap, de ha leültetjük valami elé ami érdekli, képes az adott játékkal rövid ideig elmélyülten foglalkozni, akkor lehet, hogy egyszerűen csak eleven, és több mozgásteret kell neki adni.

2015. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én az voltam,nem vették észre csak elsős,másodikos koromban. tinikorra meg kinőttem.
2015. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mivel a hiperaktivitás ugye súlyos figyelemzavar, ezért nem igen lehet észrevenni 1-2 éves korban. nem véletlenül csak iskoláskortól beszélhetünk róla, mert akkor jönnek elő a tüneteket, amikor már teljesíteni is kell.

de ugye a túlmozgékonyság az egyik gyakori jövevénye, az nyilván már kicsi korban is észrevehető, viszont visszafele meg nem igaz. tehát egy túlmozgékony kisgyerek nem hiperaktív, ezért nem lehet ezt tünetének mondani

2015. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!