Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszerek vannak, hogy...

Milyen módszerek vannak, hogy egy hároméves kisgyerek nagyon erős szeparációs szorongását, ami korai kötődési problémákból ered, enyhítsük? SOS!

Figyelt kérdés
Csecsemőkori kötődési zavar miatt erős szeparációs szorongása van a kisgyereknek. Nagyon szeretnék segíteni neki.
2015. márc. 29. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem csak az anya kényeztette el, akkor orvosi segítségre van szükség.
2015. márc. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon kevés információ, jó lenne, ha leírnád, mi okozta ezt a kötődési zavart, hogyan alakult ki, miben mutatkozik meg, és biztos-e hogy amiatt van a szorongás, nem más oka van-e?

Nálunk 3 és fél éves lányom volt olyan, hogy 3.5-től 4.5 éves koráig sehova nem mehettem nélküle, mert sírógörcsöt kapott, még a boltba sem szaladhattam le nélküle, pedig ott volt az apukája, nagymamája, akiket nagyon szeretett és jól elvolt velük, ha én is jelen voltam. De ennek az volt az oka, hogy volt egy beteg kistestvére, akivel sokat voltam kórházban és 14 hónaposan meghalt. Nagyobbik kislányom ekkor volt 3 és fél éves. Amíg a kicsi élt gond nélkül elvolt otthon a többi családtaggal, de a kicsi halála után egyszerűen nem engedett el maga mellől. Ezért is kezdte az ovit középső csoportban. Nem erőltettem egy évig semmit, mindig vele voltam. 5 éves volt amikor megszületett az egészséges kistestvére, szép lassan feloldódott a szorongása, a kicsi már 2 éves, a nagy 7, és teljesen megszűnt a probléma. Szóval nálunk az vált be, hogy nem erőltettünk semmit, hagytuk, amíg magától kigyógyul a lelke.

2015. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatom nincs benne mert nálunk nincs gond, de úgy gondolom mond neki sokat hogy itt vagy, jössz érte, mindjárt visszajössz. Szóval mikor átmegy hozzátok valaki és közbe kimész a konyhába és ez már gond, akkor úgy válj el tőle addig, hogy mindjárt jössz, aztám gyorsan gyere is vissza, így azért néhány alkalom után csak rájön, hogy valóban visszajössz :) Szeritnem egy 3 évesnél már működhet ez a kommunikáció, megérti. Meg gondolom jön az óvoda így ott ezzel úgyis szembesül.

Szerintem jó lenne ha átjönne ismerős vagy anyukád és mégha csak pár percre is de gyakorolnátok, meg járjatok sokat közösségbe. Nem fog biztos egyik percről a másikra menni, de szoknia kell hogy mások is vannak.

2015. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

MÉg annyi ötletem van hogy mesélj neki valami hasonló mesét, nálunk ugyan nem erre de más problémára bejött :) nem azonnal de pár nap múlva már rendben lett a dolog.

Mesélj el neki egy ilyen szituációt és közben meg erősítsd hogy semmi baj nem történt a kislány anyukája jön vissza, mesélheted az ő nevével is. Pont mintha egy mesét mondanál.

2015. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A szeparációs szorongás abban jelentkezik, hogy a lakásban nem mozdulhatok sehova nélküle (még ugyanabban a szobában sem), azonnal sír, ami könnyen sírógörccsé válik. Ugyanakkor ha nem vagyok itthon, azt gond nélkül elviseli.
2015. márc. 29. 18:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Legtöbbször ketten vagytok otthon? Vagy általában van más is körülöttetek?
2015. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bölcsibe jár 10 hónapos kora óta, ott minden rendben van. Csak velem, itthon van az, hogy fizikailag kapaszkodik belém folyamatosan, ha helyet akarok változtatni.
2015. márc. 31. 08:57
 8/8 A kérdező kommentje:
A kötődési zavar eredete szerintem, hogy pici korában nem tudtam felé fordulni, kinyílni felé. Ráadásul a mozgásfejlődése nem indult be magától, két hónapos korától másfél éves koráig jártunk Dévény tornára, sokat nyúzták a testét is ekkoriban. A mozgása egyébként alapvetően rendben van, kisebb egyensúlyzavarok maradtak még.
2015. márc. 31. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!