Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét után mennyit...

Orrmandula műtét után mennyit illik adni az orvosnak?

Figyelt kérdés
3,5 éves fiamat műtötték. Nekem fogalmam sincs menniyt kéne adni, de nagyon rendes volt a doki és szeretnék adni neki vmennyit. Szerintetek mennyit?
2010. febr. 21. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi 5000-et adtunk a vizsgálatnál. 15000-et a műtét után.
2010. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi meg megköszöntük!

Nem egy nagy dolog, egynapos műtét és az ismerősök mondták nem is igen fogadja el.

2010. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ne haragudj, de én abszolút ellenzem a hálapénzt, mert pl a tanárok fizetése is a béka feneke alatt van (anyukám tanító), de ha esetleg valakitől kapnának, világbotrány lenne!
2010. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. febr. 21. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Én se adtam semennyit. Tényleg nem kell elkényeztetni a dokikat.
2010. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ez a hálapénz csak magyarországon szokás.Igen "elkényeztettük" az orvosokat.

én a szülési hálapénzt inább magamra költöttem:a növérem kinnt lakik németországban,a szülésem előtt ki mentem hozzá egy pár hétre.csak a vonat jegyre meg az ott költöttekre volt gondom,ugyanis ott egyáltalán nem szokás az ilyesmi.sőt az orvosok előre köszöntek,kezet fogtak velem,ha csak 2 percet kellett várnom,már elnézést kértek..

biztonság kedvéért,amig még itthon voltam,csak fogadtam egy orvost,10.000ft/alkalom-cserében órákat (3-4)váratott magára.ha rosszul voltam a vérvétel előtt 8 hónaposan,a kedves nővérek nem vettek előre,hanem kiküldtek a többi 40 várakozó mögé...

2010. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából már eldöntöttem, hogy nem adok pénzt, de csak azért mert most másra kell családon belül. Csak annyira elégedett voltam, annyira rendes volt velünk a dokinő. Az orrmandula műtéten kívül, mindkét fülébe tett "tubust" is. Ha a gyerek háziorvosára hallgatok, akkor lehet, hogy a fiamnak mára maradandó halláskárosodása lenne. Most pedig végtelenül hálás vagyok a dokinőnek, hogy a fiam többet és szebben beszél és rendesen hall minden szót!
2010. febr. 23. 15:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért azt hozzátenném, hogy hál Istennek az itt levők nagy része még nem volt kórházban (hosszú ideig), amikor az ember gyerekét le se.... Így lehet egy darabig okoskodni azzal, hogy én így meg úgy nem adok, de ha majd igazából szükség lesz dokira (ne adja ég), akkor majd megtanulják, hogy itt minden pénz. Sajnos. Nem pártolom ezt a fajta dolgot (hálapénz), de ha azt akarom, hogy minden rendben legyen a gyerekemmel, akkor jobb, ha fizetek. És ha egy kicsit belegondoltok, akkor rájöttök, hogy az nem normális, amennyit egy orvos hivatalosan keres. No nem azt mondom, hogy hagyd ott a fogad egy orrmandulaműtét után, de sose tudhatod mikor lesz rá nagyobb szükséged (mondom ne adja ég). Legalább egy bonbont megér a fiad füle, nem? Én az első voltam. Nem vagyok orvos. De sajnos úgy néz ki még szükség lesz egy párszor a dokira, és én nem kockáztatok. Mindenkinek jó egészséget kívánok, hogy sose változzon meg a véleményetek. És ezt most tényleg jóindulatúan mondom.
2010. febr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A "Mi meg megköszöntük " Írója vagyok ismét.

A kisebbik fiamnak volt az ormandula műtétje 2x is ugyanott.

Rá 3 évire meg kellett ismételni. Mindkét fülébe kapott tubust Ö is. Ugyanúgy fogadtak minket szívélyesen. (Sopron)

A nagyobbik fiammal majdnem egy évet voltunk balesetből kifolyólag kórházban (Győr, Miskolc) sehol nem adtunk, nem is tudtunk volna adni hálapénzt és mindenhol szívélyesen kezeltek minket.A nagyobbik (balesetes) fiammal az elmúlt 9 évben nagyon sok orvossal találkoztunk és ezt mindről elmondhatom. Szóval nekem csak jó tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban.

2010. febr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!