Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen baleset történt már a...

Milyen baleset történt már a babáddal/kisgyerekeddel?

Figyelt kérdés

Elvileg figyel az ember, de nemrég nekem is sikerült leejtenem. Szerencsére nem magasról és puha felületre, de iszonyú bénának éreztem magam.


Gyerekkoromban pedig apám csapta rá figyelmetlenségből a kocsiajtót a kezemre, aztán másodpercekre lefagyott az ordító lánya látványától. Anyám sprintelt vissza feltépni a kocsiajtót. Őket jó szülőknek tartom, mégis becsúsztak ilyen balesetek.


Nálatok saját gyerekkel, vagy amikor ti voltatok gyerekek, milyen baleset történt pillanatnyi szülő figyelmetlenségből?


2015. jan. 27. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

6 hónaposan a kinyitott kanapé közepéről pörgött le a nagylányom a földre, pedig addig még csak 1-2 átfordulást produkált, ilyen sorozatot soha. Egy pillanatra mentem el mellőle megkeverni az ebédet és amint hátat fordítottam hallottam szinte egyből a puffanást. Kézre meg térdre esett, az ijedtségen kívül semmi baja nem lett.

A másik az nem az én hibámból, de a kis dinka úgy 2 évesen letett a földre egy műanyag tányért, mondtam neki szedje fel, mire fogta magát és ráugrott. Az természetesen kicsúszott alóla és akkorát koppant a feje a kövön, hogy a szívbaj jött ránk. Növesztett kis puklit, de komoly baja szerencsére nem lett.

2015. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyik családban minimum egyszer előfordul, hogy a gyerek leesik az ágyról. Ez nálunk is megtörtént mind a két gyerekkel. Az elsőnél, mint a hímes tojásra, úgy vigyáztunk. Így nála csak ágy leesés történt 2×.

A kicsi 1× eset le a mi hibánkból, amikor pár hónapos volt, majd 1,5 évesen megtanult felmászni az ágyra és megszerette volna tanulni, hogyan kell lemászni. Nem kell nagy távolságra gondolni, kb. 40 cm-re van a földtől az ágyunk. Rengeteget esett (inkább gurult le) az ágyról. Az első párnál nagyon megijedtem, de amikor láttam, hogy ő ezt konkrétan élvezi és épp tanul lemászni .. már nem igazán foglalkoztam vele. Lekötni nem tudom, így kipárnáztam a földet, amennyire tudtam.


Más baleset nem igazán emlékszem. Legalábbis nem voltak eget verők.

2015. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A nagyobb egyszer lejött fejjel lefelé az ágyról, szerencsére már 9 hónapos volt és nem esett nagyot. A kicsi akcióját nem tudtuk volna megakadályozni se, mászás közben megcsúszott a keze, odaverte az állát és átharapta a nyelvét.
2015. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Elakadt a kismotor kereke és átrepült rajta 19 hónaposan. Felszakadt az álla, belül elharapta a száját jó mélyen.
2015. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2évesem nekem is repült a motorral, a motornak beakadt az első kereke egy nagy kátyuba, ő meg mint a superman repül tovább. Karjait előre tartotta, mikor földet ért oldalt gurult, ugyhogy utána felpattant hozta a motrát és metnünk tovább. Semmi baja nem lett, meg sem szólalt én meg nem is mertem, mert ahogy végignéztem az egészet már láttam a lelki szemeiem előtt véresen sebes arccal....
2015. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Még nem volt 1 éves, amikor letekeredett az ágyról. Rögtön bedagadt a szája, kis véraláfutással színezve. És úgy vigyorgott...

Nem egészen 2 éves korában betakarózott a tv-vel. Régi, nagy tv-nk volt. Mászni akart ki alóla, de a lába beszorult. A lábfeje rögtön bedagadt. El is tört. 1 hét fekvő, 2 hét járógipsz volt rajta. Fájdalom nemigen volt, nem mondta. A gipsz semmiben nem akadályozta, ugyanúgy járt kelt.

2015. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

én annyira vigyáztam és vigyázok rá hogy folyton történik vele valami:(6 hónaposan nekiesett egy sarkos asztalnak azonnal orvos azt mondták elrepedt a koponyája:( de szerencsére tévedtek.nyáron pedig ment volna bicajozni rá szerettem volna adni a sisakot erre megbillent és elesett egy kavicsba ütötte a fejét, nagyon vérzett neki szintén kórház, de szerencsére csak karcolás volt.voltunk még párszor a balesetin szintén fejsérülés miatt, eddig szerencsére semmi baja nem volt.

én minden alkalommal szőrnyen éreztem magam:(

2015. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A fiam most 2 éves+4 hós. Volt már ágyról leesés, kis motorral felborulás (szájvérzéssel, 2x), küszöbben megbotlás+wc lefejelés. És ezek nem azért vannak, mert rossz szülő vagy, csak egy nagyobbacska gyerek kezét nem foghatod állandóan, sőt a fiam nem is engedi.
2015. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

hűű én felsorolni sem tudnám azt a sok apró dolgot :-)

ágyról legurulás, nekimegy valaminek, pont az asztal előtt esik el, magára ránt valamit, bicikli kismotor görkoris esések stb...

szal 3 gyerek mellett mindig van :-)


komolyabb: a lányom 3 évesen leállazta a medencét 2 öltést kapott a fiam 3 évesen ugyan ott csinálta ugyan ezt és ugyan ott hasadt fel a álla szintén 2 öltés :-)

vicces h mind a két gyereknek ugyan ott vagy egy apró sebhely :-)

a fiam még 8 évesen belement egy üveges ajtóba szervezett nyaralás alatt kissé összevagdosta a kezét a lehulló üvegekkel de komolyabb nem volt !

2015. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ágyról leesés


kocsiajtó nálunk is (bár az semmi volt ahhoz képest, ahogy én csuktam rá saját magamra -a fejemre- a kocsiajtót, úgy hogy elájultam)


véletlen belerúgtam (pont lóbáltam a lábam, a gyerek pedig belefutott gyomorral, volt ordítás)


ilyenek előfordulnak, bárhogy nézel is

2015. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!