Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok energiával a...

Hogy bírjátok energiával a mindennapi rohanást aktív (min.1,5-2 éves) gyermeketek mellett?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem néha,mostanság főleg, nem bírom tovább.Jelenleg már egy hete olyan fáradt vagyok, már reggel úgy kelek, nincs kedvem pörögni a gyerekkel sem. Próbáltam már vitaminokat is szedni, nem segít. Ti hogy vagytok ezzel?
2015. márc. 30. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
nekem még kisebb ugyan a gyerek, de én az energiaitalra esküszöm.és nemigen merem bekapcsolni a gépet, mert mindig lehúz(ugye nem testmozgás, csak elnyomom az ereimet is az üléssel, a szemem elfárad)vagy a tv-ről is beszélhetnék, de az nincs bekötve.
2015. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó, bár rohangálnom kellene nekem is!! :))

Nem sokára 2,5 éves lesz a lányom, az utóbbi pár hétben kezd végre aránylag normális tempóban jönni mellettem ha sétálunk, vagy megyünk valahova, de amúgy még mindig iszonyat sokat kell noszogtatnom, folyton leragad, mert mindig talál valami rettentő izgalmas dolgot (csigaház, giliszta, virág, kupak papírfecni stb).

Otthon szoktunk fogócskázni, de mostanság a kedvenc játéka az, hogy utánozza a kutyánkat, én csak állok egy helyben, neki meg dobálok egy plüss, csörgős labdát amit a szájában hoz vissza és leteszi a lábam elé :))


Amúgy szedek napi szintem vitaminokat, ezt nem csak időszakosan, hanem mindenkinek kellene szedni, de nem ilyen gagyi Centrum és hasonlókat, hanem megfelelően magas ásványi és vitamintartalmú komplex készítményeket.

Valamint nekem az is segít, hogy minden reggel edzéssel kezdem a napot, 40-50 perc ( Insanity), ennyi gyerek mellett is bőven belefér az időmben és ahogy izmosodom, javul az állóképességem, úgy bírok egyre többet.

Míg csak punnyadtam egész nap a számítógép előtt, én is hulla fáradt voltam már délutánra, de a rendszeres testmozgás segített.

2015. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a testmozgás segít. Csoportos edzések, jóga.
2015. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mióta 1.5 hónapja átalussza az éjszakát, azóta sokkal jobban! :) 26 hónapos a fiam.

Ti jól alszotok éjjel? Lefekszel te is időben? Vagy csak most a tavaszi fáradtság visel meg? Lehet, hogy csak túl kell lendülnöd ezen és jobb lesz minden.

2015. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors válaszokat. A sport/mozgás jó ötlet, már csak időt kell rá találnom.:)

Este 10-11 között fekszem le, addig kihúzódnak a teendők, reggel 7 körül kelünk. Elégnek kellene lenni ennyi alvásnak, de konkrétan úgy érzem reggel magam, mikor felkelek, mintha még mindig éjjel 4-5x keltem volna. Nem értem. Az étkezésre már odafigyelek, a folyadékbevitel nem mindig sikerül, de más okát nem találtam.

A gond, hogy egész nap húz-nyúz a gyerek, csak velünk akar játszani, mellette végzem a szokásos teendőket (házimunka, stb.), délelőtt- délután jobb időben kinti program, beiktatva bolti bevásárlással, tényleg este 6-7-re olyan hulla vagyok, hogy csak ülnék bambán magam elé meredve.Konkrét vitamint tudnátok írni? A Centrumokon és társaikon kívül nem nagyon tudnék most mondani egy normális készítményt se. C vitamint, magnéziumot szedek.

Talán méregtelenítenem sem ártana. :)

2015. márc. 30. 15:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem fura módon a kevesebb étkezés segít. Elkezdtem fogyózni, alig eszek valamit és sokkal fittebb vagyok, kedvem is jobb.

Meg én napi 2szer leviszem játszóra vagy sétálni (kutya miatt amúgyis muszáj), akkor utána itthon sokkal nyugodtabb, meg addig se itthon termeli a kupit, amit nekem kell elpakolni:)

Mozduljatok ki minnél többet, mi könyvtárba is szoktunk menni, gyereknek ingyenes a beiratkozás.

De vannak pl gyerek/anyuka tornák abból is kereshetnétek egyet youtube-on és betehetnéd mellé a kedvenc zenéjét, hadd riszálja ha a torna még nem is megy:)

2015. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hát én az 50 kilómmal tuti nem kezdek el kevesebbet is enni, mert így is lóg rajtam minden, már így is kevesebb vagyok, mint terhesség előtt.

Pont azt írtam, hogy napi 2x kint vagyunk mi is,játszótéren vagy csak séta,program, rengeteget bír menni, motorozik, én loholok szinte utána, játszón sem tudom még felügyelet nélkül hagyni,leülnöm sem lehet még, menni kell utána, mindenhonnan leesne, de azért mászik ugye a nagyok után...

De az tény, hogy az itthoni kupit legalább elkerültük. :) Ez is valami.

2015. márc. 30. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Àllóképességed, izomzatod kellene fejleszteni, a fAradság oka a túlzott gyors felszívódású szénhidrát (elsősorban cukor) bevitel is lehet, ami hirtelen eltelít de a szervezet számára hasznosítható tápanyag nincs benne.
2015. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En igy ereztem magam amikor vashianyos voltam. Lehet erdemes lene elmened egy vervizsgalatra, a vashiany okozhat ijen faradekonysagot.
2015. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mindent bevetek megoldásként, amiket javasoltatok...remélem hamarosan jobb lesz.
2015. márc. 31. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!