Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell beszoktatni a...

Hogyan kell beszoktatni a bölcsibe? Csak mert számára idegen rokonokhoz megy, szeretném valahogy úgy szoktatni, ahogy elismert

Figyelt kérdés
külföldi rokonoknál fogunk éni már most a sarkamban vannak, hogy dolgozzak, nem fognak eltartani, 1-2 hó a türelmi időszak, addig szeretném ha az akkor 13-14 hónaposom megismerné őket, megbízna bennük, elfogadná helyettem amíg dolgozni leszek.
2015. ápr. 28. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Én most szoktattam családi napközibe a fiam.

Első két nap kb 3 órát töltöttünk ott, én csak figyeltem, de nem rendeztem, nem szóltam, csak ha odajött, akkor foglalkoztam vele. Aztán 4 napig reggel elvittem, ebéd után mentem érte. Ez után már egész napra ott hagytam.

Most volt 2 éves, de korábban könnyebb lett volna szerintem. Van ott egy 16 hós kislány is, ő már jó néhány hónapja jár oda.


Fő a fokozatosság.

2015. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jó gyors volt


hallottam olyat, hogy először 1 órára küldik ki anyukát, hallani ha sír, meg ilyesmi

2015. ápr. 28. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiam is sír, kb 2 percig, amikor otthagyom. Aztán egész nap elvan. Amikor megyek érte délután, akkor kezd sírni, amikor meglát...

Mondta a bölcsis néni, hogy ez kifejezetten anyának szól...

2015. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha velük fogtok élni, akkor nem tudod majd úgy szoktatni mint a bölcsiben, mert ott korlátozott idő van, na meg az egy olyan hely, ahol a gyerek nélküled van/lesz, nálatok mivel együtt éltek, így nem viszed oda és hozod el onnan, na meg többi gyerek se lesz gondolom :)

én ilyen esetben szépen lassan megismertetném velük a hétköznapokban és el-el tűnnék rövid időkre. pl. mikor a rokonnal játszik, kimehetsz mosogatni vagy felsöpörni... :) aztán ha ezzel nincs baja akkor kipróbálhatjátok, hogy a délutáni alvásnál a rokon megy be ha felébred :)

ha ezek mennek akkor meg el lehet menni bevásárolni vagy apával egyet ebédelni :)

tényleg nagyon más, hisz ő nem mozdul ki majd abból a környezetből és bölcsi idő után is ott lesznek, ha meg van 1-2 hónap az ismerkedésre, akkor meg még sietni se kell annyira :)

2015. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as! nekem azt mondták arra, hogy amikor anya jön, elsírja magát, hogy akkor jön ki belőle az egésznapi feszültség, anyának tudja kiönteni, anyánál tud nyugalmat találni.
2015. ápr. 28. 21:41
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat :)


majd leírok mindent (napirendszer, evési szokások, kézmosás, stb) egy lapra a rokonságnak, talán úgy én is nyugodt szívvel hagyom rájuk, igazából egy bölcsit szívesebben vennék, de az meg nem működik sajnos

2015. ápr. 28. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk két hét a beszoktatás a fokozatosság elve mellett.
2015. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!