Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Rossz" gyerekek anyukád,...

"Rossz" gyerekek anyukád, hogy viseletek, hogy a gyereket egyik másik tanerő helyből utálja, pikkel rá?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 29. 05:34
 1/5 A kérdező kommentje:

*anyukái.

Rossz alatt pedig azt értem, hogy értelmes, eszes gyerek, csak eleven, nagyszájú, tehát elsősorban a természetéből adódóan, nem a nevelés hiánya okán viselkedik kifogásolható módon időnként.

2015. ápr. 29. 05:37
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Egy darabig próbáltam elfogadni, segítséget keresni a gyereknek, mondván nem létezik, hogy a tanárnő csak kitalalja ezeket, biztos olyan rossz a gyerek, mint ahogy ő mondja. Jártunk nevelési tanácsadóba, gyerek pszichiáterhez - mindenütt az volt a vélemény, hogy a gyerek nem egy angyal (ezt én se vontam kétségbe) , de nem is maga az ördög, aminek leves tette a tanító. Volt helyszíni megfigyelés is, amikor a pszichologus kiment z iskolába megnezni hogy viselkedik a gyerek, annak is ugyanez lett az eredménye. Amikor ennek ellenére semmi sem változott, vagyis nem pozitív irányba, atirattam másik iskolába. Előtte még beszéltem az igazgatóval, akinek elmondtam a problémákat megtamogatva bizonyítékokkal. Hogy hogy nem, a kérdéses tanár még abban az évben nyugdíjba vonult.
2015. ápr. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom (hasonló természetű kislány anyukájaként), hogy

1. nem szégyen segítséget kérni

2. be kell látnom, hogy az öntörvényű gyerekemet másképp kell nevelnem, mint más gyereket

3. ha ő ilyen természet, akkor kénytelen lesz szembesülni vele, hogy ez nem mindenkinek tetszik. Megóvhatom talán ideig-óráig az ilyen pedagógusoktól, ha mondjuk másik iskolába viszem és ott szerencséje van, de egy-két év múlva egy új tanárnál újra jelentkezni fog a probléma. Mivel ő valószínáleg felnőtt korában is öntörvényű és különc lesz, meg kell tanulnia együttélni ezzel, a saját természetének a fogadtatásával, következményeivel. Hosszú távon csak ez a megoldás.

2015. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elég rosszul és még csak az ovinál tartunk. Főleg, hogy én itthon egyáltalán nem olyannak látom ahogy az óvónénik leírják. És a másik ovijában sem panaszkodtak rá soha (óvodaváltás volt). Más szülök elmondása szerint is sokszor túlzásba esik az óvónéni mikor az én gyerekemet kell leszidnia valamiért. Olyan még nem volt, hogy valami jót mesélt volna róla nekem. De olyan igen, hogy úgy fogadott, akármit mondd a gyerekem nekem egy bizonyos incidensről azt én ne higyjem el...
2015. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Nálam a 3 gyerek közül a nagyobb fiam ilyen veszett öntörvényű. Volt egy pár ilyen ember a családban mindkét oldalon. Már előre félek az iskolától egyébként, mert már a bölcsiben (!) is beleszaladtunk egy nénibe, akiről sütött az utálat. Ráadásul a fiam pont az a fajta, aki ha megérzi ezt, még direkt rosszalkodik is az alap elevenségén túl.

2015. máj. 2. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!