Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hörgőhurutra használtatok...

Hörgőhurutra használtatok gyereknek Ventolint?

Figyelt kérdés

Kislányomnak folyamatosan visszatérő hörgőhurutja van, ami mindig átmegy tüdőgyulladásba. Háziorvos nem írt fel semmit neki,azt mondta, hogy köptetőt kapjon, pedig már tudhatná mindig tüdőgyulladás a vége, csak annyira nem érdekli.Olyan csúnyán hörög mikor veszi a levegőt.

Nagyon haragszom rá,csak a pénzt várja, akkor lehet csinálna valamit, de kinek van annyi pénze.

De szegény kicsim már annyira köhög, éjjelre is köhögéscsillapítót kellett adjak neki.

Van itthon Ventolinunk,mivel régen jártunk tüdőgyógyásznál és írt fel (nem aszmás) neki.

Annyira aggódom miatta, már nagyon félek a tüdőgyulladástól megszeretném előzni. Kezdjem el adni, legalább egyszer naponta?

köszönöm a válaszokat.


2015. máj. 5. 07:47
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Van inhalátorunk, inhalál salvus vízzel, kap calcimuscot , cetirizin cseppet(mindezt magamtól adom, orvos meg sem említette) neki és köptetőt, ACC 200mg egyszer naponta.

5 éves gyerekről van szó.

2015. máj. 5. 07:52
 2/33 anonim ***** válasza:
14%
A ventolin súlyos betegségre való, nem hörghurutra és pláne nem megelozeskent
2015. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy meg két dolgot nem fogok soha megerteni: 1, Hogy kísérletezhet valaki a saját gyerekén? 2, Ha nincs megelegedve az orvossal miért nem vált?
2015. máj. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Sok mindenre allergias nem veletlenul van itthon ventolinunk.

Tobbi haziorvos sem jo itt a kornyeken sajnos.

Nem kiserletezek a gyerekemen egyaltalan. Ezen az oldalon csak leszidjak az embert. Csak egy aggodo anya vagyok. Ti sem lennetek maskent ha folyton tudogyulladasa lenne a gyereknek es olyan magas lazzal (41fok), ami meg gyogyszerrel is nehezen megy le.

2015. máj. 5. 08:15
 6/33 anonim ***** válasza:
65%
Ha folyton tüdőgyulladása lenne, akkor már rég elvittem volna egy immunológiai szakrendelesre. Egy 3-5 éves gyereknél -de felnőttnel se- nem normális, ha "folyton" tüdőgyulladása van.
2015. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Kisfiam is hajlamos a hörghurutra, most nyáron lesz 4 éves.

A gyerekorvos írt neki Ventolint, és azt mondta, ha zörög, húz a tüdeje, nyugodtan lehet neki 3x2-t puffantani a BanyHalerbe. Nektek tüdőgyógyász írta fel, nyilván belőtte az adagot, meg a gyerek sem allergiás rá, így szerintem adhatod neki. Ez nem kísérletezés, hiszen neki lett felírva. Amúgy meg sokkal kíméletesebb a szervezetre, mint a hörgőtágító kúpok, és még azokat is be lehet adni, sokszor elég éjszaka a telefonos egyeztetés a gyerekorvosi ügyelettel.

2015. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, és az lemaradt a végéről, hogy azért egy alaposabb kivizsgálás nem ártana, mert így csak tünetileg kezelsz.
2015. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Koszonoma normalis valaszokat.

Kedves 6üos valaszolo, a tudogoggyasz immunologus is, volt vervetel, de semmi sem jott ki.

Gondolhatjatok, hogy nem ultem olbe tett kezzel es nem vittem orvoshoz. Csak sajnos az orvosok sem torodnek az emberrel, meg egy kisgyerekkel sem.

Szoval en mindent megtettem amit tudtam, meg az inhalatort is ki kellett kuzdenem, pedig szerintem ezek utan termeszetes lett volna felirni receptre.

Esetleg tudnal mondani egy jo orvost kedves 6-os valaszolo?

2015. máj. 5. 08:25
 10/33 anonim ***** válasza:

Szépen tessék elbattyogni a háziorvoshoz és kérni beutalót pulmonológiai kivizsgálásra. Ha nem akarja akkor addig verni az asztalt, amíg meg nem írja, ha akkor sem elmenni egy magánrendelésre és úgy kiíratni. Ott szépen be fogják lőni a dolgokat. Lehet, hogy az a hörghurut állandó gyógyszeres kezelést igényel, amit majd idővel lehet, hogy kinő. Például mi Flixotide-en élünk, mikor beteg, akkor megy előtte a Ventolin is.

A Ventolin egyébként hörgőtágító, pont a nehéz légzésen javít.

De visszatérve az elejére, tényleg vigyétek el kivizsgálásra.

2015. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!