Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy a 3 éves...

Mit tegyek, hogy a 3 éves kisfiam, ne csipkedje önmagát? Az arcát, leginkább a szája felett, olyan szinten hogy kipirosodik neki.

Figyelt kérdés
hiába mondom neki,hogy ne csinálja,valamiért mégis újabb késztetést érez rá!esetleg valakinek van 1 jó trükkje,hogyan hagyhatná abba?
2008. nov. 25. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

2 tippem van Neked: Ez szorongásos tünet, az okát neked kellene tudni, szerintem többször kellene dicsérni, megerősíteni. nem pedig szidni ha vaalmit rosszúl csinál.Még csak 3 éves-ne várd el tőle, hogy úgy viselkedjen mint egy hat éves.

A másik, hogy ne szólj rá ha csinálja, mert ezzel újjabb szorongást váltasz ki belőle.

Esetleg ha így sm változik a helyzet-nevelési tanácsadót kell megpróbálni.

2008. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi a választ,bár én nem érzem,hogy szidnám,ha valamit rosszul csinál és dicsérni is sokat dicsérem!

Szorongást meg abszolut nem látok rajta,mindenki kiegyensúlyozottnak mondja,ha tudnám miért csinálja valószínű nem írtam volna ide!azért köszi,hogy probáltál segíteni!

2008. nov. 28. 19:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére rövid idön belül magàtol abba hagyta!:)ugy làtszik csak àtmeneti dolog volt!
2011. márc. 9. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!