Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónő beskatulyázta a fiamat?

Az óvónő beskatulyázta a fiamat?

Figyelt kérdés

Ovielőkészítő játszócsoportba járunk a kisfiammal. 2 éves múlt. Még nagyon az elején tartunk, igazából ősszel fogom beszoktatni ebbe a csoportba ovi híján /itthon vagyok a hugival/.

A kisfiam nagyon barátkozó, energikus kisfiú, általában mindenhol kedvelik. Viszont a társas interakciókat még tanulnia kell /hiszen ebben a korban van/. Gyakran kiveszi más gyerekek kezéből a játékot. Tanítom, hogy nem szabad, meg is érti, de néha elfeledkezik magából. A harciasabb gyerekek ezt persze nem engedik, és elkezdődik a kakaskodás. Mire az óvónő odajön, gyerekek hangosan viaskodnak ugyanazért a játékért. Ilyenkor leállítja a fiamat kedves hangon. Ez rendben is van. De mi van akkor, amikor a fiam kezéből kapják ki a játékot /erre is volt már többször példa/, Ő próbálja megőrizni a játékot, az óvónő megint nem látja a jelenet elejét, csak azt, hogy megint Pistike keveredett bajba. És megint az én fiamra szól rá és veszi ki a játékot a kezéből. Ő meg áll csalódottan, mert akkor épp semmi rosszat nem tett.

Ez skatulyázás? Biztosan az én fiam a hibás, mert néha volt már rá példa?

Ovis gyerekek szülei! Ti ilyenkor mit tesztek? Megkéritek az óvónőt, /persze kedvesen/, hogy figyeljen jobban?


2015. máj. 11. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ott rögtön elmondtam volna hogy nem az történt amire ő gondolt! Fel kell vázolni a szitut az ovónőnek! Azért fura, minimum ilyenkor a nagyobbaktól megkérdezném hogy mi történt (vagy valakitől aki a közelben volt), mielőtt bárkire is rápirítok!
2015. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem az óvónő pontosan érti a dolgát! Bár ha azt szeretnéd, hogy Pistike igazán szarul érezze magát, akkor szólj nyugodtan. Anyu bölcsiben gondozónő, és gyűlölte, ha az anyuka kilométerekről okoskodik. Haza lehet vinni a gyereket, és majd ott úgy szólsz rá, ahogy akarsz!
2015. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

"Anyu bölcsiben gondozónő, és gyűlölte, ha az anyuka kilométerekről okoskodik"


Anyuci egy pöttyet arrogáns és belekeseredett.


Amúgy igen, szóvá tenném, hogy figyeljen jobban, de a tapasztalat az, hogy süket fülekre talál. Jó, hogy megnézted a csoportot és óvónőt, még dönthetsz úgy, hogy olyat választasz, aki oda is figyel a gyerekedre, és nem ezt!

2015. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyik jó ismerősöm óvónő. Ő ilyen helyzetben, megkerdezi, hogy ki jatszott vele, mi vot a gond. aztán az a bevett szokás, ha nem tudják eldonteni a gyerekek, hogy a játék senkie.. ovoneni elteszi. Egy idő után megtanuljak, hogy nem érdemes veszekedni rajta.

de szerintem ezt a nőt nem is erdekli igazán, csak csendet akar.. es pont lesz..ja..

bocs a kifejezesert.

Szerintem a legközelebbi ilyen esetben állj a sarkadra. Úgy simán ne szólj.

2015. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Az igen kettes! :D Anyuka csak adja le a gyereket, és onnantól k*ss van neki? Szuper hogy ilyen gondozónők vannak! Szeretheti a munkáját!
2015. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es! Nem tudom, melyik kommentre reagáltál.

Egyébként köszi a válaszokat. Szóltam, nem kell engem félteni!:-) Finoman megjegyeztem, hogy az bizony nem úgy történt, az óvónő módosított, de biztosan bennem van a hiba, ugyanis maradt bennem egy pici rossz szájíz. Egyébként nagyon dicsérik ezt az óvónőt. Kedves is, folyton a gyerekek körül van, nincs vele semmi gond.

Picit tartok tőle, hogy amilyen energiabomba a kisfiam, nehezen fogják majd tudni kezelni az oviban, pedig egy nagyon jószándékú gyerkőc, csak iszonyatos akarattal rendelkezik. Direkt nem rosszalkodik, mégis néha Vele van tele a terem.:-)

Vannak itt ilyen típusú gyerekek anyukái?

2015. máj. 11. 17:12
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Manapság minden neveletlen gyerekre azt mondják, hogy ő csak barátkozó, élénk, meg "energiabomba". Pedig csak nem tanították meg neki, hogy társaságban nem hangoskodunk, randalírozunk.


Amúgy jól tetted, hogy szóltál. Megelőzted a beskatulyázást.

2015. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
4-es vagyok. Bocs az offért, csak elszállt az agyam, amikor arrogáns anyuci arrogáns pici kislánya hosszú privát üzenetben tömjénezte anyuci dícséreteit, mint példás gondozónőt, és közben Kiscsillagnak nevezett. Mindezt úgy, hogy szerinte egy anyának nincs beleszólása a gyereke felügyeletébe "kilóméterekről", ugyebár. Nem hiszem, hogy normális viselkedés ez, még egy névtelen oldalon sem.
2015. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én próbáltam szólni, elmondtam, hogy az eset hogy történt valójában. A válasz egy gúnyos szájhúzás volt.

Szerintem ez az óvónőtől függ, a legtöbben nem szeretik, ha belebeszélnek az anyukák (tisztelet a kivételnek, én egy ilyen óvónővel találkoztam eddig), ha szerencséd lesz, valóban jobban fog figyelni.

Én mondhatok bármit, az én fiam a hibás mindig. Szerinte főkolompos, pedig csak hangosabb a többieknél, ezért látják mindig őt. Meg sem kérdezik, kinek az ötlete valami butaság, honnan indult, máris őt veszik elő.

2015. máj. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

". De mi van akkor, amikor a fiam kezéből kapják ki a játékot....Ő meg áll csalódottan, mert akkor épp semmi rosszat nem tett"

Akkor majd a gyerek megtanulja elmondani, hogy mi a baja.

Szerintem nagyon túlreagálod. Ha nagyobb lesz, el fogja tudni mondani az óvónőnek a szitut, illetve akkor már az óvónő is másképp fogja tanítani a konfliktuskezelést (értsd: ha tudnak majd összeszedetten kommunikálni,akkor valszleg az óvó arra fog menni, hogy egymással beszéljék meg, és ne ő tegyen rendet.)

Addig meg valahogy el kell intézni.

2015. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!