Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis / kisiskolás gyereked...

Ovis / kisiskolás gyereked megy a nyáron (napközis vagy ottalvós) táborba? Milyenbe? Mennyiért?

Figyelt kérdés

2015. máj. 13. 10:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
Velem 3 hetet, az apjával 1 hetet, a nagyszüleivel még egy hetet tölt. 11 hét a nyári szünet.
2015. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Elsős lányom megy 2 hét úszótáborba (25e), majd 2 hét néptánctáborba (21e) (oda már harmadszorra).

Itthon vagyok a kicsivel, úgyhogy nem muszájból megy, hanem mert imádja. Ha rajta múlna, akkor egész nyáron táborokba járna.

Ottalvósba még évekig nem engedem.

2015. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A lányom most 8,5 éves, 6,5 éves korától jár táborokba. Idén is fog menni, még nem tudom pontosan hova. Ha az összes kívánsága teljesülne, akkor menne tánc, úszó, angol, hittan, iskolai kézműves és ugrókötél táborba. Eddig a tánc biztos, az 14000 körül lesz (napközis tábor). Ottalvós táborba még szerintem nem engedném, de a napközis táborokat imádja, a barátaival lehet és azt csinálja, amit szeret. Mi, a férjemmel dolgozunk, nincs 12 hét szabink, muszáj valahogy megoldani a nyári szünet alatti felügyeletet.
2015. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tényleg jó áron találtatok táborokat. Szerintem egy hatévessel már meg lehet beszélni, milyen is egy tábor, ő is el tudja dönteni, meg a szülők is isemrik őt annyira, hogy meg tudják ítélni, hogy fekszik ez neki. Pláne aki márévek óta jár, pontosan tudja, milyen egy tábor és kézzel-lábbal tiltakozna, ha nem akarna menni.


A családjával meg ugyanannyit van, mint máskor, hisz napközis tábor esetén minden délután hazamegy.


Ottalvóst én se forszíroznám tízéves kor előtt, bár a lányom már pedzegette. És hát mint mindenben, itt is gyereke válogatja, szóval van, akinek simán bejön már négyévesen is (ismerek én is ilyet nem is egyet).


Nyáron amúgy szuper nálunk is az ovi, tiszta szabadság, semmi kötelező foglalkozás, semmi bezártság. Kint az udvaron pancsoló, még ebédelni is volt, hogy kint terítettek nekik! Kirándulni is elmennek párszor. Együtt van a hasonló korú gyerekekkel, barátkozik, ismerkedni tanul, társasága van, sokkal több nyitottságra tesz szert, mintha nagymama udvarán a kutyával játszana vagy bámulná a szobában a tévét. Persze nagyikhoz is fog menni, de hosszú távon az sokkal unalmasabb, és onnan hazahozni sem tudjuk mindennap, ha már azt pedzegetjük, ki mikor és mennyit van a családjával...

2015. máj. 13. 15:26
 15/19 anonim ***** válasza:
Hiába lettem lepontozva,akkor is az a véleményem,hogy egy öt évesnek sok 5 tábor.De legalább elmondhatja,hogy volt lovas,angol stb táborban.Úgyis ez megy már az oviban is
2015. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Enyèm oviba megy 1 hónapot kivève mert akkor zárva van az ovija ,akkor megyünk nyaralni szerintem .
2015. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Elsős, és nem megy táborba, eddig sem ment. Nem az a típus, aki olyan nagyon könnyen barátkozik, ő maga sem kívánkozik táborba. Ez az egyik. De a másik az, hogy egy hét tábor kb. pont annyiba kerül, mint amennyit én egy hét alatt keresek. Hát ennyi erővel akkor akár itthon is lehetnék fizetés nélküli szabin, és akkor nem küldöm el olyan helyre a gyereket, ahol nem érzi jól magát. A harmadik, hogy az összes tábor, ami a környéken van, mind olyan, ami rohadt messze van tőlünk, és nyolctól négyig lehet ott a gyerek. Na, én fél nyolctól négyig dolgozom, tehát már eleve be se érnék időben a munkahelyemre, plusz korábban is kellene eljönnöm. Ráadásul ezek a táborok olyan helyeken vannak, ahova busz is kb. óránként jár, de van olyan, ahova napi kétszer (és ezek helyi járatos buszok ráadásul, szóval mind kint vannak a pusztulatban).

De igazából ezt a két utóbbit megoldanánk valahogyan, viszont az elég nyomós érv, hogy nem is akar menni.

Igaz, a nyári szünet már az ovi alatt is problémás volt szabadság szempontjából, most, hogy sulis, mégproblémásabb lesz, de valahogyan meg fogjuk oldani. Igaz, nálunk a nagyszülők sem nyugdíjasok, viszont hála az égnek pedagógusok, úgyhogy fognak tudni rá vigyázni, ha nekünk már elfogyott a szabink.

2015. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A kishúgom most 6,5 éves és a nyáron lesz a harmadik alkalom, hogy lovastáborba (napközis) megy. Az előző években is tetszett neki, most is várja már, hogy mehessen. Tavaly a hét közepén kihagyott egy napot, nem volt hajlandó elmenni, valami nem tetszhetett neki. Viszont másnap elment és utána otthon boldogan mesélte az élményeit. Szerintem ezután is csak ebbe a táborba fog menni még pát évig, aztán majd meglátjuk, hogy mihez lesz kedve.
2016. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
És elfelejtettem odaírni, hogy a lovastábor 25 ezer forintba kerül.
2016. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!