Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeptemberben jön a kistesó,...

Szeptemberben jön a kistesó, a nagyobb akkor 2 éves lesz. Mikor jobb átszoktatni a rácsoságyból a gyerekágyba, most vagy inkább, ha már megszokta a kisbabát?

Figyelt kérdés
Van még egy rácsos ágyunk, azt nem kell venni. Vagy esetleg szereljük úgy össze az egyik rácsos ágyat, hogy ki tudjon jönni, ha akar?
2012. máj. 17. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már nem akar benne aludni?


Lányom 21 hós lesz mikor jön a tesó (másfél hónap), de ö tuti marad a rácsosban, mert szeret ott lenni. Ez az ö kis helye. Az ágy amúgy is átalakítható, vagy is tesó új rácsos ágyat kap. Majd ha látom lányomon, hogy nem akar már ott, akkor szétszereljük normál ággyá.


Ha van még egy rácsos ágy telejsen felesleges átszoktatnod, ha csak ö nem akarja azt.

2012. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk decemberre érkezik a picur és akkor lesz 2 éves a tesó.De én átszokatni,csak akkor fogom,ha majd ki akar mászni a kiságyból.Az már elég jelzésértékű.Annyit tettem,hogy már pár napja átkerült mellőlem a saját szobájába.
2012. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 17 hónapos volt amikor megszületett a kistesó.

Kb.a tesó születése elött 2 hónappal sikerült vennünk a vaterán egy emeletes ágyat ( helyszűke miatt- 2 szobás panellakás). Asztalossal készíttettünk hozzá egy ki-berakható leesésgátlót. Egymás felett két léc, ami az ágy teljes hosszában véd a leeséstől. A kisfiam már az első nap amikor bekerült az ágy a gyerekszobába, benne aludt és azóta is imádja. Nagyon tetszik neki hogy van "teteje" (mivel emeletes ágy). Ez az ő kis kuckója. Most a nagyobbik 3,5 éves a kicsi pedig 2. KB 1 év múlva tervezzük hogy a kicsi kikerül a kiságyból az emeletes ágy alsó szintjére, a nagy pedig fel az emeletre.

2012. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is pont most írtam ki ugyanezzel a témával kapcsolatos kérdést! Nekem a kisfiam 22 hónapos, október végén fog megszületni a kis tesója! Én most azzal próbálkozom, hogy miután elaludt, kiveszem a két kivehető rácsot! Volt egy kis időszak, mikor ébredés után önállóan kimászott az ágyából és kitotyogott a szobájából. Most valamiért nem akar kimászni, pedig szerintem érzékeli, hogy nincs bent a rács és ki tudna jönni szabadon! Be kell hozzá mennem és mondani, hogy jöjjön ki bátran, hiszen ki tud mászni ügyesen. Ma megpróbáltam, hogy a délutáni alvásnál nem tettem vissza a rácsot, de kimászott és nagy hisztit rendezett, mert nem akart vissza feküdni (pedig fáradt volt már nagyon). Így vissza tettem a rácsokat és pár percen belül el is aludt! Lehet, hogy még így érzi magát biztonságban???? Számomra is nagy dilemmát okoz, hogy mikor alakítsuk át heverővé az ágyát! Amiatt is jó lenne, ha már heverőn aludna, mert a pocakomtól nem nagyon fogok tudni a kiságyba hajolgatni, illetve a pelenkázón is folyton rugdossa a hasamat, mellemet (nagy harc sokszor a pelenka csere!)!

Én mindenképpen szeretném átszoktatni heverőre a gyermeket, mielőtt megszületik a kis tesó!

2012. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ.


Kedves első: nem, még nem látom jelét, hogy ki akarna jönni. Egy - két napja próbálom azon az ágyon altatni, ami a szobájában van és az enyém, de azon csak akkor akar aludni, ha ott vagyok. És az esetek többségében én nem alszom ott.


A probléma az az, hogy ha ő valahonnan ki tud jönni, akkor ki is fog. :-) Inkább az én kényelmem miatt, hogy ne kelljen ki-be emelgetni.


Az utolsó válaszolónak pedig: Én már egy sima ágyon pelenkázok, pont amiatt, mert rugdosta a hasam. Ill. volt egy kis orvosi probléma, mondták, hogy a lehető legkevesebbet emeljek, ezért sem használjuk a pelenkázót, és az etetőszékből is olyan van, ami kis asztal és kisszék, ott sem kell emelgetni. Nekünk ez bejött, csak ez az ágy dolog a dilemmám..


Igaz nem kéne kérdeznem kérdésben, de ti vesztek testvérbabakocsit, vagy fellépőt?

2012. máj. 17. 14:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Az emeletes ágy is jó ötlet. CSak szerintem az én kisfiam már most fel akarna mászni rá. :-)
2012. máj. 17. 14:15
 7/8 anonim ***** válasza:

20 hónap van a gyerekeim között, a fiam 2 éves, a lányom 5 hónapos.

Én semmi jelét nem láttam a fiamon, hogy kényelmetlen neki a rácsos, ellenben egyszer megpróbáltam a szobájában lévő kanapén altatni, hát katasztrófa volt. A kislány egyenlőre még a mi szobánkban alszik, hamarosan áttesszük a tesóhoz, úgy terveztem, hogy majd egyszerre szoktatom át őket heverőre.


Tesókocsit mi vettünk, nekem nagy segítség volt, mert téli baba a hugi. 30ezer ft volt használtan a teszveszen, hát komolyan a legjobb befektetés volt.Imádom. Szerintem őszig biztos ezt használjuk majd.

De valaki simán megoldja kismotorral vagy tesófellépővel, nálunk ez nem lett volna megoldás,mert nagyon messze van a bolt, orvos, védőnő, kocsim nincs, gyalog meg oda bírja a fiam, visszafelé már nemigen.

2012. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mit tegyek ha haverom húgának az ágyát leszakítottuk???
2014. dec. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!