Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiam nem beszél....

20 hónapos kisfiam nem beszél. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
A mozgása nagyon gyorsan fejlődött. 4,5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászott és felállt,kapaszkodva lépegetett. 11 hónaposan önállóan járt. Alig mond pár szót: anya,nem,add ide,(ezeket hónapok óta) az ott mi. Ennyi. Se apa, se bab, se bácsi amit ilyenkor már azért szoktak mondani.Minden utasítást megért,és meg is csinálja.Ha akar valamit akkor megfogja a kezem,mutatja hova menjünk és odahúz. Hiába mondom a választ az az ott mi kérdésére nem ismétel semmit :(

2015. máj. 13. 14:12
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Ez kicsit biztató. Most én is próbálom követni ezt, hogy ha mutogat és húz,akkor mondom neki, hogy mondjad mit szeretnél,mondd, hogy anya gyere. De nem hajlandó,nagyon kitartó. Ha mondom neki, hogy mit szeretnél,inni?Akkor bólogat.Erre mondom,hogy mondjad, hogy inni és tovább bólogat :)
2015. máj. 15. 12:56
 22/25 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta ezt, de aztán kitartóbb voltam. Persze eleinte volt hiszti, ment apához, hogy akkor majd ő hajlandó lesz, de egy idő után ő sem volt hajlandó, és most már húz, és mondja, hogy "anya inni", vagy "kéjek inni"... Attól függ melyik jön hamarabb. Én is ijedeztem, mert kolléganőm lánya 20 hósan többet tudott, de aztán abbahagytam ezt, hogy ennek meg annak a gyereke mikor mit tudott. Az én picim majd érzi. Mindenki mondja, hogy majd megered, akkor meg visszasírom ezt az időt. Néha már ott vagyok :D
2015. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Szia! Mi lett végül a picivel? Mikor kezdett el beszélni? Ugyanez van az én 20 hónapos kisfiammal is!
2021. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Kerdezo es utolsó veletek mi van azota?
2022. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Szia! Az utolsó válaszoló vagyok! Már 2 és fél éves nagyon sok mindent próbál mondani sok mindent mondd érthetően de elég beszéd hibás... Összrak már két szót is! Pl" anya gyere" meg ilyenek. Szépen fejlődik csak ő lassabban.... Egész nap karattyol valamit😊
2022. febr. 20. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!