Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 25 hónapos gyerek még semmi...

25 hónapos gyerek még semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Aggódnom kéne miatta?

Figyelt kérdés

A lányomról van szó, esténként fürdés előtt, ha bilire ül, általában belepisil, de különben nem érdekli a dolog, hiába kérdezgetem, vagy teszem napközben bilire, wc-re. 3 hónapos a testvére, eddig nem is próbálkoztam semmit tenni az ügy érdekében, de tegnap és ma - jó idő lévén - nem kapott pelust, csak bugyit. Gondoltam, hogy be fog pisilni, de őt még az sem zavarta, hogy csurom pisi a ruhája, játszott tovább, mintha misem történt volna.

Erőltetni nem fogom, nem is lehet, de olvasom itt sokak válaszait a témában, és látom, hogy sok gyerek már 1,5-2 évesen teljesen szobatiszta.

Van valaki, akinek a gyereke jóval később lett az? Hogy alakult ki nála? Ráhagytátok, míg megérik rá, vagy gyakrabban tettétek bilire?


2010. júl. 1. 15:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Másfél éves gyereknél a szobatisztaság csak mese. Nálunk 2 és fél évesen lett a gyerek szobatiszta, nem is erőltettük előbb. Semmi gondunk nem volt vele később. Hagyni kell a gyerekeket a maguk ritmusában fejlődni. Nyár végére vagy év végére a kislányod már bilit fog kérni, biztos!
2010. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha még csak 2napja kezdtétek felesleges aggodni,azért ez hoszabb folyamat lesz.Mi kb 2hete kezdtük.Csak alvásra huzzuk a pelust.Nappal 30,40percenként megyünk pisilni,néha szol magátol.Kakánál mindig szol kiteszem neki a ciáchoz a bilit és belekakil,pisil.Mikor kinn ygavunk nincs rajta gatyó,akkor széteszi a lábát és pisil:D
2010. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

AZ én lányom majdnem 3 éves volt, mikor szobatiszta lett.

Én nem erőltettem a dolgot, mert nem akartam feleslegesen stresszelni sem őt, sem magamat. Mondtak nekem is mindenféle csodamódszert, ültessem rá gyakran, akár félóránként, vagy evés után addig tartsan rajta, amíg nincs produktum, stb.. Nem mondom, hogy egyet sem próbáltunk ki soha, mert ez nem igaz, persze voltak próbálkozások, de mikor láttam rajta, hogy nem igazán vezet eredményre (az pl. nem szobatisztaság szerintem ha egy gyerek 2 órát ücsörög a bilin, míg végre belecseppen valami), akkor hagytam a fenébe.

És bejött a taktika, nyáron (32 hónapos volt) egyszercsak szólt, hogy ő most bilibe akar pisilni. És attól kezdve csak oda végezte a dolgát, pisit, kakit, mindig szólt előtte, simán vissza bírta tartani ameddig csak kellett, nem voltak balesetek, nem volt becsurrantás. Így lett magától egyik pillanatról másikra szobatiszta.

2010. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%

az enyémek másfél éves korukra szobatiszták voltak. én nem hiszek ebben a hagyjuk ahogy ő akarja dologban. se pénzem sem energiám nem volt arra, hogy 3 éves koráig pelenkázzam őket, ezen csak a pelenkagyártók keresnek. amint jöttek a jó meleg nyári hónapok vettünk bilit, amit ők választottak ki maguknak, otthon levettem a pelust, bugyit fel és mehettek játszani. elmeséltem mire való a bili, hogy kell használni és ha szóltak akkor jutalom járt. eleinte persze volt becsurgatás és társai, de 1 hónap sem kellett és megbízhatóan szobatiszták lettek. persze eleinte plusz figyelem kellett, amint láttam hogy indul a pisi vagy láttam hogy kakilni fog azonnal rohantunk a bilihez. én mókát csináltam az egészből.

szerintem marhaság 3 éves korig pelenkázni, kis odafigyelés, kis praktikai és 1,5éves korra simán megy. egyrészt kevesebb kiadás, másrészt mobilabbak vagyunk. egyszerűen nekik kényelmes a pelus, mehet a pisi és nem kell otthagyni a játékot. ügyesen csinálva a szobatisztaság nem nagy dolog.

2010. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Erőltetni tényleg nem fogom, azt hiszem várok még 1-2 hónapot és újra megpróbálom elhagyni a pelust.

(Ha lenne udvarunk és kint tartózkodnánk sokat, akkor kintre én sem adnék rá, de sajnos többnyire a lakásban vagyunk. )


A lányom egyébként értelmes, nagy dumás, de az önállósodás terén azt hiszem le van maradva egy kissé (pl. vetkőzés, egyedül evés). Sokszor azt érzem meg tudna csinálni dolgokat, csak meg sem próbálja, mert nem érdekli. Persze tanítgatom, de azt gondolom, hogy a kistestvér születése is nagy mértékben közrejátszik abban, hogy tőlem vár mindent.

2010. júl. 1. 17:00
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
MIndenki csinálja úgy, ahogy neki megfelel. A lényeg, hogy semmi szégyellnivaló nincs abban, ha egy gyerek csak 2-3 éves kora között lesz szobatiszta. Sokan sajnos az ilyenket tekintik az anyasági verseny fokmérőjének (tipikus mikor kezdett menni?, mikor kezdett beszélni?, mikor lett szobatiszta? versenyszámok)
2010. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Én is annak vagyok a híve, hogy 1,5 éves kor után felesleges pelenkázni a gyerekeket, addigra el lehet érni erőltetés nélkül, hogy szobatiszta legyen. 3 évesen kicsit durva pelenkázni egy gyereket. De ne aggódj, nem 1-2 nap alatt lesz szobatiszta, de ne add fel, akkor sikerülni fog.
2010. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

2 éves múlt a lányom, mikor elkezdtük a bilidolgot, nyár volt, kevés ruha, ideális... Pontosan egy évig húzódott a dolog úgy, hogy a legkevesebb hajlandóságot sem mutatta az egyébként értelmes, okos, ügyes nagy lányom. Egyszerűen nem érdekelte, hogy sz*ros bugyiban játszik épp, vagy bokáig pisilte magát. Már nagyon szégyelltem a dolgot!

Sokféle praktikát bevetettem, de magasról tett rá (szó szerint is). Verés, fenyegetés nem volt, de ezeken kívül nagyon sok minden.


Már teljesen kétségbe voltam esve, amikor 3 éves és 1 hónapos korában egyik napról amásikra tökéletesen szobatiszta lett. Délben jött, kirakta a bilit a nappali közepére, bugyi letol, és elvégezte a dolgát, mintha ez már bevett gyakorlat lett volna. Holott reggel, délelőtt még gond nélkül bepisilt.

Akkor valami bekattant neki lehet, hogy jéééé, miért is ne pisilhetnék én bilibe :-).


Azóta teljesen problémamentes, éjszaka sem pisilt be soha.


Meg kell várni, míg megérik rá, ennyi a titok szerintem.

2010. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
akkor vagy én vagyok debil vagy a gyerekem,. mert ő két héttel múlt másfél éves, de bizony hallani sem akar a biliről, pedig elhihetitek, hogy mondtam neki, mire való, többször is, a és nagyjából tudja is. a babáját mindig ráülteti. de ha kérem, hogy üljön rá meztelenül, nemet int, és egyszer ráraktam én, és sírógörcsöt kapott, látszott rajta hogy iszonyodik tőle. akkor most mi van? másfél éves és nem bilizik! hűha!
2010. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Olvassátok el Ranschburg Jenő Szülők könyvéből az ide tartotó részt!Ő azt mondja,hogy addig nem lehet szobatisztaságról beszélni,míg a gyerek nem tudja visszatartani az ingert. Az,hogy sokan addig ültetik,míg lesz valami a bilibe,nem egyenlő ezzel.Csupán arról van szó,hogy egy idő után kialakul egy feltételes reflex:ha bilire ültetnek,és megy bele valami,akkor a környezet nagyon örül valaminek.De lényegében ez a gyerek kontrollján kívül történik.És addig nem számít szobatisztának.
2010. júl. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!