Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell aggódnom, hogy 8 hónapos...

Kell aggódnom, hogy 8 hónapos kisfiam még nem mászik?

Figyelt kérdés

Elég nagy baba, 75 centi és 9,5 kiló.

Körbekúszik, hátrafelé is tud kúszni, előre sajnos nem megy neki. Néha tesz 1-2 mászómozdulatot, de többnyire tolatva, vagy oldalazva leül. Az ágyról ügyesen lekúszik és a szélébe kapaszkodva megáll. Párszor sikerült a kiságy rácsába kapaszkodva felhúzni magát.

Nagy ritkán fordul a hasáról a hátára, szerintem csak véletlenül.

Ha valami nem sikerül neki, ordít és addig nem hagyj abba, míg nem segítek neki. Nincs túl sok kitartása és türelme sem. :)

Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e még anyukák, akiknek a babája ennyi idősen itt tartott a mozgásfejlődésben és hogy mikor kezdett el a babájuk mászni, menni.

Köszönöm a válaszokat. :)



2015. márc. 14. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha nem mászik, mert 10 hónapos korig kell elkezdeni másznia. Kúszni viszont 8 hónapos korig el kéne kezdenie. A hátrafelé kúszás sajnos nem a legjobb. Szerintem nincs nagy baj, de én megnyugtatásképpen elvinném egy Dévény tornászhoz a kúszás és a forgás miatt, hogy nézzen rá.
2015. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mászás nem baj, mert ahogy az első írta azt 10 hós korig kell, de kúsznia már kellene. Lehet nem ártana neki kis fejlesztő torna, és menne mint a karikacsapás.
2015. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem kell aggódnod, 11 hónapos korig kell mászni, 9 hónapos korig kúszni. A lányunk 9 hónaposan kúszott, 10 hónaposan mászott és nem kellett mennünk emiatt sem kivizsgálásra, sem kezelésre. Kapaszkodva 11 hónapos ment, önállóan 15 hónaposan indult el. Már 2,5 éves, teljesen egészséges.

Azt viszont hogy érted, hogy szerinted csak véletlenül fordul a hátára? Forognia kellene mindkét irányba (6 hónapos korig).

2015. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy nagyon ritkán teszi meg. Inkább addig visít hason fekve, amíg nem fordítom vissza. Mondjuk ugyanazzal a lendülettel máris hasra vágja magát.

De most már hason fekvésből négykézlábra áll, és lecsücsül. Ülésből pedig le tud hasalni. Csak hát a megfordulás nem megy vagy inkább nem akarja megcsinálni.

2015. márc. 14. 19:50
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Én megmutatnám egy gyógytornásznak, biztos ami biztos. Max. elsajátítotok pár tornagyakorlatot, azokat nagyon szeretik ezek a picik.

Doktornő mit mond?

2015. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam 7 hónaposan kezdett el forogni,8 hónaposan kúszni,9 hónaposan mászni. A lányom most 8 hónapos és 2 napja mászik,de most is csak akkor,ha nem kapja meg sírással se a játékát. Tud hasról hátra és vissza is fordulni,de a hátára forogni nem szeret,és megvárja,amíg megfordítjuk.
2015. márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Megnyugtató a válaszod. :)

Persze a többieknek is köszönöm!

2015. márc. 14. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lettem lepontozva. Én innen vettem, hogy 11 hónapos korig kell mászni:


[link]


Egyébként ha aggódsz, beszélj a gyerekorvossal. Teljesen felesleges az itt irogató idegen laikusok véleménye alapján kezeltetni egy csecsemőt. Ha az orvos úgy látja, akkor majd ő eldönti, hogy a te babádbak milyen vizsgálatra, vagy kezelésre van szüksége.

2015. márc. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as. Mindenkinek zöld pacsit adtam, gőzöm sincs, ki pontozott le. :)
2015. márc. 14. 21:47
 10/11 A kérdező kommentje:
Viszont én is látom, hogy a válaszod alá az van írva, hogy 39 %-ban volt hasznos. Nem tudom, ez hogyan került oda, mert nekem a te válaszos is maximálisan hasznos volt, csakúgy, mint mindenkié.
2015. márc. 14. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!