Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene? 8 hónapos...

Aggódnom kellene? 8 hónapos babám még nem áll négykézláb, illetve csak körbe körbe kúszik.

Figyelt kérdés
A családban már mindenki mondja hogy másznia kellene...én eddig nem aggódtam, de most már kezdik a fülembe ültetni a bogarat...
2015. jan. 18. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Hat ha masznia nem is, de negykezlab mar mindenkepp kene allnia! Nem voltal vele tanacsadason?
2015. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

kúszást tudod tanítani!!

én babám a 3. nap gyakorlás után már nem körbe körbe kúszott


azután rá egy-két hétre már négykézlábazni fog, meg ülni, felállni, ezek egymás után jönnek pilanatok alatt


6-8 hónap között kell kúszni (de a körbe-körbe is kúszás ugyan, de sokat segíthetsz neki az alábbiakkal)


"Ha eddig (6 hónapos korig) minden rendben ment (fejtartás, hason kitámasztás, forgás mindkét irányban) csak nehezen indul a kúszás, akkor naponta 2x gyakorolhatja a következő gyakorlatokat:


- A babát fogjuk a hóna alatt háttal nekünk, emeljük magasra a fejünk fülé és le, egészen még a lábúja a talajhoz ér 10x.

- Hason fekve alkartámaszban hintáztassák (döntögessék) a babát jobbra, balra 10x.

- Hason fekve hajlítsák be a baba egyik majd másik lábát felváltva (térdek 90 fokáig) 20x.

- Tegyük a babát hasra egy díszpárnára úgy, hogy csak a lába és a medencéje legyen a párnán, és csalogassuk előre valami érdekes tárgyal 2x.

- Kúszassuk a babát előre 2 métert, csúszós felületen (parketta) úgy, hogy hajlítsuk be egyik lábát 90 fokig és tegyük a talpa alá a kezünket és várjuk meg, hogy eltolja magát (majd másik lábbal is).

- A babát fogjuk a hóna alatt velünk szembe és forogjunk jobbra 360 fokot majd balra 2x.


Ha két hét gyakorlás után nem haladnak, vagy féloldalasan, vagy hátrafele kúszik, akkor keressen fel egy neurológus orvost, vagy gyermekgyógytornászt mozgásvizsgálatért és további gyakorlatokért, tanácsokért."


[link]

2015. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod. 9 hónapos korig kell kúszni és 11 hónapos korig mászni. Arra nincs "előírás", hogy mikor kell négykézlábra állni. A lányunk csak akkor tolta fel magát négykézlábra, amikor el is kezdett mászni. Ez egyébként 10 hónapos kora után volt pár nappal. Kúszni is csak 9 hónaposan kezdett. Most egy makk egészséges 2,5 éves gyerek. Soha nem voltunk vele semmilyen kivizsgáláson, fejlesztésen, gyógytornán, mert nem volt rá szüksége. Ha majd a 9 hónapot betölti a babád és még akkor sem kúszik, akkor a gyerekorvossal megbeszéled, hogy gond-e. Teljesen felesleges előre aggódni. Egy ilyen kicsinél 2-3 hét rengeteg idő.
2015. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem kell aggódni, de tényleg ha megtanítod kúszni, utána egyből ráérez mindenre, mert tapasztalat!


enyém is körbe körbe kúszott, 3 napig csináltam a fent említett "tornát" vele, és utána kúszott, pár nap négykézlábazott, pár nap ült, mászott, feláll.


csak a kúszás indult be nehezen, utána mindenre ráérez a baba rendkívül gyorsan!


segítségképpen írtam fentebb, nem értem a lepontozást

2015. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*ráadásul idéztem..
2015. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! én nem pontoztalak le, megpróbálom vele elkezdeni, köszönöm a segítséget!
2015. jan. 23. 10:08
 7/9 anonim ***** válasza:
aztén írj pár nap múlva ;) !
2015. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ez segítség az utolsó előtti ponthoz (habár én a kezét nem fogtam, csak a lábát támasztottam alá)

https://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE

2015. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
meg is csináltuk, hűt a kúszatás az nem ment, nem lökte magát, de holnap folyt köv :)
2015. jan. 23. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!