Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak olyan gyerekek akik...

Vannak olyan gyerekek akik nyitottak mindig az új ételek megkóstolásra vagy ez csak az anyán múlik hogy elé teszi e vagy sem és hányszor kínálja vele?

Figyelt kérdés

2015. máj. 18. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Bizonyára ez is más és más minden gyereknél.

Például e-téren a fiam úgy működik hogy ha valamivel megkínálom akkor nem kell neki mert ő nem szereti (meg se kóstolta). De ha anélkül hogy megkínálnám elkezdem enni akkor jön és eszik belőle mert anya elől megenni az ételt olyan jó móka.

Ez így van a "különlegesebb" ételeknél is, de a lekvárt is így kezdte el enni.

2015. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő is. Nálunk a kicsi az érdeklődőbb, ha ő eszi, akkor általában a nagy is megkóstolja. Általában főtt ételből 2 kanál az egyezség, ennyiből eldöntik, hogy kell -e nekik. Van amit nem szoktam kínálgatni, de azt meg elkéri a tányéromról (füstölt lazac, tintahal pl). Ők pár étel kívételével tényleg mindent megettek eddig.
2015. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mitől alakul ki a gyerekekben az, hogy valamit hajlandóak, vagy nem megenni. Sokan vannak, akik valóban meg sem kóstolják az ételeket. És ez nem a szülők hiábaja legtöbbször. Én pl látom hogy tesóméknál is a nagyfiuk ilyen, kb 6-8féle kaját eszik csak meg. Sosem evett még paradicsomot paprikát, és nem azért mert nincs elérakva. Ha pl vacsoráznak, akkor férje és tesóm is mindig raknak ki zöldségeket is, és viszonylag sokat is esznek, jól étkeznek. A gyerek mégsem. A kisebbik gyerekük viszont nagyon jó evő. Sokmindent megkóstol, nincs benne ilyen ellenállás az ételek felé.

MÁsik a barátnőmék. BArátnőm kifejezett konyhatündér, nagyon jól főz, a kisfia ennek ellenére már bébikorában sem ette meg csak a bébiételt, az anyja által készített kajákat sosem. Több évig én minimális édességen kívül mást enni nem is láttam. Egy-kétféle ételt evett csak. Fényevő gyerek a mai napig. A kislányuk viszont nagyon jó evő. Ugyanúgy csináltak vele is mindent, mint a fiuval. Szóval nem hinném, hogy ez az anyán múlik.

2015. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én kislányom nagyon jó evő-ebédet még soha nem utasitott vissza.nagy ritka,ha valami nem izlik neki.múltor a kőrözöttre mondta,hogy nem kéri.nálunk sem válogatós senki a családban-szerintem apától örökölte.sosem szaladtam étellel utána,nem volt eröltetés.többször,bizonyos idő kihagyásával próbálkoztam újra,ha valami nem jött be(Pl elsőre a hal kicsapott a bőrén).tejet elsőre visszautasitotta,utána 2kanállal ivott,ma már nem tudok eleget adni belőle.

én mindig kisérletezem valamivel-és nagyon változatosan próbálom etetni

2015. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!