Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért olyan nehéz belegondolni...

Miért olyan nehéz belegondolni a nőknek, hogy nincs minden anyának segítsége?

Figyelt kérdés

Miért olyan nehéz belegondolni a nőknek, hogy nincs minden anyának segítsége??


Vagyunk akik körül nincs nagycsalád. Sőt szinte semmilyen se. Nincs kertesház, nincs extra idő.


És igen mindenhova vinni kell a gyerekeket. És igen egy 8 évest egy 6 évessel már simán átmegy a 100 méterre lévő kisboltba.


És nem, nem tud az ember 24 órát az ennyi idős gyerek után ugrálni egy anya, pláne ha dolgozik is.


Aztán lehet hüledezni meg felelőtlenezni, hogy de ők bezzeg ezt meg azt nem tennék. És hogy nem hiszik hogy nem lehet megoldani... a bébisitt meg egyenesen lepasszolás, és ördögtől való...


Komolyan olyan nehéz ez megérteni a NINCS SEGÍTSÉGet ??



2015. máj. 18. 19:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
80%

Mi a probléma? Min húztad fel magadat ennyire?


nekem nem nehéz belegondolnom, nekem sem volt a 4, kis korkülönbséggel született gyerekünk mellett!

2015. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
84%

Èn is sokszor ütközöm ebbe, igaz még csak egy èves a fiam. Ràadàsul a fèrjem sem tud mindig eljönni munkahelyről...igy elèg sok ügyet együtt intèzünk...

Ha pedig kiderül hogy mindketten gyerekotthonosak voltunk tehàt tènyleg semmi segítsègre nincs remèny akkor pedig mi vagyunk a legrosszabb szülők.

2015. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Igen. Valahogy erre lyukadnak ki mindig.. ha nincs segitseg minek vallaltunk gyereket. Mert az csak ugy lehet... mi meg ahogy tudjuk.


Nem elunk rosszul. Se rossz kornyeken. Egyszeruen csaladunk nincs sajnos. Neha ugy elegem van.


Nem kérek én senkit. Meg nem nyavajgok. De ugye kénytelenek jóval önálóbbnak lenni így a gyerekek. Ez eléggé vonzza az okoskodókat.

2015. máj. 18. 20:04
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem azért nem értik meg, mert nekik van. Akinek ott egy nagymama, egy tesó, egy barát vagy egy szomszéd, akire rábízhatja a gyerkőcöt ha kell, nem tudja elképzelni, hogy nincs mindenkinek ilyen lehetősége. Az azt fogja mondani, hogy igenis ott a szomszéd - mert ugye szomszédod csak van - bízd őrá.

Mindenki megszokott valamit, ami neki az anyaságot jelenti. Sokan, akik ettől eltérőt látnak, ítélkeznek. Ilyen egyszerű. Nem kell mellre szívni, mindenkinek megvan a véleménye. Ha nem kérdezted, de mondja, akkor pedig ott a két füled - egyiken be, másikon ki ;)

Nem attól leszel rossz anya, hogy nincs segítséged, vagy elengeded őket a boltba, vagy mert más azt mondta. Nyugi :)

2015. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%

Ne törődj vele! (1. vagyok). Nekem él az édesanyám, tesóm is van, csak 240 km-re, ráadásul a Tesómék úgy építették fel az életüket, hogy a mama vigyázott a gyerekekre, amíg kicsik voltak.A férjem meg sokat dolgozott a 4 gyerek mellett. Nekem is meg kellett oldanom sok mindent. le lehet pontozni, de 8,5 évesen egyedül járt a fiam busszal az iskolába (3. év elejétől). A harmadik fiam meg ötödiktől bejár Pestre (agglomerációban lakunk) gimibe, egyedül. Meg még sorolhatnám. Ja, az egyik meg koleszos, az ország egyik legjobb sulijába ment hetediktől. Ezen is ki szoktak akadni, hogy innét havonta jöhet haza.

Az ittenieknek nem jó semmi, ha nincsenek millióid, meg ahány gyerek annyi szoba + még kettő, akkor ne szülj. Szóval ne húzd fel magadat, nem éri meg!

2015. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Első: ma épp a játszótérért szólt ve egy ismerős. Mert hogy ő érti, hogy kényelmes nekem egyedül átengedni őket, de át kell menni egy parkolò szélén egy 10 méteres szakaszon, és ott mégiscsak kocsik járnak, mi van ha nem néznek szét? Azért nem kéne..


Pff... mondtam persze akkor hogy jönnek ki, ugyanis dolgozunk. Igaz én otthon, de akkor se tudok szaladgálni sajnos. Délelőtt meg ovi suli.

2015. máj. 18. 20:13
 7/39 A kérdező kommentje:

Első köszönöm!!!


Nem felhúzom ám magam, hanem elkeserít, mert van hogy még a barátok is támadnak.

2015. máj. 18. 20:17
 8/39 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk sincs segítségünk és sokat dolgozunk (különösen a férjem), de pl. én nem engednék el ekkora gyerekeket egyedül a játszótérre, vagy boltba. (Mondjuk boltba elengedném, ha pl. egy tízemeletesben laknánk és annak az aljában lenne.) Szóval nem biztos, hogy azért szólnak meg, mert nem hiszik el, hogy valakinek nincs segítsége. Lehet, hogy egyszerűen felelőtlenségnek tartják, amit csinálsz.
2015. máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

Anyukámat lehet bántani: középsős óvodásként egyedül jártam az oviba, mert anyáék hatra jártak dolgozni, akkor meg még nem volt óvoda. Szóval felébresztettek, felöltöztettek, és leültettek a TV elé, hogy amikor X mese elkezdődik (akkoriban reggelente mese volt az M1en), akkor induljak el. És mégis felnőttem, sőt, állítom, hogy ennek köszönhetem, hogy a jég hátán is megélnék.


Nem állítom, hogy így nevelném a gyerekemet, de teljesen megértem azt, akinek nincs más választása. Szóval ne aggódj, és ne törődj másokkal. Nem érdemes.

2015. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezőnek és 8-nak: ilyen nincs, hogy egy 8 éves el lehet engedni vagy nem a boltba!

Konkrét gyerek van, akit ismer az ember, meg környék,amit szintén. Van, akit el lehet engedni és van, akit nem.

Én elsős koromban egyedül mentem suliba, gyalog, a tesóm elé negyedikben is elment a nagyanyánk. Ennyi.

Azt pedig, hogy a gyerek, a körülmények ismerete nélkül felelőtlennek kiáltunk ki valakit, finoman szólva is merészség. Tessék beletörődni: örökké nem foghatod a gyereked kezét.

2015. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!