Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák! Ha mentek vérvételre...

Kismamák! Ha mentek vérvételre, előre vesznek, vagy kivárjátok a sort? Esetleg van egy külön hely, ahol a terhes nőknek veszik le a vérét?

Figyelt kérdés
Első terhességemnél másik városban éltünk, ahol a vérvételeket egy külön a kismamáknak kialakított helyiségben intézték. Úgy tudom, hogy ahova költöztünk, itt ilyenre nincs lehetőség. Azon gondolkoztam, hogy ki kell-e várni a sort, vagy esetleg előre vesznek? Nem olyan szerencsés a sok beteg között 1-2 órát lenni állapotosan szerintem.
2014. nov. 26. 16:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ahová én jártam, ott gyakorlatilag csak kismamák voltak, kb. 80-an állandóan. Szóval sor volt. Másik helyen, ahol vettek tőlem vért, előre engedték a kismamákat, ott kb. 5-en voltak max. kismamák egyszerre, mindenki gyorsan sorra került.
2014. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Elvileg nem.


De amikor, nem tudom hányadik héten, de már láthatóan nagy hassal, vártam a vérvételre, kb 20 emberrel előttem egy 70 körüli férfi odajött hozzám. Határozottan kikapott a sorból, majd "a hölgyek ott előle megengedték, hogy előre menjen" felkiáltással belökött az ajtó elé :)


A "hölgyek" 60-70-es nők voltak, láthatóan k..ra nem egyeztek bele semmibe, de visszaszólni se mertek :) Én mentegetőztem, hogy semmi baj, kivárom, ráérek, de az öregúr szó nélkül az ajtó elé taszigált és finoman belökött rajta, amint kinyílt, hogy "kérem a követke...ó, fáradjon be" :)

2014. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szolnokon élek, itt ki kell várni a sort, senkinek sincs külön szobája, sajnos. És itt az influenzaszezon... :(
2014. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a cukor terheléseseket veszik előre.
2014. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2-es! Ez nagyon cuki sztori!!! :)))
2014. nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Helyfüggő, Bp. 11. kerületi sztk-ban elsőbbségi sorszámot adnak a kismamáknak.
2014. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Első vérvételre sima laborba kellett menni, ki van írva, hogy kismamák és 3 év alatti gyerekek soron kívül mennek be.

A többi vérvétel pedig a terhesgondozóban volt, ahol csak kismamák vártak, itt természetesen ki kellett várni a sort.

Bp, III ker.

2014. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%
Vicces kerdes. De kulon termet nyitnak.
2014. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
nálunk ki van írva, hogy a 20. hét utáni terhesek elsőbbséget kapnak, ott be kell menni a sor elejére szó nélkül. Én nem tettem anno, kaptam is a regisztráló hölgytől, hogy mit álltam ott sorban, amikor ki is van írva. Végülis igaza volt, tömegben, kórházban sorban állni terhesen veszélyes a fertőzések miatt is és bárhol meglátnak babával általában előreküldenek.
2014. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nálunk max 15-20 percet kell várni az SZTK-ban, és vérvételre általában nem a fertőző betegek járnak. De terhesség alatt a nőgyógyászaton vettek vért, ott kb ugyanennyit kellett várni (csupa kismama). Viszont egyszer meg kellett ismételni a vérvételt mert elhagyták a mintáimat :s.
2014. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!