Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereket, de rossz...

Szeretnék gyereket, de rossz érzés belegondolni, hogy egyedül maradok itthon. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
A férjem este 8 körül érne haza és hétvégén sem tudunk itthon lenni. Szeretnék babát, de ha szülnék egy gyereket olyan érzésem lenne, mintha csak magamnak szültem volna. Nagyon jó lenne, ha a születése után mondjuk egy évig itthon lenne velünk. Emiatt arra is gondoltam, hogy ő megy gyesre,gyedre. Viszont azt hiszem, hogy annak a max határa is 100körül van így bármennyire is jól keres nem kapnánk meg a fizetésének az egész 70%-át. Mástól is hallottam már, hogy nagyon rossz volt neki otthon maradni, mert magányosnak érezte magát. Más ezt hogy oldotta meg?
2014. dec. 12. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkel is lehet emberek közé menni. Nem kell minden percedet a gyerekkel tölteni. De lehet valamilyen hobbit űzni, nyelvet tanulni stb. Barátnőkkel tartani a kapcsolatot, a gyereket a mamákra bízni stb,

Csak rajtad múlik, hogy mennyire leszel magányos.

2014. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokan vagyunk így ezzel, a két gyerek szinte mindig csak az enyém. Én nem így fogtam fel, hanem úgy, hogy a babámmal vagyok. Sokat mentünk, sétáltunk, vásároltunk, volt napirendünk. A második előtt én újra dolgoztam. A kicsivel még jobb volt, mert ott voltak a nagy programjai, menni kellett érte, sokat voltunk emberek között. Most már dolgozom újra és nagyon hiányzik a babázós időszak, hamar elmegy.
2014. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia

hmm.. férjem kéthetet húz le egyben és utána van 1-2 szabadnapja. 6kor indul 11-re ér haza. Na én egyedül vagyok :P

Május óta táppénzen vagyok,kéthét múlva szülök.Nemfogom magam egyesül érezni,itt lesz a kislányom. Egyébként nagyszülőket lehet látogatni akár egy héten kétszer is. Attól még barátnők mehetnek látogatóba 2-3 hetente,plusz lehet menni a babával sétálni,játszótérre,játszóházba. Sok más anyukával ismerkedni,beszélgetni! Nem olyan rossz az!

38hkm

2014. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha a férjed jól keres, simán meg tudod oldani, hogy ne légy egyedül.

Főleg, ha vezetsz autót, és heti pár napra meg is tudjátok oldani, hogy te vidd el.

BÁRHOVÁ MEHETSZ! Nekem tök véletlenül a 3 legközelebbi barátnőm is most babázik, megyünk egymáshoz, (én nem vezetek, de ők jönnek, vagy férjem elvisz valameddig és bkv)

vannak a Ringató, Csiribi, hasonló foglalkozások, ilyen minden városban van, baba-mama klub van nálunk is pl.

Én nem járok, de szomszédom igen, és szeretik.

A játszótéren óhatatlanul is kialakulnak kapcsolatok, én már 8-9 hónapos korában vittem az első gyereket, mert nyár volt, és bár mi kisvárosban élünk, lehet, hogy itt barátságosabbak az emberek, de mindig beszélgettem valakivel, pedig nem vagyok kezdeményezős.

Aztán akivel pont egyidősek a gyerekek, ott kicsit mélyebb kapcsolat is kialakult, úgyis ovis társak is lesznek, télen át lehet menni egymáshoz.

Igen, meg ott a nagymama, vagy a pedagógus barátnőm pl. téli-nyári szünetben tud jönni hozzánk.

Ja, és télen játszóház.

Azért írtam, hogy ha jól keres a férjed, mert ezek azért pénzbe kerülnek, ami nekem nem annyira sok, ha igény lenne rá, ki tudnánk fizetni, de tudom, hogy van, akinek ez már nem fér bele a havi büdzsébe, mert pl. ott a hitel, vagy csak a gyes jár....

ja, nyáron strandra tudtok kimenni.

Még egy info: ha szülsz, belépsz egy klubba, az anyák klubjába, és ez olyan klub, hogy - majd meglátod - mindig szóltok egymáshoz: buszon, boltban, patikában, egészséges rendelésen, stb...

2014. dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettetek a vàlaszairokkal.:) És szerintetek,ha a férjem mégis megoldanà,hogy ketten otthon maradjunk a babàval az milyen lenne? Egy év utàn gyed mellett màr vissza menne dolgozni. Van olyan,aki így csinàlta?
2014. dec. 12. 16:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nektek belefér a keretbe, hogy csak a gyedből és családi pótlékból éltek hárman a babával, akkor az is működhet, de nektek kell tudni, hogy annyi pénzből meg tudtok-e élni.
2014. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kezdetektől fogva munkahely miatt itthon voltam. Iszonyat volt! Eluntam az életem.. hiába volt több "naprakész" barátnőm, család mellettem. Amikor megszületett a kislányom, és elteltek az első hetek, megint egyedül maradtam, immár vele - de egyedül.. Elég rosszul viseltem, megmondom őszintén :/ mindemellett persze nagyon boldog voltam az anyaság adta lehetőségekkel, de a társaság iszonyatosan hiányzott. Hiába mentünk sétálni, mamizni, barátnőzni. Minden nap ugyanaz történik, monoton. Megváltozott az életem, ezt el kell fogadni. És sajnos az is saját tapasztalat, hogy a korábban elválaszthatatlan barátságok ilyenkor könnyen megkophatnak.

Párom rengeteget dolgozik, de sokszor erőn felül teljesít itthon, segít, amiben csak tud. Ezt is el kell fogadni, hisz ez az élet rendje! Mi nem engedhetjük meg h ne dolgozzon, meg szerintem azért ez egy kicsit fura is :)

A Gyes-szindróma egyébként létező fogalom, én hasonlón átestem.

Mindenesetre ez ne tántorítson el a gyermekvállalásról, mert ez a probléma eltörpül a boldogság mellett, amit a baba nyújthat! Hajrá :)

2014. dec. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a 4-es vagyok, és elgondolkodtam azon, amit írtál.

Én egy-két ilyen helyzetet láttam, de ott nem gyedre ment a kispapa, hanem pont akkor lett álláskereső.

Hát a kismamának tök jó volt ez, de mind a két apukát szétvetette a férfiség:-) ők ezt nem bírták elviselni, hogy otthon, csak a pelenka, a sírás, a séta...

Nekik ez "nem élet". Egyszerűen nem erre van egy férfi psziché berendezve, egy egészséges férfi ezt egy évig nem bírja, én úgy láttam.

De ha a te párod magától dönt úgy, nem a te nyomásodra, és ő akarja, hát abból sülhet ki jó!

Nálunk amúgy pont az a jó, (két gyerek van, egy bölcsis korú és egy 6 hónapos), hogy én mire hazajön apa, totál elfáradok, főleg idegrendszerileg, mert a nagy nagyon hangos, akaratos és örökmozgó, a kicsi meg azért sírdogál még.

És jön az apa a munkából, és ő nem ebbe volt egész nap, hanem hoz egy frissességet, magától átveszi a nagyot, viszi csavarogni (posta, könyvelő, mit tom én) és ő ilyenkor türelmes, kedves, szóval nagyon üdítő a jelenléte:-)

de ha egész nap itt lenne velünk, nem lenne ilyen állapotban:-)

2014. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Szerintem nagyon jól látod a lényeget, egyetértek.

2. voltam

2014. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!