Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5-5 éves kislányod mennyire...

4,5-5 éves kislányod mennyire "merész" az emberekkel?

Figyelt kérdés

Lányom az utóbbi hetekben nagyon nagy mellényre tett szert. Simán odamegy felnőttekhez, nagyobb gyerekekhez, és "beszólogat" nekik, rendre utasítgat mindenkit, okoskodik, rendezkedik..

Ne szemetelj, így nem szabad beszélni, stb...először vicces volt, rá is szóltam, hogy felnőttekkel nem beszélünk így, stb., de kezd a dolog eldurvulni, mert ugye visszakérdez, hogy de Anya, te is rámszólsz, ha eldobom a szemetet, akkor a bácsi miért dobhatja el?

Meg ilyen nagyon sokféle szitu van, nem igazán tudom hogy kezeljem....


Nektek csinál ilyet?

Köszi



2015. máj. 21. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

:-) csinál, de nem gyakran. Legutóbb a doktorbácsinak szólt be a kisöccse miatt, hogy "őt nem szabad még ültetni", mert épp fejtartásos tesztet csinált neki.

Teljesen jogos, kis okosak :-)


Szerintem ők csak másolnak minket, amit tőlünk látnak. Nem szabad leállítani szerintem, de ha túl kínos a helyzet, akkor illik rászólni, hogy igaza van, de idegenekre nem szoktunk szólni vagy ilyesmi.

2015. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

jaja, hát ezt csinálom...

Örülök, hogy írtál, köszi..olyan furinak érzem ezt az egészet, azt hittem egydeül vagyok vele...

2015. máj. 21. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos, mi is így vagyunk vele, kislányom szintén gond nélkül bárkihez odamegy, és ami a szívén az a száján. Próbálom az arany középutat megtalálni, nem letörni eredendő őszinteségét, de azért illemre is nevelni. Nehéz. :D Esetleg ha gondolod, szerezd be Füzesi Zsuzsa Beszélgetőkönyv c. könyvét, nagyon jó, hasonló szitukra van leírva aranyosan, h mikor mit illik/nem illik. Mi már sokat olvasgattunk belőle, és ha elkezdesz egy témát olvasni belőle, utána el tudtok róla beszélgetni, h pl. mi az tisztelet, hogy beszélsz a felnőttel, stb. (Azért is beszélgetőkönyv.)
2015. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De szuper, köszi!!! :-)
2015. máj. 21. 22:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, amit egy felnőttnek szabad, azt egy gyereknek nem biztos. Habár a szemetelő bácsi nagyon bután viselkedik, egy gyerek nem szólhat rá egy felnőttre. Lányom szerencsére csak ránk szokott ránk szólni, de hamar leépítettük. Neki se jó, ha nem tanulja meg a határokat, mert ez hamar ellenszenves lesz.
2015. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!