Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kaphat egy gyerek...

Mikortól kaphat egy gyerek xilitet és édesítővel készült dolgokat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a diétás édességekre, és a CH csökkentett termékekre. Illetve mikortól helyettesíthető a cukor xilittel?



A félreértések elkerülése érdekében, nem ilyenekkel akarom tömni, és nem akarom semmilyen táplálkozási irány felé terelni ennyi idősen, de igen, mi ilyet (is) eszünk. Neki pedig mindig az tetszik, amit mi eszünk, és nem tudom, hogy engedhetem-e neki, hogy beleegyen vagy kaphat-e a sia túrórudi helyett édesítőset.


19 hónapos


2015. máj. 21. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet neki nyugodtan, de csak akkor, ha ez az édesítő tényleg természetes, és nem mesterséges.

Mesterséges ízesítőt tartalmazó termékeket még én, felnőtt létemre se szívesen fogyasztok, mert nem akarom feleslegesen még azzal is mérgezni a szervezetemet.

2015. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Xilitet ehet, cukoralkohol-származék.


Mesterséges édesítőszert én kamaszkorig nem adnék. Egy kifejlett szervezet bírja a megterhelést (én is sok édesítőt fogyasztok), de fejlődésben levő vesére, májra én nem küldeném rá.

2015. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És a cukorbeteg gyerekek szerintetek nem esznek édesítőt?

A xillit simán mehet, de okozhat hasmenést. Ha esetleg előjön a probléma abba kell hagyni. Én csak aszpartam tartalmú édesítőt nem használok. a stivia is jó lehet egy alternatívának. Egyébként a xillitnek sincs sok köze a nyírfához mióta ipari körülmények között gyártják.

2015. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"És a cukorbeteg gyerekek szerintetek nem esznek édesítőt? "


Az kényszermegoldás. A rákos gyerekek meg kemoterápiát kapnak, mégse javasolt egészséges gyerekeknek is beszúrni az infúziót. Nem igazán áll meg ez az érvelés.

2015. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A xilitet valóban kukoricaszárból készítik, ahogy előttem írták, nem nyírfából.
2015. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam (vegyészmérnöktől, dietetikustól), hogy az édesítőkből kizárólag steviát szabad használni, az a növény kivonata, és nem mesterséges készítmény.

Eritrit, xillit, stb dolgok helyett inkábba stevia.


Persze mindenki azt használ, amit szeretne, a döntést mindenki maga hozza meg a kapott információk alapján.

2015. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4. okoska! Arra akartam utalni, hogy az alapbetegséggel, együtt, egész életen át édesítőszereket fogyasztva is elélnek a cukorbetegek a nyugdíjaskorig, tehát annyira nem lehet káros. Azért ez nem egy kemoterápia, de az a a szerencse, hogy egyiket sem kell megtapasztalni. Maradjon is így.
2015. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!