Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerek nathas de nem...

Ha a gyerek nathas de nem lazas kaphat oltast?

Figyelt kérdés
Varilrixet es prevenart kellene beadni neki holnap
2013. jún. 10. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk így a doki nem oltotta be egyiket sem. Oltás előtt mindig megvizsgálta őket, ha nem voltak 100% egészségesek, akkor vártunk pár napot.
2013. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kaphat semmiképp, a szervezete akkor is gyengébb, ha nem lázas. Engem felnőttként sem oltott be a háziorvosom, mikor csak egy picit folyt az orrom.
2013. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincsen láz akkor elvileg kaphat oltást.

Gyakorlatilag a nálunk a doki ekko az anyára bizza a döntést.

Nekem is lüttyögö orrú kicsit beteg gyerekem volt oltáskor. Oda mentünk megkérdeztem, megvizsgálta, lázzal nem járt, így mondta, hogy gyakorlatilag oltható, döntsem el én, hogy most beadatom vagy egy hét múlva. Èn eltoltam egy héttel.

2013. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elég felelőtlen orvoshoz jártok, ha rád bízta a döntést. A mi gyerekorvosunk habozás nélkül dönt, hogy nem oltjuk a gyereket, ha náthás, akkor sem ha nincs láza. Evidens, hogy nem kockáztat senki, de hogy egy orvos a szülőt kérdezi meg, na az nem semmi!!

Hol szerezte a diplomáját, a piacon vette?

2013. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az oltást a doktornő az egészséges rendelésen intézi. Oda csak egészséges gyermek-szülő! mehet.(sajnos volt olyan oltása a fiamnak, amikor a rendelő előtt álltam, mert nagyon beteg voltam, és anyósom vitte a kicsit szurira)

Ha picit folyt az orra a fiamnak akkor inkább lemondtuk az oltásokat, mert ez most takonykór, vagy csak több orrváladék.(azóta kiderült, hogy poratka allergia, és kb egész évben taknyos:(), de így is előre beszélek a dokival, hogy mehet e.

2013. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3: én is csodálkozom azon, hogy a szülőre bízza a döntést. Ez szerintem pont nem az a kategória. De szerintem jól csináltad, hogy nem hagytad az oltást, attól semmi baja nem lesz, ha pár nappal később kapja meg.


Amúgy a taknyos gyerek oltásával az a bajom, hogy sosem tudod, hogy pici taknyolásból mi lesz, egy hétig csak elszürcsög és utána minden kezelés nélkül elmúlik, vagy este már a 40 fokos lázát próbálod csillapítani.

2013. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!