Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit várhatok el az öt évesemtől?

Mit várhatok el az öt évesemtől?

Figyelt kérdés
Lehet,h fura a kérdésem, de mostanság nagyon elgondolkodom, h én várok-e el túl sokat a gyerkőcömtől, vagy sok dologban tényleg alulmúlja a korosztályát. Sokszor triviális, de idegesítő dolgokról van szó: beszélgetek egy másik felnőttel (ma délután épp Édesanyámékkal), és ha valami eszébe jut, simán belepetyeg, és addig nem tágít a kérdésével, amíg meg nem válaszoltuk. Persze már jó sokszor elmondtam neki, h várja meg, h meg tudjuk beszélni az adott dolgot, nem vár. Aztán ott van az idétlenkedés... Fejhangon dalol, keze lába mozog, ugrál, nézi magát a tükörben, h tud idétlenebb arcot vágni, és ha megkérjük, h pl. a lépcsőházban legyen csendben két percre, hát nem sűrűn sikerül. Ezeket részben megértem, biztos én is csináltam ilyeneket, de egy szint után már fárasztó. Olyan is van, h valamit épp magyarázok neki, erre elkezd vmivel játszani, vagy valami tök másról elkezd beszélni, mint aki nem is hallja, h mit mondok (szerintem nem is...) Szófogadás hellyel-közzel, néha egy kis tündér, néha meg direkt feszíti a húrt. Sok ilyen dolog van, és hát nem a legfelemelőbbek, sokszor kétszer annyi türelem is kevés lenne hozzá, mint amennyi van... Mit gondoltok, ilyen téren, mi várható el egy öt évestől?
2015. máj. 25. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem teljesen rendben van a gyerek:)
2015. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Oviban hogy viselkedik?
2015. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Valószínűleg ő az izgő-mozgó, aktív csoportba tartozik. Ilyen életkorban nem tudnak sokáig figyelni és csendben maradni, kíváncsiak, idétlenkednek is. Így leírva normálisnak tűnik a viselkedése.
2015. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem teljesen normális 5 évesed van 😊. Oviban mit mondanak?
2015. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Oviban is hasonló, bár ott még minta is van előtte, akiket tud másolni...Valóban aktív, kimondottan nem az a sarokban elülős típus. És talán ami még eléggé jellemző rá, az a türelmetlenség, nehezen tudja kivárni a sorát.
2015. máj. 25. 20:01
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is teljesen rendben van. Iskolás gyerekek is szoktak így viselkedni még...
2015. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
47%
Mintha csak az en 4 es fel evesemrol irtal volna. Ugyan ez a helyzet nala is! Ez egy ilyen korszak. Majd kinovik!! (Aztan majd jon mas!:-)
2015. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A hatévesem is csinál még ilyeneket, DE nagyon jól teszed, hogy elvárod tőle a rendes viselkedést. A lányom ugyanilyen típus, élete az idétlenkedés, de szigorúsággal, következetességgel azért el lehet érni eredményeket. Tavaly még ő is utálta például, ha beszélgettem valakivel és ilyenkor tuti elkezdett rosszalkodni vagy idétlenkedni. Most is utálja nyilván de már kicsit jobban uralkodik magán - néha.
2015. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálom én neki mindig mondani, h mikor mi lenne a helyes viselkedés, egyelőre szélmalomharcnak tűnik.
2015. máj. 26. 06:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 2hét mulva lesz 5éves, és az oviban mintagyerek, szófogadó, szabálytartó, mindig dicsérik, de itthon pont olyan, amit Te is leírtál.

Ha megyünk valahova, legtöbbször tud rendesen viselkedni, pl magától köszön, ha megyünk valahova, és úgy egyátalán nem csinálja a fesztivált. De itthon nagyon el tudja ereszteni magát.... Ha valakivel beszélek, simán beleszól még ő is, de a 7éves bátyja is. Ez a beszélek a falnak szitu nálunk is sokszor van- de ez is inkább otthon.

Nagyon szelektív a hallásuk. :) És a végletekig tudja feszíteni azt a bizonyos húrt. Mikor már totál kiborulok, akkor talán abbahagyja. Pl tegnap kimentünk, de elég saras volt kint az utca az esőzések miatt. Mondtam neki, hogy motorozhat, de ne menjen a vízbe sárba.... Na gondolhatod, hogy állandóan a pocsolyák szélén volt, hiába mondtam, hogy ne menjen bele, a motor kerekével juszt belement állandóan. Persze addig csinálta, míg végül beküldtem a házba, ilyenkor meg jön a nagyjelenet. 4 perc bünti, megnyugszik, megbeszéljük, újra kijöhet, és kezdődik az egész előről. Újra a pocsolyánál van a gyerek, motor kereke a vízben. MInt a mágnes úgy vonzza a gyerekeimet az összes pocsolya ilyenkor. :)

2015. máj. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!