Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit várhatok el az öt évesemtől?

Mit várhatok el az öt évesemtől?

Figyelt kérdés
Lehet,h fura a kérdésem, de mostanság nagyon elgondolkodom, h én várok-e el túl sokat a gyerkőcömtől, vagy sok dologban tényleg alulmúlja a korosztályát. Sokszor triviális, de idegesítő dolgokról van szó: beszélgetek egy másik felnőttel (ma délután épp Édesanyámékkal), és ha valami eszébe jut, simán belepetyeg, és addig nem tágít a kérdésével, amíg meg nem válaszoltuk. Persze már jó sokszor elmondtam neki, h várja meg, h meg tudjuk beszélni az adott dolgot, nem vár. Aztán ott van az idétlenkedés... Fejhangon dalol, keze lába mozog, ugrál, nézi magát a tükörben, h tud idétlenebb arcot vágni, és ha megkérjük, h pl. a lépcsőházban legyen csendben két percre, hát nem sűrűn sikerül. Ezeket részben megértem, biztos én is csináltam ilyeneket, de egy szint után már fárasztó. Olyan is van, h valamit épp magyarázok neki, erre elkezd vmivel játszani, vagy valami tök másról elkezd beszélni, mint aki nem is hallja, h mit mondok (szerintem nem is...) Szófogadás hellyel-közzel, néha egy kis tündér, néha meg direkt feszíti a húrt. Sok ilyen dolog van, és hát nem a legfelemelőbbek, sokszor kétszer annyi türelem is kevés lenne hozzá, mint amennyi van... Mit gondoltok, ilyen téren, mi várható el egy öt évestől?
2015. máj. 25. 18:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ne sértődj meg, de ha neked fontosabb dolog telefonon beszélgetni valakivel, mint a gyerek aktuálisan felmerülő kérdésére válaszolni, akkor ne legyél meglepődve, amikor magyaráznál a gyereknek, de ő inkább játszik valamivel, mert neki meg az a fontosabb, mint a te mondanivalód. Szépen visszakaptad tőle, amit a viselkedéseddel mutatsz neki.


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."

>Müller Péter<

2015. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kedves Müllerpéter-rajongó, előfordul, hogy embernek meg kell valamit beszélnie telefonon, épp egy rokonával bármi fontosat vagy uram bocsá a főnökével. A gyereknek meg kell tanula, hogy ilyenkor csöndben maradjon. Ez a normális szerintem, hogy nem beszélünk bele más telefonbeszélgetésébe. Nálunk ez a szokás és a lányom is ebben nevelkedik.
2015. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!