Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt esetleg olyan szülő,...

Van itt esetleg olyan szülő, akinek a gyerekénél volt már lázgörcs?

Figyelt kérdés
Bátyám 15 hónapos kislányánál fordult elő pénteken, hogy teljesen jókedvű volt a gyerek, semmi baja és egyik percről a másikra fennakadt a szeme, elkékült a szája és remegni kezdett. Pár perc alatt több fokot is emelkedett a testhőmérséklete, amit nem tudott tolerálni a szervezete. Állítólag 3 éves korára ezt a hajlamot ki fogja nőni. Az én kislányom 3 és fél éves, úgyhogy nagyon örülök, hogy ezen a koron mi már túl vagyunk, de nekünk soha nem volt ilyen probléma. Volt már máskor is lázas a gyereke, de lázgörcs eddig soha nem volt. Van olyan lázmérő esetleg, amit a gyerekre lehet tenni és állandóan méri a testhőmérsékletét? Mert ez tényleg derült égből villámként jött. Mentő vitte be a gyerekkórházba, de ott is csak azt mondták, hogy ez előfordul, a hajlam öröklődik. Több, mint valószínű, hogy a 10 nappal ezelőtt megkapott kombinált oltás okozta ezt a tünetet. Ja, és a gyerek soha nincs túlöltöztetve, úgyhogy ez sem okozhatta...de azért elég ijesztő volt :-(
2015. máj. 26. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia,az én lányomnak 5 évesen volt előszőr,aztán 7 évesen és most az utolsó remélhetőleg 8,5 évesen.Ez nagyon riasztó tud lenni,de nem kell állandóan figyelni.Gondolom ellátták őket a kórházban Kúppal amit görcs esetén kell adni,mondom én ezt,aki örökké figyeli a gyereket.Fel a fejjel,azt mondják 7 éves korukra kinővik.
2015. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
A lázgörcs nem feltétlenül elmúlik, lehet, hogy csak átalakul. Sok lázgörcsös kisgyerek epilepsziás lesz a későbbiekben. Kisgyermekkorban a központi idegrendszer "fejletlensége" (nem szó szerint, csak a felnőttekéhez képest) fokozza a görcskészséget. Nem a túlöltöztetés hibája :)
2015. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A mi kislányunknak 1,5 évesen volt lázgörcse. De ő lázas volt már előtte is,pont hazajöttünk a háziorvostól, elaludt és a görcsre ébredt fel, de szinte azonnal abba is hagyta a sírást. Begörcsölt, elkékül a szája, felakadtak a szemei. Szörnyű volt,én konkrétan azt hittem hogy meghalt.

Minket is a mentő vitt be, de addigra a görcse elmúlt. Az első kérdésem az volt hogy belelhet halni??? Mondták, hogy NEM!!!! Ez egy jóindulatú görcs, így védekezik az agy a magas láz ellen. Arra kell figyelni hogy nehogy megfulladjon. Oldalra vagy hasra kell fektetni,és akinek már van otthon kúpja beadni neki. De magától is elmúlik, van akinél 5 perc, van akinél 15 perc.

Sajnos én is úgy tudom hogy 5-7 éves korra növik ki.

Tulajdonképpen nem is a magas láz okozza, hanem a hirtelen felszálló láz, és csak valamely vírus okozta láznál. És még hajlam is kell hozzá. :(

Én már a hőemelkedést is csillapítani szoktam nehogy hirtelen felszökjön a láza. Nem rizikózok!

2015. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lányomnak 2 évesen volt lázgörcse, eleve lázas volt már, a szerencsénk az volt hogy pont az orvosnál voltunk, azóta hála az égnek nem történt ilyen mert én majdnem szívrohamot kaptam.... ( lassan 7 éves kislány anyukája). A doki nekünk is azt mondta, hogy 3 éves korára kinővi
2015. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!