Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen volt az óvodai beszokta...

Milyen volt az óvodai beszoktatás azoknál a gyerekeknél, akik nem jártak bölcsődébe és 3 évig gyakorlatilag csak a közeli családtagokkal voltak együtt?

Figyelt kérdés
Egy pár tapasztalatot jó lenne olvasni :-). A kisfiam majd csak óvodába megy, addig velem, illetve családtagokkal van itthon. Itthon nagyon eleven, akaratos, ordibálós, de mások előtt egy csendes, szégyenlős kisfiú. Jelenleg nem szereti, ha más gyerekek közel mennek hozzá, vagy hozzáérnek, ilyenkor olyan, mint egy kis sündisznó. Egy ilyen kisgyereknél kb. mennyi idő kell, amíg gondtalanul eljátszik a többiekkel, és megszokja az ovis rendet?
2010. febr. 26. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiamnak 8 hónap kellett a teljes beszokáshoz.Nehezen ment,mindíg mentem érte délben!Következő év szeptemberében közölte,hogy ott akar aludni a többiekkel!Azóta mindíg ott alszik és kéri,hogy minél később menjek érte mert alvás után szoktak még játszani!Azt javaslom,hogy ha sír és nehezen is akar beszokni nehogy kivedd az oviból!Beszélgess Vele minél többet az óvodáról,sétáljatok arra sokat!Nyílt napra vidd el!
2010. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kislányom októberben kezdte az ovit, előtte már eljártunk kéthetente Baba Klubba, hogy szokja a gyerekeket!Amikor eljött az ovi ideje, azt hittük minden simán megy majd, de nem!:(Első nap 1 órát volt ott, akkor semmi baj nem volt, másnap viszont végig sírt!Kb 2 hónap kellett, mire megszokta!Nagyon sokat szenvedtünk, de 1 hónap után már ott is aludhatott, reggel még akkor is sírt!Na meg persze egy ujjal se nyúlt az oviban az ételhez!Aztán leültem Vele beszélgetni, hogy ha tetszik neki, ha nem, akkor is oviba kell mennie!Apának és Anyának a dolga hogy dolgozni menjenek, Neki pedig hogy oviba menjen!Ma már azért sír, ha nem megy oviba betegség miatt!


Nagyon fontos, hogy ha sír is amikor otthagyod, átöltöztetés után gyors puszi, ölelés, és menj is!Én így csináltam, és amikor hallgatóztam feltűnt, hogy 2 perc után már nem sírt, játszott a pajtásokkal!:)

2010. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Sejtettem, hogy hosszú hetekbe hónapokba telik ez a folyamat, de hát egyszer eljön az ideje. Jó, hogy ti már túl vagytok rajta, mert biztos nem könnyű időszak. :-)

2010. febr. 26. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én féltem, mert idegenek között nagyon félénk a lányom... Két és fél éves korától havonta egyszer mebentünk a leendő csoportjába, első nap 4 órára hagytam ott, és semmi gond nem vcolt :-) 5 éves, imád oviba járni.
2010. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!