Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rábíznád a babádat egy nem...

Rábíznád a babádat egy nem magyar anyanyelvű babysitterre?

Figyelt kérdés

Németországban dolgozom, van rendes munkám, de a vasárnapjaim általában szabadok. Amég nem találok még egy állást, szeretnék valamit csinálni, ami még pénzt hoz.

A németem még nem túl jó, de folyékonyan beszélek magyarul, szlovákul, angolul és oroszul.

Babysitterkedésre gondoltam, orosz családokat ismerek. A kérdés csak az, hogy rábíznák-e a babát egy nem orosz anyanyelvű babysitterre. (az akcentusomon hallani)


Te rábíznád egy nem magyar anyanyelvű fiatal lányra a babád?


(a magyart az érthetőség kedvéért írtam, a lényeg, hogy olyanra, akinek a baba anyanyelve nem az anyanyelve)


2015. máj. 27. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én rábíznám, de hogy az orosz család rábízza-e, azt majd ő tudja.
2015. máj. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Németországban nagyon sokan ababákat/kisgyerekeket au-pair-okra bßizzák, akik általában nem vagy csak ekveset tudnak németül - ennek a rendszernek éppen az a lényege, hogy így tanulják a nyelvet.


Szóval szerintem van rá esélyed német családoknál, orosz, szlovák családok nem feltétlen keresnek valakit a gyerek mellé (általában nem engedhetik meg maguknak). Magyar családhoz semmi esetre se menj, mert tapasztalat szerint ök azok, akik a leginkább kihasználják a többi magyart (vagy magyarul beszélöt)

2015. máj. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát persze, de én kérném, hogy inkább az anyanyelvén beszéljen a gyerekemhez :-)! Mindegy milyen nyelv az. Ha pedig oroszul kell majd beszélned, a gyerekek pedig már legalább ovisok, ki fognak téged javítani, tehát kára egyik félnek sem lesz belőle. Csak bírd a gyerekek természetes kíméletlen szókimondását... Sok sikert! :-)
2015. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én voltam Németo-ban német családnál bébiszitter még az anyuka kérte mosolyogva, hogy a pár hónaposhoz magyarul beszéljek, mert annak idején, aki őrá vigyázott meg francia volt és így tud franciául és ez jó dolog.
2015. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*aki az anyukára vigyázott annak idején
2015. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Több országban ez a rendszer, mert nincs ovi, vagy csak magán, és nagyon drága. Ezért külföldi bentlakásos au-pairt fogadnak fillérekért.

Én Angliában voltam 2 évig babysitter, 1. nap gondolkodás nélkül otthagyták rám a 3 gyereket, nekem ez nagyon fura is volt.

Úgy tudom ez Németországban is nagy divat. Azért az óvatosabb család akar egy interjút, legalább tudj mentőt hívni, ha baja van a gyereknek.

Az meg, hogy a gyerekkel milyen akcentussal beszélsz, nem szokta őket érdekelni. Így is tökéletesen meg tudják tanulni az anyanyelvüket.

2015. máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora a baba. 1 éves kor alatt rábíznám, tehát amíg nem kell a gyereknek túl sokat magyarázni, idősebb gyerkőcöt már nem szívesen...
2015. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem beszél a gyerek, akkor nem lenne gond, hogy a bébiszitter milyen nyelven beszél hozzá. Viszont azt szeretném, hogy legalább olyan szinte tudjon az ottani nyelven, hogy ha valami baj lenne, tudjon intézkedni.

Beszélő gyereknél is szeretném, ha annyit megértene az adott nyelven, hogy a gyerek éhes, szomjas, fáj valamije. Egyébként örülnék neki, ha hallana más nyelvet a gyerekem, sőt kérném is, hogy a saját anyanyelvén beszéljen hozzá.

2015. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Folyékonyan beszélek oroszul, csak van egy kis akcentusom, hallani, hogy nem ez az anyanyelvem. Erre vonatkozott a kérdés.
2015. máj. 28. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!