Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hagyják sok helyen...

Miért hagyják sok helyen büntetés nélkül, ha az egyik gyerek bántja a másikat?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy, hogy jogos vagy nem, úgy gondolom, az óvodába legfőképp nincs helye az agressziónak.

Ok nélküli bántás: egyértelmű magatartászavaros gyerek.

Harag levezetése bántással: passzív agresszív magatartás, ami nem vezet jóra.

Oké, hogy nem pszichiáterek az óvónők, de ezt csak helyes mederbe kellene terelni. A főiskolán mit tanítanak?


2015. máj. 27. 19:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

A lelocsolas ugyanugy fizikai eroszak mint a veres. Egyszeruen a tehetetlen es frusztralt szulo eszkoze.


Nem artana nehany gyereknevelesi konyvet elolvasni, meg egy par onismeretit.

2015. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
18%
Jaja, nem tudom anyuka mit szólna, hogy amikor megvan neki és frusztrált meg idegesebb a szokásosnál, akkor apuka,a főnöke vagy a gyerek leöntené hideg vízzel. Biztos vagyok benne, hogy vérig lenne sértődve, pedig ugyanaz a szituáció, hogy ingerültebb vmilyen okból. Sosem értettem miért képzeli magát valaki többnek csak azért mert idősebb. Attól még ugyanolyan ember.
2015. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9! Te mégis hogyan fegyelmezed a gyerekedet? Miért pont a locsolást emeled ki? Én például soha nem locsoltam le a gyerekemet, de büntibe állt már és mégis imádom őt és azt hiszem, ezt ő is pontosan tudja. A szeretet ereje nagyon jó, de a hisztis, stb.gyerek amíg nem higgad le, úgysem fogja fel hogy mit mondasz neki és attól, mert büntetésbe ülteti/állítja nem lesz egyik gyerek sem lelki sérült.
2015. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá a hideg vízzel "locsoláshoz", hogy van amikor szükséges. Persze nem 5 perc hiszti után, mert azt én is elítélem. De velünk már volt egyszer olyan, hogy a kisfiam órákig hisztizett, tulajdonképpen már a hisztibe lovalta bele magát. Se nem látott, se nem hallott. Végigvettük a szép szavaktól, a kiabáláson át, az ülj le és gondolkodj, menj a szobádba és nyugodj le, figyelemelterelés.... Szóval ami a nagykönyvben meg van írva, de egyik sem használt és mivel már annyira belelovalta magát a hisztibe elkezdett fulladozva köhögni, na akkor nem volt mese, hogy a leggyorsabban ki kell zökkenteni ebből és ez volt a "hideg" víz. És igazából még nem is kellett lelocsolni sem, mert ahogy elkezdett folyni a víz és érezte gond lehet egy pillanat alatt elállt a sírás és elkezdte normális venni a levegőt. Szóval van olyan, hogy muszáj ehhez folyamodni, de mint írtam nem "5" perc hisztiért, mert azt igen másképp is lehet kezelni.

Bár itt a környéken az egyik anyuka meg azt csinálja a kisfiával, hogy ha rossz bezárja a wc-be.

2015. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

hogy fegyelmezem? igazabol sehogy. turelem, szeretet, sok beszelgetes, magyarazas, hogy tudja mi az amit szabad es mit nem, es magatol csinalja.


hiszti sem volt ra jellemzo, mert nem hagytuk soha odaig fajulni a dolgot.

2015. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem aki azt mondja, hogy a szeretet ereje az elég, annak nincs is gyereke.

Nyilván mindenki először szép szóval kezdi. De sokszor az nem használ, és van amikor más eszközöket is be kell vetni. Azt hogy a sarokba állítod, vagy külön ülteted a többitől lényegében szerintem nem nagy különbség.

Nekem 2 gyerekem van. Az egyik a tündér kategória, mindent meg lehet vele beszélni. A másikra viszont egyszerűen semmi nem hat. Hetekig, szó szerint hetekig képes hisztizni valamiért, amit akar. Bárkit szépen megkérnék, jöjjön el, és mutassa be, hogy mondjuk nála hogy érne el bármit szép szóval és simogatással.

Szóval akinek könnyen kezelhető, kedves gyereke van, az azért ne képzeljen már glóriát a feje köré. Minden gyereknek más a személyisége, van aki akaratosabb, van aki kevésbé.

2015. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Igen, vannak szülők akik azt hiszik, hogy az érdemük, hogyha szófogadó, nem hisztis, stb. a gyereke.

Persze a nevelés se mindegy hogyan történik, de biztos vannak olyan gyerekek, akik még a profi pszichológusoknak is feladnák a leckét.

A szeretettel nevelés érdekes dolog, mert tényleg több könyvben is írnak erről. Talán az lehet a baj, hogy sok szülő nem is tudja megfelelően kifejezni, éreztetni a szeretetét a gyerek felé (hisz az ő szülei sem tudták kimutatni jól) és ezért gondolják azt, hogy nem működik a szeretetre épülő nevelés.

Egy biztos, piszok nehéz és nem tanítják sehol a szülőknek.

2015. máj. 29. 19:56
 18/21 anonim ***** válasza:

" az érdemük, hogyha szófogadó, nem hisztis, stb. a gyereke. "


Miert, kinek az erdeme?


Nekem meg az a furcsa amikor a hisztis, neveletlen gyerekek szulei azt gondoljak hogy azert meg nem ok a felelosok.

2015. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18! Nem nevelés kérdése. Hallottál már az emberi természetről? Nekem egy nővérem van. Ugyanúgy neveltek minket a szüleink, ő mégis jó gyerek volt, szófogadó, ellenben velem, aki állandóan a határokat feszegettem bizonyos kérdésekben, hisztis is voltam. Nem azért, mert elrontották a Szüleim, hanem mert én ilyen vagyok, a tesóm meg olyan. Ha azt akarod honni, hogy a te gyerekeddel azért lehet mindent megbeszélni mert te olyan szuperül nevelted, hidd, de nem azért lehet. Hanem mert olyan a természete.



Az én 5 éves kislányom egy tündér, amíg úgy alakul minden, ahogy elképzeli. Ha hisztizik, akkor hiába a szeretet, mert meg sem hallja, amit mondunk neki, érdekes a büntibe észhez tér.


Örülj neki, hogy nem hisztis gyereked van, de ez nem a szuper nevelésednek köszönhető!

2015. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

nem ertunk egyet. nyilvan van szemelyiseg, habitus, termeszet, de a neveles a donto.


Amugy meg ket testvert sem pont ugyanugy nevelnek a szulok.

2015. máj. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!