Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gonoszak a gyerekek...

Miért gonoszak a gyerekek olyan sokszor?

Figyelt kérdés

Most nem a pici gyerekekre gondolok, akik még nem értik meg, hogy másnak fájdalmat tudnak okozni, hanem nagyobbacska, nagycsoportos, vagy már iskolás gyerekekre.

Az ekkora gyerekek annyira gonoszak... Mikor én voltam kisiskolás, már akkor utáltam őket, féltem kimenni az iskolaudvarra, mert mivel egy tó mellett volt, mindig voltak békák, és a kortársaim folyton azokat kínozták és öldösték szünetben, mikor meg rájuk szóltam, kinevettek, és kiközösítettek. Engem is nagyon sokszor bántottak, nem fizikailag, inkább lelkileg. A játszótérre kb egyszer mentem, soha többé, mert az ottani kisfiúknak az volt a játék, hogy a homokozójátékokkal ütötték egymást meg a lányokat.

Most fiatal felnőttként is azt látom, hogy a közelemben levő kisgyerekek mennyire rosszindulatúak. Az unokaöcséim mikor átjönnek látogatóba, rendszeresen belerúgnak a kutyámba és megütik, hiába kértem meg az anyjukat hogy szóljon rájuk, hiába szóltam rájuk én, a sokadik alkalommal már rácsaptunk a kezükre, akkor mindig bújnak az anyjukhoz, meg bűnbánó képet vágnak, mégis legközelebb is élvezettel okoznak fájdalmat szegény állatnak. A nagymamámat is szívesen ütik meg, ha épp olyan kedvük van. El lett nekik magyarázva, hogy ez nekik fáj, nem érdekli őket.

Ugyanez megy a szomszédoknál, az ismerősök gyerekeinél, mindnek az a szórakozás, hogy másnak ártsanak valamit, és imádják.

Én kiskoromban amint rájöttem, hogy valami fáj a kutyámnak, vagy valaki másnak, soha többé nem csináltam, szóval nem értem, miért élvezik a gyerekek, ha bántanak egy állatot vagy egy másik gyereket?


2015. máj. 31. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Azért mert az ember ilyen tetves fajta. Ráadásul mostanában a szabados nevelés miatt azt hiszik ő a királyok, mert anyuci mindent megenged. Kevés van aki nem ilyen alapból. Csak azért nem látszik hogy milyen sok az aljadék, mert félnek a szankcióktól.(csak keress a neten hány állatkínzás történik)


Ha nem lennének megfélemlítve a törvény által, az emberekkel ugyanezt tennék.

2015. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Talán érzékeny vagy erre, ezért látod meg csak a gonoszságot. Bár ha az én unokaöcsém egyszer megütné/rúgná a kutyámat, többször nem biztos, hogy megengedném, hogy a közelébe menjen. Ha bántják az állatokat és még a nagymamádat is, ott komolyabb gond van egyébként, pl. állati neveletlen kölykök, már bocs. Az én gyerekeimnek ilyen nem jutna eszébe, és szeretnélek megnyugtatni, a legtöbb gyerek nem ilyen. A nagyobb gyerekem már felsős, elég sok gyereket ismerek, talán egy-két ilyen pszichopata van köztük (kb. 200-ból).

Van a gyerekekben is gonoszság, próbálgatják az erejüket a náluk gyengébbeken, de ezt tudni kell a szülőknek kontrollálni. Aki állatokat kínoz a tónál, annak valami baja van, elhanyagolt gyerek. Nem szeretnék kitérni és részletezni az okokat és következményeket.

Hidd el, akivel eleget törődnek, az nem ilyen.

2015. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A békás eset nem egy gyerek volt, hanem kb a fele osztályom :( de a másik fele is kiröhögött, mikor megtudták, hogy szóltam hogy hagyják abba.
2015. máj. 31. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Annak is megvan a pszichológiai háttere, gondolom volt néhány vezér, a többiek meg követték a főgenyót, stb. Nem ez a lényeg.

Nem tudom, hol nőttél fel, de nyugodt lehetsz, hogy mindig oka van, és a normális gyerek alapállásban nem ilyen. Ott vagy például te is ugyebár.

2015. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek (de még felnőtt is) általában egy gyengébb állatot, embert szemel ki hogy megmutathassa hogy ő tulajdonképpen erős. Nézz meg egy kamaszt pl, nem a kigyúrt verőlegényt piszkálja, naná, hanem keres egy vékony bántható célpontot. Szerintem ugyanez van a kisebb gyerekeknél is. Egy béka biztos nem fog a nyakának menni ha eltapossa, és akkor mekkora nagy ember lesz. Vagyis ő így gondolja. Aztán az élet egyszer úgyis az ő nyakára tapos.
2015. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek még nem szilárdult meg a "felettes én"-jük, ezért sokszor megteszik azt, amit tudják, hogy nem kéne (akárcsak a felnőttek, ha nem is békát kínoznak, de sokszor tudatosan tesznek rosszat), de mondjuk aki a nagymamát szadizza (vagy a kutyát) ott azért nevelési gondok is lehetnek. Viszont azt is nehéz elhinni, az egész játszón nem volt egy gyerek se, aki ne mások ütlegelésével és állatkínzással foglalkozott volna hivatásszerűen. Ne legyél áldozattípus, vedd észre a jót. Az meg, hogy te milyen voltál gyerekkorodban... ezt aligha látod objektíven.
2015. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
48%

Erre többféle válaszlehetőség van....

felsorolom a leggyakoribb okokat: Unatkoznak, félrenevelték őket, vagy elnyomásérzetük van és így próbálják levezetni magukról a stresszt vagy amin én egyszer nagyon meglepődtem az az elnyomásérzet volt, megkérdeztem a gyereket miért csinál ilyen dolgokat ez a válasz hangzott el: Mert elnyomásérzetem van. Azt mondják hogy ez az ország szabad és egyenlő, közben semmi szabadságom sincs, sőt nem is értem mit ünneplünk Március 15-én ugyanis a szabadság elbukott nem? meg ha egyenlő ország volna miért mondják folyton "hogy nekem ehhez van jogom de neked nincs!" Szabadság szintén elbukott ugyanis az Unió szolgái vagyunk nem? Úgy ugrálunk ahogy ők mondják autópályát akar az ország építeni de ők erre pedig: "nem nem építettek ide semmit!" És ha már ilyen szépen pusztul az ország én is rá segítek erre! És ha elakarom pusztítani a tápláléklánc aljából kell válogatnom nem? Hiszen ha békát ölök akkor rohadt sok szúnyog lesz és döglődik a gólya is! Szóval én csak segítek az Uniónak.

Ezt azért egy gyerek szájából hallani nem semmi! mondjuk igaz hogy 12 éves ötös tanuló és az a "lázadó típus" de azért tényleg meglepett amit mondott. Persze leszidtam ezért, de szerintem rám se hederít....

2015. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!