Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért gonoszak a mai gyerekek?

Miért gonoszak a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 21:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, mit értesz gonosz alatt, de a gyerek nagy részben olyan, mint amit örökölt, amit szüleitől és családjától látott/tanult, és amin szocializálódott (haverok, TV, játékok, környék, stb.) Tehát ha a gyerek gonosz, akkor valami körülötte sincs rendben.
2010. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem gonoszabbak szerintem mint a mi időnkben.Én is emlékszem sok gyerekkori sérelmemre,amikor kigúnyoltak,kinevettek,kiközösítettek...Pedig teljesen átlagos kislány voltam.

Szerintem ilyesmi mindenkivel előfordult.A fiam 7 éves,mindíg összeveszik valakivel a suliban mert megsértették.Én azt mondom neki,tökéletes gyerek sincs,mint ahogy felnőtt sincs,tanulja hát meg feldolgozni ezeket a sérelmeket,és uralkodjon az érzelmein.Legyen toleránsabb,mert nagyon rossz élete lesz,ha időnként nem tud átlépni a kellemetlen dolgok felett.

34/N

2010. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

"Hogy volt képes ilyet tenni?!"


Egyre gyakrabban hallani rettenetes híreket állatokat kínzó, öregeket, gyengébb társaikat meggyalázó, az életet semmibe vevő gyerekekről. És ami még szörnyűbbé teszi a történteket: az elkövetők mintha fel sem fognák tettük súlyát, embertelenségét.


Ön gondolt már arra, hogy mi lehet az oka annak, hogy okos, értelmes fiatalok elborzasztó, emberi ésszel fel nem fogható dolgot cselekednek?


Lehetséges, hogy vannak erkölcsi érzék nélküli, születetten rossz, vagy még inkább gonosz gyerekek? Vagy mi, felnőttek követtünk el felelőtlen mulasztást, amikor nem tanítottuk meg nekik mi a jó és mi a rossz?


Egyáltalán meg lehet ezt tanítani?


A tanítás kevés!


Fontos, hogy a gyermek ne csak az eszével tudja, mi a rossz! Alakuljon ki a lelkében egy belső visszatartó erő!


A mese az erkölcsi nevelés különleges eszköze!


A mese egyidős az emberi kultúrával. A maga speciális eszközeivel az emberiség ősidejétől fogva közvetíti a legalapvetőbb erkölcsi tanításokat arról, hogy a világban a Jó és a Gonosz örökös harca folyik, és hogy ennek a harcnak az ember nem szemlélője, hanem cselekvő részese. Meg arról is, hogy nem vagyunk mindenek felett álló egyedüliek: állatok és növények vannak körülöttünk, akik ugyanúgy születnek, felnőnek, utódokat nevelnek, szenvednek és meghalnak akár az ember.


Nem lehet érzéketlen!


A mese megóv az érzéketlenné válástól!


A kicsi gyermek az eszével még nem tudja, de tökéletesen érzi, hogy az a királyfi, aki megosztja egyetlen hamuban sült pogácsáját az éhező öregapóval vagy madárral, az a jót cselekszi, és aki megtagadja a nélkülözőtől az ételt, az a rosszat.



Aki beszél az állatok nyelvén


A mesében benne van mindaz, ami alkalmassá tesz bennünket arra, hogy amikor majd megérünk a felnőtt felelősségre, a Jót szolgálhassuk a világban. Hogy meghalljuk és megértsük az állatok, a növények szavát. Hogy tudjunk utódainkért, szeretteinkért, a másik emberért, ha kell, áldozatot is hozni! Hogy felnőttként ne legyünk majd képesek szemrebbenés nélkül elmenni mások szenvedése mellett! Hogy kicsiny korunktól megtanuljuk, nem is ember az, aki nem segít a bajbajutotton!



Jól csak a szívével lát az ember!


Ön, felelősen gondolkodó szülőként tudja, hogy nem csak okos, művelt, de a lelkében is ép gyermeket kell nevelnie. Mert az "okosság" csak egyik adományunk. Hiába az ismeretekkel megtömött ész, ha beteg, műveletlen, üres a lélek, mely az értelemnek irányt mutat. Ezt a lelket segíti felnőtté nevelni a mese. Az Igazi Mese. A sok-sok gyönyörű népmese, amely a világban a jó és a gonosz örökös harcáról tanít.



Mesélni, mesélni, mesélni!


Ezt az erkölcsi eligazodást nem lehet úgy megtanulni az iskolában, mint a matematikát. Nem elég hozzá egyetemi diploma vagy doktori fokozat, nem elég hozzá a törvények ismerete!


Az erkölcsi érzéket csecsemőkortól folyamatosan kell fejleszteni, mint a beszédkészséget, melyből a szóértés lesz. Ha ez elmarad, csak értetlen zűrzavar lesz csak a helyén.



Erkölcsi süketség?!


A lélek anyanyelvének, az erkölcsi hallásnak egyik legfontosabb kiművelője a mese. A mese nem ismeretet ad, hanem iránytűt helyez a lélekbe, olyan erkölcsi útmutatót, ami lassan felszívódik szervezetünkbe, s nem tudatunk, hanem lelkünk, öntudatlan mentalitásunk alapanyagává lesz.

2010. febr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Ha arra gondolsz, hogy miért bántják folyton a másikat, a válasz elég egyszerű: ahhoz hogy megértsék milyen rossz érzés ezt elszenvedni kell bizonyos fokú érettség vagy negatív tapasztalat. Ha viszont a gyerekcsoportokban gyorsan kialakuló hierarchia csúcsán, vagy annak közelében állnak, akkor rossz tapasztalat nincs, érettség kisgyerekkorban nem is lehet ehhez. Persze ezt lehet cifrázni mindenféle filozófiai és teológiai eszmefuttatásokkal az erkölcsről, a lélekről, meg ilyesmikkel, de a lényeg nagyjából megfogható a fentiekben. Hogy akkor miért van az, hogy régen nem volt ennyi iskolai erőszak meg hasonló? Két dolog: egyrészt volt (én már a rendszerváltás utáni liberalista nevelésen nőttem fel, de apámnak vannak érdekes történetei a saját korából). Másrészt meg - mai helyzettel ellentétben - a tanároknak volt lehetőségük fegyelmezni. Nem arra gondolok, hogy elverhették a diákot (bár megtehették), hanem arra, hogy a gyereknek adhattak valami büntetést, ha rosszul viselkedett. Ma meg ott tartunk, hogy ha a tanár drogozni vagy cigizni látja a gyereket, nem szólhat a szülőnek, mert a gyerek személyiségi jogait sérti. És hasonlók. Vicc. Tipikus nyúl viszi a puskát eset. Meg szülőknek is minden úgy van elmondva, hogy hagyják érvényesülni a gyereket. Ami jogos, de azért határok kellenének. Amikor a gyerek az iskolában rendszeresen megveri az osztálytársait és ha a tanár leszidja, még a szülő jön be reklamálni, akkor azért már átcsap az a fene nagy szabadosság szánalmasba. És mivel a gyerek nem kap kontrollt, retorziót az ilyen tettek után, ha a szülő tesz rá (ami egyáltalán nem ritka sajnos), ezért úgy rögzül belé, hogy igen, ezt lehet. Később kamaszként ehhez jön ugye a lázadó korszak. Sok szülő ilyenkor kezd ráeszmélni, hogy valami nem stimmel, de ilyenkor már - bocsánat a szóért - cseszhetik az egészet.
2010. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Azert, mert nem a szuleik neveltek fel, hanem odab*sztak a TV elé, hadd nevelje az, me nekunk nincs idonk. Drasztikusan hangzik, de ez a baj szm(tobbek kozott). A tvben viszon nem kell ecsetelnem, h mi megy... De elvégre hatulrol ez is a cel a tv-vel, h olyanna formalni az embert, akivel majd azt lehet csinalni, amit akarunk,jolmanipulalhatova lesz igy manipulalva, meg lehet csinaltatni sokmindent. Gyakorlatilag megszoktatjak velunk az eroszakot, h mar ne is tunjon olyan rossznak egy haboru (sokan még elvezik is a kis hulyek, h "jeeee fegyvereeeek:D:D") nem hiszem, egeszseges. Nem tunik fel annyira, sot szinte semennyire, h agyon vagyunk manipulalva, mosva a fejunk, turjuk, sot elfogadjuk, h szivatnak, eszkoznek hasznalnak, s ha kell, ugyanugy valaszolunk mi is. Gratulalok, hatterhatalom, jo uton jarsz a celjaid fele...
2010. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
mert jómódjukban nem tudnak mit csinálni! el vannak kényeztetve, mindenük megvan nekik,ezért arra is tesznek, ha anyuci-apuci rájuk szól. Nem egy ilyennel találkoztam már!! Sajnos ez a jövő generációja! Az ált.iskola ablakából kiáltanak ki,hogy: toljad nyanya! -23éves vagyok-miközben egy 3 évessel mész el a suli előtt, és egy babakocsiban tolod a 7 hósadat. Megfordult már valaki fejében,hogy egy-némely idős is borzalmas modorral bír, és ha illedelmesen szólsz neki, felhúzza magát?! Ezek bizony ritka gyönyörű dolgok! Nem?
2010. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
86%

én inkább úgy tettem volna föl a kérdést,h miért gonoszak manapság az emberek úgy általában véve???


...gonoszak,irigyek,rosszindulatúak,mindenkin átgázolók,önzők,túlzók...semmi jó!tisztelet annak a 'néhány' kivételnek!!!:(((

2010. febr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

1.: TV

2.: Sokat számít a szocializáció. Pl. Magyarországon egyes "népcsoportok" roppant viccesnek tartják azt, ha halálra szekálják a másikat, aztán pillangó késsel jól megszurkálják vagy halálra rugdossák. Ezekből lesznek a vérprofi gyilkosok, akiknél enyhítő körülmény lesz az, hogy "nem beszámítható", meg "nem fogja fel tettének súlyát", mert szegény nem volt rendesen megnevelve.


Érdekes módon és soha nem bántottam senkit, nem szekáltam a kisebbet/gyengébbet, és egészséges elmével nőttem fel, mert nem a TV-t bámultam naphosszat, és mert anyám odafigyelt arra, hogy ne a rosszat tanuljam meg.

2010. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
52%
maxximálisan egyetértek,NAGYON gonoszak.ez nagyban jellemző rájuk: felfelé nyal,lefelé TAPOS. aki nem igy teszi,aztmeg nemhogy megbecsülnék,hanemmég le is nézik. igen,ez a nevelési módszer miattvan,meghogy ugy el vannak kényeztetve h...meg téll a tv is hozzájárul,meg a sok net.atttol lesznek erőszakosak.
2010. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
88%
én nem vagyok gonosz.. nem bántok semmilyen állatot.. a pókokat és rovarokat nagyon utálom de próbálok leszokni az agyoncsapásukról xD L/13
2010. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!