Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy lázas beteg gyereket, ha...

Egy lázas beteg gyereket, ha a lázcsillapító levitte a lázát, akkor lehet levegőre vinni, vagy nem szabad?

Figyelt kérdés

lázas 39 fokos. Lemegy a láza 36,9-re te lejjebb nem. Torokgyulladása van és másfél éves.


hogyan okozok neki kevesebb kárt? ha viszem levegőre a kertbe, vagy nem?



2015. jún. 3. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Vidd ki nyugodtan az udvarra, ha van. Vigyél ki neki folyadékot. Vagy időzítsd a pihenés idejére a levegőzést, és told ki babakocsiban, hadd aludjon a levegőn.

És szellőztess gyakran.

2015. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Délután, árnyékos helyre kivinném, még aludni is ahogy előttem mondták. Friss levegő nem árt, sőt.
2015. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
De miért nyomod így le a lázát? A láz azt jelzi, hogy a szervezete küzd a fertőzés ellen. Doki javasolta?
2015. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pont ma volt én gyermekem is 39 fokos, reggeltől kúszott neki folyamatosan felfelé(foga jön, három is)

2 órán át volt magas hővel, ekkor kapott Germicif kúpot a hűtöfürdőután, ami ugyan levitte egy kicsit, de szabályosan jajgatott a baba, és sírt egyfolytában, a kúp is, csak 30-40 perc múlva vitte le, végig sírta


szerintem nem sok értelme hagyni lázasan

2015. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó,azért 39 fokos lázat "illik" csillapítani,ez már megviseli a gyereket..

Kérdező vidd ki nyugodtan,legyen sokat levegőn,mikor nincs láza..Nekünk a dokink is minden egyes alkalommal elmondja,hogy amint nincs lázuk és van rá lehetőség, minél többet legyenek a szabadban.

2015. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kérdezőnél is 39 fokról volt szó...

az előttem levőnek szólt, aki kérdezte ugyan miért vitte le a lázát ennyire..

2015. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Természetesen a 39 fokos lázát csillapítom. Délutántól már "csak" 38-rs ment le.

Tudom, hogy azt már nem kell tovább levinni.

Köszönöm a válaszokat

Remélem jobban lesz holnapra.

2015. jún. 3. 23:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor kórházban voltunk (sokszor) nekem mindig azt mondák az orvosok, hogy amíg le nem megy a láza tartósan, addig ne vigyem levegőre. Állandó hőmérséklet kell neki, úgy könnyebben gyógyul vagy mittudomén.


Nem is beszélve arról, hogy valószínűleg fertőz.

2015. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!