Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg fel kéne mondanom a...

Tényleg fel kéne mondanom a munkahelyemen? Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, 5 és 7 évesek. 5 évig voltam itthon GYED-en, aztán elegem lett, és visszamentem dolgozni, a kicsi akkor volt 3 éves. Persze voltak gondok, a szokásos, betegek voltak stb. Anyámtól folyton azt hallom, hogy én egy micsoda egy karrierista nő vagyok, és minek nekem gyerek egyáltalán. Szerinte fel kéne mondanom a munkahelyemen, vagy max. keresni egy félállást. Sajnos, mint tudjuk ilyen nincs nagyon. Őszintén szólva eltengődnénk a férjem fizetéséből is, de nem szeretek kuporgatni, ráadásul szeretem a munkámat is.

A lányom most lett iskolás, és vannak vele gondok, a férjem ki is vette első félévben a napköziből, és itthon tanultak. Én este érek haza.

A kicsi is fura, szeptemberben megyünk a Vadaskertbe 1 hetes ottalvós kivizsgálásra. Amikor ezt mondtam anyámnak, végképp kiakadt, hogy ezt nem hiszi el, hogy ezt megteszem a nagyobbik gyerekemmel, hogy akkor majd ki megy érte, ki segít neki a tanulásban. De hát könyörgöm 1 hétről van szó! Megint elkezdte, hogy minek dolgozom én gyerekek mellett, és hogy egyáltalán minek szültem én 30 felett, 20 évesen lett volna itt az ideje. Milyen meggondolatlan voltam, most aztán megnézhetem magam.

Valamint semmi baja a gyerekeimnek, csak az a gond, hogy egyáltalán nem foglalkozom velük, minek hordom én kivizsgálásra őket, inkább maradjak otthon velük.

Mondtam neki, hogy nem igaz egyáltalán, hogy nem foglalkozunk velük, minden nap megnézem a leckét, olvasunk itthon, tornászunk, a kicsi is kap leckét a logopédustól azt is megcsináljuk. Szerinte ez édes kevés.

Most őszintén, más hogy csinálja? Vagy tényleg az lenne a normális, hogy itthon vagyok, amíg le nem érettségiznek?

Persze segíteni nem akar, csak az észt osztja, hogy mindent mennyire sz.arul csinálunk.

Eléggé kiborultam, hogy a saját anyám ilyen véleménnyel van rólam, soha semmit nem tudok szerinte jól csinálni.


2015. jún. 3. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
az én anyám is ilyen, sokáig rettentően bántott a hozzámállása, de már megtanultam elengedni a fülem mellett a dolgait. neked is ezt kéne.
2015. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért foglalkozol az anyáddal? Elég sok hülyeséget mond, a helyedben eleve nem közöném vele napi szinten, hogy mi történik velünk, illetve mit miért csinálunk.


A kapcsoaltot redukáld le max. havi egy találkozásra, ezen kivül közöld vele, hogy a te családod életébe ne szóljon bele. Ha kérdezezed a véleményét, akkor mondja el, egyébkent meg tartsa meg magának.

2015. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
van két problémás gyereked. A nagyot a férjed veszi ki a napköziből, azért, hogy tanuljon vele és nyilván az atizmus-gyanús kicsi is az ő feladata, ha te este jársz csak haza... anyukád akkor nőtt fel, mikor az anya dolga volt az ilyesmi, pláne olyan gyerekkel, akivel gond van.
2015. jún. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Adja oda a fizudat es akkor otthon maradsz! Amugy fuggsz tole, hogy ennyire zavar a viselkedese, velemenye? Ha nem vagy raszorulva a segitsegere, akkor nem kell vele foglalkozni.
2015. jún. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát azt gondolom így elsőre, hogy

1. anyukád nem akar segíteni, azért vádaskodik, hogy neked kéne a gyerekekkel lenned 0-24-ben stb - oké ne segítsen de legalább téged ne piszkáljon már mikor van elég bajod anélkül is

2. szerintem a harmincvalahány éveddel biztos elég jól ismered anyukádat ahhoz, hogy tudd a helyén kezelni ezeket a dolgait. Nem neki kell megfelelned, a saját belátásod szerint kell élned, egyetértésben a férjeddel.

3. ha kiderül, hogy tényleg gond van a gyerekekkel, egyáltalán nem biztos, hogy apa fizetése elég lesz az eltengődéshez...

2015. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen, az én anyám is kritizál anyaként. Amikor visszafordítom a szitut, akkor persze nem tetszik neki. Én első ilyen mondata után elkezdem mondani, hogy "amikor én voltam kicsi, akkor te, mint anya ezt és ezt tetted...", és elég rövid úton le tudom zárni a "ki a jó anya" kérdést, mivel bántja az önérzetét, hogy kritizálom. ÉLjetek úgy, ahogy nektek jó, tegyél úgy mindent, ahogy helyesnek látod, és állítsd le anyucit, mert semmi köze a döntéseidhez! Felnőtt nő vagy, feleség, édesanya, és csak kis részben az ő pici kislánya! Ideje ezt tisztázni!
2015. jún. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3%

nem tudom, most jöhet a lepontozás, de miért mindenki a mamát bántja. A kislánnyal gondok vannak az iskolában és az apja maradt otthon vele ,mert te kérdező, estig!! dolgozol. Akkor mikor vagy hétköznaponként a gyerekekkel? feltételezem, hogy az este az kb 8 órára való hazaérést jelent, nem?

A kisfiúval is gondok vannak és ha jól olvasom, akkor egy hétre magára hagyod, tehát egy hétig nem lesz ott vele senki? Vagy ismét az apja?

nekem nem tiszta az egész, de könnyű a nagymamát bántani, aki aggódik.

2015. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
ööööööö pontosan miért is baj az, ha az apa van a gyerekkel...??
2015. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja és a nagyi nem aggódik, hanem lehordja és földbe döngöli a saját gyerekét, valótlan állításokkal vádolja, plusz hátráltatni próbálja az unokái vizsgálatát és fejlesztését... "Persze segíteni nem akar". Na ha ez nála az aggódás, akkor az ég mentsen meg mindenkit az aggódásától.
2015. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

A nagyi aggódjon, de ne szitsa a feszültseget a lánya családjaban.

A mai világban sajnos nagy luxus otthon maradni az egyik szülőnek, nem sokan engedhetik meg maguknak.

Amúgy meg az anya és apa dolga beosztani a saját idejüket, nem a szüleiké. Pont.

2015. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!