Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszamegyek a munkahelyemre...

Visszamegyek a munkahelyemre dolgozni gyes mellett, és van 32 nap szabadságom, amit ki kell venni. Ti is a szabadságotok ideje alatt szoktatjátok be a picurt a bölcsödébe, vagy t hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen én is így tervezem!

Gyed lejárta után kiveszem a (megmaradt és a gyedre járó) szabim és közben elkezdjük a bölit.

2010. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

IGen én a szabadság alatt szoktattam be, de figyelj oda, hogy maradjon szabadságod, mert elképzelhető, hogy más gyerektől több fertőzést kap el, mint korábban. Az én lányom fél éve jár bölcsödébe és 1 hetet megyünk, egy hetet otthon vagyunk. Ezt váltogatjuk, köszönhetően azon szülőknek, akik betegen beviszik a gyerkőcöt a bölcsödében. Hagyj magadnak néhány napot, hogy ha beteg ki tudd venni.

Erus

2010. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a könyvelő,hogy azt egyszerre lehet csak kivenni.
2010. febr. 27. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz!

Beszéld meg a munkáltatóddal, biztos Ő is tisztában van, azzal, hogy lessz betegség vsznű a böli kezdetekor és otthon maradsz a kicsivel.

Én sem egyben fogom kivenni a szabim.

2010. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam szeptembertől kezdi a bölcsit,novemberben lesz 2 éves.

Csak novembertől veszem ki a szabadságokat.

2010. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

Ha GYES mellett mész vissza dolgozni,csak akkor veheted ki a megmaradt szabadságodat,ha a pici betöltötte a 3.évét

Erre kérdezz rá,mielőtt visszamész....!

(én így estem el anno 18 havi Gyes-emtől,mert senki nem tudta hogyan kell csinálni,mert még új volt a dolog!)

2010. febr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

• A felhalmozódott szabadságot a régi munkáltatóhoz való visszatéréskor kötelező kiadni, „azonnal” (30 napon belül), A Munka Törvénykönyve ezt félreérthetetlenül kimondja:


134.§ (3) A szabadságot esedékességének évében kell kiadni. (…) A munkáltató (…)

b) a munkavállaló betegsége vagy a személyét érintő más elháríthatatlan akadály esetén az akadályoztatás megszűnésétől számított harminc napon belül

adja ki, ha az esedékesség éve eltelt. E rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.


• Az összegyűlt szabadságot már emelt bérrel kell számolnia a munkáltatónak!


Mt. 84. § A munkavállaló személyi alapbérét a sorkatonai vagy polgári szolgálat teljesítését, illetve a gyermek ápolása, gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság [138. § (5) bekezdés a) pont], továbbá a közeli hozzátartozó ápolására vagy gondozására biztosított fizetés nélküli szabadság (139. §) megszűnését követően a munkáltatónál az azonos munkakörrel és gyakorlattal rendelkező munkavállalók részére időközben megvalósított átlagos éves bérfejlesztésnek megfelelően módosítani kell. Ilyen munkavállalók hiányában a munkáltatónál ténylegesen megvalósult átlagos, éves bérfejlesztés mértéke az irányadó.

2010. márc. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!