Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Örökmozgó" 2-3 évesetek...

"Örökmozgó" 2-3 évesetek mellett miket főztök mostanság?

Figyelt kérdés

Tudom, már ezredik ilyen kérdés, de valahogy kifogytam az ötletekből, mindig a megszokott sablonos ételek. Mostanság elég meleg is van, a sütőben sem szívesen sütögetek...

Na és az időhiány, ami a legnehezebb ( délelőtt- délután is kinnt vagyunk több órát).

Én a "gyerek az első" kategória vagyok, így inkább megoldást keresek a könnyű, gyors, egészséges ételek irányában.

Köszönöm, ha válszoltok, ötletek tekintetében.


2015. jún. 9. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Megoldást kerestem és találtam, mert nekem is a gyerek az első. Házias, egészséges ételeket kiszállító céget kerestünk és hozatjuk a kaját hétköznap. Hétvégén főzök, akkor a srácok játszanak az apjukkal. Ennyi. Mindig játszom velük, kimegyünk, kisebb dolgokat főzünk/sütünk együtt, (pl. pogácsa), de ennyi. Fontosabbnak tartom, hogy beszélgessek és játsszak velük, mint azt, hogy folyton azt hallják, hogy "most anya nem ér rá, mert...", "ne gyere be és vigyázz, mert meleg a sütő...", "vidd ki az öcséd, mert megégeti magát, és kösd le a szobában, fél óra múlva jövök", stb. Ez nekem nem tetszik.
2015. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is a kajarendelés lett volna a megoldás, de én is és a lányom is spec. diétát tartunk (ő tejmenteset, én cukormenteset), és nem találtam olyat, aki ehetőt főz ilyen ételekből (ráadásul néha kiderül, hogy a tejmentesbe azért van egy kis tejszín...). Ezért nálunk úgy fest a helyzet, hogy megtanultunk együtt főzni. :) Berendeztem neki a konyhában egy saját sarkot, ahol remekül elvan, elnézelődik, tesz-vesz, az itt lévő játékokat 2-3 naponta rotálom, hogy ne unja meg. Matricázunk is főzés közben, ebben-abban segít, szóval elvagyunk. Icipici korától kezdve kint van velem, már 3 éves, és nem igényli mindig, hogy vele legyek játék közben. Hamarosan érkezik a tesó is, szóval a kérdés újra adott lesz. Nyilván temperamentum kérdése is persze, hogy ez mennyire jön be a gyereknek, ha nincs diétás megkötés, találsz minőségi ételkihordó céget, akkor pipa. Hétvégénte mi gyakran járunk ebédelgetni, szuper program, és együtt vagyunk, nem viszi az időt a főzögetés. :)
2015. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én magam szeretném elkészíteni az ételeket, tehát rendelést kizárnám. Azért köszi.
2015. jún. 9. 14:36
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

A minap magam is meglepődtem, amikor egy natúr yoghurtot 15 deka földieperrel és két evőkanál mézzel összemixeltem, és tízóraira ezt kínáltam a kisfiamnak.

Visszakérdezett:

- Apa, ebédre is főzöl ilyen levest?

2015. jún. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mi ilyen "levest" (banán, tej, méz, fahéj, zabpehely)uzsonnára szoktunk turmixba enni. De cuki volt, ahogy elmesélted. :)
2015. jún. 9. 14:54
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Az én kisfiam 2 éves múlt. Mi együtt szoktunk főzni. Odatolja a széket a konyhapulthoz és csinál mindent velem együtt. Kever, fűszerez, tojást feltör, kézi mixerrel keveri össze pl. a süti alapanyagait, persze minden mozdulatát felügyelnem kell, de megéri. Így is próbálok gyorsabb ételeket készíteni. A főzelékek gyorsan megvannak, tepsis húsokat, egytálételeket csak fűszerezni kell, és szépen elsül magában, amíg mi játszunk.
2015. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
én vagy este 7-8 után főzök, ha a férjem délutános, ekkor már a gyerek alszik, vagy reggel 6kor, ekkor a férjem délelőttös így kelek én is. a fiam 7körül kel, igaz addigra nem főzök meg de majdnem, de a pepecselős része kész van :) hétvégén vagy amikor a férjem éjszakás akkor rendes időben főzök, ott sürög forog körülöttem, segít, vagy épp szétpakol...vagy az apja lefoglalja egy picit.
2015. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedvesek vagytok, hogy válaszoltok. Elsősorban konkrét étel -ötletre lennék kíváncsi, miket főztök. Időbeosztást én is megoldom, látom az "örökmozgó" szót ragadtátok ki. :)
2015. jún. 9. 15:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Levesek: minden mennyiségben krémleves: zeller, paradicsom, brokkoli, cukkini, karfiol, hagyma, sajt, ezer meg ezer gyümi leves.


Főételek: húsokból a pulykát/kacsát preferáljuk, és nagy halevők vagyunk, így ezekhez készítek házi fűszereket, szószokat, pácokat (ez nekem hobbi, este ütjük őket össze a férjemmel, tartósak, és nagyon fincsik, csak a képzeleted szab határt mindennek). Köretként mi bulgurt, kuszkuszt és barna rizset szoktunk leginkább fogyasztani, nincs vele pepecs, egészséges, kiscsaj nagyon szereti. Magamnak/magunknak ezek helyett is leginkább zöldekből dobok össze salit.


Halból, padlizsánból, cukkiniből, karfiolból gyakran dobok össze fasírtot. Alapanyag megfőz, fűszer ízlés szerint, tojás, zsemlemorzsa, liszt, lehet vele gyurmázni a kis pogikat, gyerek is élvezi, kevés olivaolaj, sütőbe mehet.


Desszertek: a nagy melegben leginkbb görög joghurtot fagyasztok össze elérhető gyümölccsel: eper, szeder, málna, akármi, pár ek. méz, kicsi menta, ha gyerkőcnek nincs ellene kifogása, fagyóba be, fél óránként kavar, uszizik. :)


Sütik: muffinmánia van, kapott Párizsból egy saját muffinsütő szettet pár hete, minden mennyiségben sütjük őket, kettő perc összedobni.


Kenős krémek: tonhalból, uborkából, túróból, avokádóból ezer féle krémet készíthetsz a kenyérre, péksütire. :)


Én nagyjából ezeket főzöm.

2015. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Holnap frankfurti levest főzök, utána meg sütök krumplit ès halrudacskát. Kisfiam ma ezt rendetle holnapra.
2015. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!