Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy lányom ne...

Mit tehetnék, hogy lányom ne álmodjon rosszat minden éjjel?

Figyelt kérdés

Lányom 20 hós, és tudom, sok változás volt mostanság az életében, de már nagyon fáradt és tanácstalan vagyok az elmúlt 3 hónap után.

1 éves koráig rossz alvó volt, akkor megtanítottam egyedül aludni, nem is volt gond most decemberig. Akkor elkezdett őrült hisztiket csinálni, csak velem alszik el, ha fogja a kezem, milliószor ébred éjjel, nem lehet otthagyni... atájt lett férjem munkanélküli, gondoltam ez zavarja meg. Pár hét mulva kicsit jobb lett, de aztán megint rosszabb. NA meg jön a kistesó is, jelenleg 3 napom van szülésig. A legújabb szokása, hogy minden este 10-fél 11 között felsír, dobálja magát, csapkod, hadonászik, félrebeszél-lásztik hogy álmodik. Nem használ semmi. Sem odabújni nem enged, hogy vígasztaljam, sem visszaaltatni nem tudom, sem felébreszteni, még villannyal, kiabálással, rázással sem. Egyszerüen sír folyamatosan és lehetetlen vele bármit kezdeni....

Annyira ki vagyok már merülve, és rettegek, mi lesz ha már a kistesó is itt lesz és szoptatni kéne, de lányom hisztizik egy órája...

Már nem nézünk tévét sem, semmi extra inger nem éri a napi sétát kivéve, párologtatok levendulát, és iszik citromfű teát, mégsem jobb. Az ágya vízér jó helyen van, szóval már tényleg nem tudom mit tegyek...

Olyan nehéz ez a tehetetlenség.

Van valami ötleted, javaslatod?


2010. febr. 28. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nem tudod felébreszteni, akkor ez talán a pavor nocturnus, a neten utána tudszolvasni. biztos a kistesó is bezavar neki. :(
2010. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"az ágya vízér jó helyen van"... látod ezért nem kell hinni az ilyesmiben, mert ha ez számítana, akkor valószínűleg nem lehetnének a kicsidnek ilyen tünetei. Többet árt az ilyesmi mint használ... de nem ez a kérdésed, csak fontosnak tartottam ezt megjegyezni.

A kislányod legfőbb baja biztos a kistesó miatti félelem, hogy már nem ő lesz a központban stb., szoktatok vele erről beszélni? Fontos mindenbe bevonni a babával kapcsolatban amibe csak lehet, mert nagyon eltud durvulni ez a kiskori féltékenység. A kicsik nagyon mélyen tudnak aludni, rázni semmiképpen ne rázd ha felakarod ébreszteni (bár gondolom csak finoman teszitek), inkább próbáld elringatni. Még egy kérdés: pároddal mennyire együtt foglalkoztok vele? Nekem ha a kisfiamnak valamilyen problémája van (kisebb, nagyobb, mindegy), akkor oldódik meg legjobban legkönnyebben, ha mindketten foglalkozunk vele. Pld. ha felsír éjszaka mert rosszat álmodott (nagyon ritkán, de előfordul), akkor először odamegyek én, megnyugtatom, és általában utána még nem alszik el, Apa is odamegy, és pár perc múlva édesdeden alszik.

Nagyon drukkolok, az biztos hogy sok szeretetre, türelemre, kitartásra van szükség. Napközben nem hisztizik?

2010. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A vízér is egy lehetőség a többi mellett, amit kipróbáltunk, ne az legyen, hogy valami kimaradt... ártani szeritnem egyik sem árt. Mikor először rendeztük így át, jót tett neki, most valami más gond lehet.

A kistesóbe persze, be van vonva az elejétől fogva, sokat mondogatja ő is, puszilgatja a hasam, kérés nélkül, simogat, ma is arra ébredet, hogy ad puszit a Laurának, pedig még csak félálomban volt.

Mindketten foglalkozunk a gyerekkel, de éjjel csak engem fogad el, apját nem. Ha apja megy be, csak jobban visít.

Most 3 napja nyikkanás nélkül alszik, pedig volt telihold, front ide-front oda, tehát nem hiszem, hogy ettől függne...

A kistesó elvileg már tegnap jött, de még bent van, hisze, hogy megérzi a dolog végét, és tudja, már mindjárt kibújik.

Reménykedek.

Nappal amúgy nem hisztis, egy-egy napja van, mikor nyűgösebb.

2010. márc. 3. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:

16:19-es vagyok, az már nagyon jó ha 3 napja jól alszik, hátha így marad. A vízérrel kapcsolatban, én úgy hiszem ezek az okkultizmus kategóriái, és tudom, hogy teljesen jószándékú emberek, maguknak a legjobbat akarva használják és nem tudják hogy ártanak. De nehéz erről valakit meggyőzni, nem is akarlak, én inkább csak óva intelek, hogy a gyerekre vonatkozóan nem biztos hogy jó ezeket kipróbálni, mivel ők sokkal kiszolgáltatottabbak nálunk, ha te kipróbálsz valamit és nem jól sül el, okulsz belőle stb., de ezek ennél mélyebb dolgok. Remélem nem bántottalak meg, mert nem volt szándékomban.

Sok kitartást a szüléshez, és sok boldogságok kívánok Nektek!

2010. márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 éves kor körül kezdődött a hiszti, most 3 és beletörődtem, hogy együtt alszunk majd vvalamikor kisurranok. Apját nem fogadja el... A tv tényleg sokat számít, szinte minden mesében van erőszak! Ha este felriad régebben hagytam 5 percig, majd visszaaludt. Mostha bemegyek hozzá mellébújok, hogy érezze a testem, aztán énekelek dúdolok és attól megnyugszik
2010. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bucibabuci ***** válasza:

Az én lányom (3 éves) is ilyen most is és szülés előtt is ilyen volt. Míg bent vltam a kórházban, apa is jó volt neki.

Amikor jöttek értünk,az én pici lányom nem tudott megszólalni, annyira daogott, teljesen kikészült, egy szót nem tudott kiejteni a száján 2 hétig, aztán kb 2 hó múlva lehet mondani, hogy helyrejött. Amikor hazamentünk megint csak anya kell, tesóját szereti, félti, de éjszka minden este sír, csak én tudom mgvigasztalni nagy neezen, reggel nem emlékszik semmire.

Kistesója első éjszaka óta végiglussza az estét 8-regel 7ig alszik, szopizni sem kelt fel soha, foga jött, akkor sem kellett éjszakáznom vele, biztos érzi, hogy a nagytesójának szüksége van rám éjszaka, hátha a ti kisbabátok is ilyen jó testvér lesz, ha a naggyal mégis fent kell lenni éjszaka, kitartást!!!!!!!!

2010. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A fura az, hogy vannak már éjjelek, amiket egy az egyben végigalszik-pl ilyen volt, mikor a kórházból hazajöttünk első éjjel a picivel .De azóta is hullámzik néha egész jó, néha abszolut visszaeseik...

Akkor várok, és majd valami lesz.

2010. márc. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!