Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veseprobléma? Genny a vizeletben?

Veseprobléma? Genny a vizeletben?

Figyelt kérdés

6 éves fiam felfázott, legalábbis a doki szerint.

Két hete este, éjszaka meg reggel állandóan pisilni jár, napközben nincs gond.

Megnézték a vizeletet,m genny volt benne, kapott antibiotikumot, nem használt, kapott másféle antibiotikumot, most már kevesebb a genny benne, de még mindig van, másfél hét antibiotikum szedés után.

EL lesz küldve a vizelete tenyésztésre.

Tudom, az majd választ ad, de volt valakinek ilyen vagy hasonló?

A legbosszantóbb, hogy már hónapok óta előjött neki, hogy havonta mondjuk 1x volt 2-3 nap, amikor elalvás előtt kiment vagy 5x pisilni, de amikor mondtam a dokinak, csak legyintett, hogy nem akar aludni, mert más tünete nem volt.

Utána beteg lett tavasszal, akkor megint mondtam, hogy van ez a pisilős gond is, akkor rávágta, hogy majd az antibiotikum kiviszi. Hát nem vitte....

Félek, hogy komolyabb baja lesz. Semmi egyéb tünet nincs.


2015. jún. 10. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy UH-ot megérne. Barátnőm kislánya küzdött ilyennel, ő be is pisilt éjszakánkánt, mire kiderült, hogy valamilyen szűkület van a verséjében. Próbáljatok gyerek nephrológiára beutalót kérni, ott majd korrektül kivizsgálják.
2015. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már az antibiotikum előtt le kellett volna venni tenyésztésre is a vizeletet, nemcsak üledékre. Akkor célzott anitiotikumot kaphatott volna, amint megvan a tenyésztés eredménye, és lehet, már jól lenne...


Igen, a kislányomnak pelenkás korában állandóan ez volt a gondja, folyton kürházban voltunk. Nem biztos, hogy a veséje érinett, főleg, ha nem volt láza. Nem szoktak azonnal ultrahangot csináltatni, csak ha már visszetérő a betegség (recidivál, úgy mondják). Vannak egyéb, komolyabb vizsgálatok is, amivel a vesekárosodást, anatómiai eltéréseket lehet szűrni, de err csak később kerül sor, ha folytonosan visszaesik.


Keresnék olyan gyerekorvost, aki nem írogatja föl ész nélkül az antibiotikumot, és váltanék. Nemcsak a húgyúti fertőzés miatt, hanem mert egyébként sem jó a fölöslegesen adott ab.

2015. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam ma vele orvosnál, vérvétel, vizelet negatív, jövő héten lesz hasi ultrahang.
2015. jún. 12. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Vizelet negatív? Akkor már nincs benn genny? Akkor csak a gyakori pisilés maradt, mint panasz? Lehet valami a húgyutak szűkületét okozza, nem (kő)? Vagy mire gyanakodnak?
2015. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod, nem volt benne semmi.

Nem mondtak még semmit sem, csak annyit hogy jövő héten ultrahang, de semmi egyebet.

2015. jún. 12. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!