Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telik egy napotok?

Hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés
Babysitterként dolgozom, 4 éves kisfiúra kell vigyáznom. Reggeltől kb délután 4-5 óráig. Más babysittereknek szólna igazából a kérdés, hogy nektek hogy telik el egy-egy nap érkezéstől távozásig?

2015. jún. 10. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 éves fiúcskával vagyok

9 körül érkezem (néha előbb ritkán később , megbeszélés szerint, ahogy anyukának elfoglaltsága van)

én szoktam 9 magasságában megreggeliztetni (ébredéskor még tápizik)

a hűvösebb időszakban benti játszottunk egy kicsit (gyurma, "rajzolás", duplo stb matatizós dolgok) és 10 körül mentünk ki sétálni, délig. most hogy bejött a kánikula inkább minél hamarabb kimegyek vele és 11 körül már itthon vagyunk, és ebédig játék

kb dél-negyed egykor ebédel, ez legalább 15-20 perc, mert nagyjából önállóan igyekszik enni.

3/4 egy - egy óra körül viszem aludni, másfél-két órát alszik.

ki benti játék, uzsi 4 - fél5 körül. Utána kimegyünk hatig, 6kor átveszi anyuka. VAgy nem, néha napokig velem van, ott is alszom.

Az esti menetrend a következő: az uzsonnázás függvényében vacsi-fürdés vagy fürdés-vacsi a sorrend 7-fél 8-kor, kilencig olvasgatás, játék, kilenckor tápizás és fekvés. kb 10kor alszik el. Reggel meg úgy keltegetik fél kilenckor... anyukának így jó, mert kikávézza-magazinozza magát nyugisan, és nem kell a gyerekkel foglalkozni hisz alszik. mikor meg felkel úgyis átveszem...

Alapvetően jó természetű fiúcska, csak a fogzások borítják meg szegényt nagyon. Ha anyuka nincs otthon tökjól elvan, egész nap eszébe nem jut keresni/kérdezni felőle. De ha tudja, hogy otthon van, akkor totálisan rá van cuppanva, alig bírom távol tartani tőle, olyankor nehéz.

2015. jún. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy megosztottad. Nekem egy igencsak akaratos kissrácom van, mindig csak szerepjáték, a szobában. És semmi más...Reggeltől 4-5 ig attól függ mikor ér haza az apja, mert az anyuk csak később. Enni akkor csak mikor eszébe jut,és ami eszébe jut, egyébként tehetek elé normális ebédet,nem érdekli és hisztizik... Kissé tanácstalan vagyok,minden nap ugyanolyan vele,mert csak ugyan azokat akarja játszani, vagy csak szimplán harcolni/rombolni.
2015. jún. 11. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:

minél több új ötlettel rukkolsz elő, annál nagyobb esélyed van, hogy valamire ráharap :) nekem 5 éves a fiam, volt hasonló harcolós-rombolós korszaka, de túllendült rajta. mindenfélét bevetettem, hol minivulkánt csináltunk a homokozóban ecetből meg szódabikarbónából, hol kirült pet palackból a rakéta-hátizsákot, na meg millió wc-papír gurigát áldoztunk fel mindenfélére... a neten szerencsére sok könnyen kivitelezhető ötlet van (sok gyors is, ami hamar sikerélményhez juttatja és nem unja el hogy mikor lesz már kész a cucc). Néha hagytam hogy kedvére elmélyülhessen a sárkányok csatájában (vagy hasonló), de sokszor sikerült úgy átvezetnem kicsit másféle tevékenységbe, hogy akkor most építsünk egy erődöt a sárkánynak (duplo stb előkerült azonnal), vagy mocsár kéne ahol a dínók lebzselnek (karton elő, nyírás-ragasztás stb, fél órás közös manuális munka és új irányt vehet a játék, mert a mocsárban már más állatok is lehetnek nem csak egymást evő dínók stb...). Ha van bármi ami kedve téma számára ,akkor meg kell próbálni igazodni, pl ha szereti a bogarakat-rovarokat akkor igenis menjetek ki egy nagyítóval, számoljátok meg hányfélét láttok az udvaron, rajzolja le egy kis noteszbe, ez bővíthető stb. Az, hogy milyen a napotok, nagyrészt rajtad múlik.

az étkezéssl kapcsolatban pedig 1.verzió: úgydöntesz nem éri meg a vesződség, hagyd a francba így ahogy van. 2. verzió: le kell ülni a szülőkkel és közösen átbeszélni, szerintük ez jó-e így, merre kéne tendálni a változással, szerintük/szerinted mit lehet tenni, milyen irányvonal körvonalazódjon hogy változtathass a dolgokon stb. Kemény menet, de a gyerek érdeke egyébként ezt kívánja, egyrészt mert a napirend igenis fontos érzelmileg és a testi szükségletek szempontjából is (márpedig ennek sarkalatos pontja a napi étkezések ritmusa), másfelől pedig ha bekerül bármiféle intézményi közegbe, ott ez a mostani tendencia nem lesz tartható, és az ő dolgát könnyítjük meg, ha nem akkor kell megküzdenie még ezzel is.

szóval hajrá, ha tényleg változtatni akarsz akkor kösd fel a gatyát. a gyerek érdekében drukkolok hogy sikerüljön a szülőkkel megegyezni...

2015. jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!:) 20/l babysitter, angol csaladnal meg masfel honapig kb.

Altalanos programunk hetkoznap:

-reggel 6.30 kor keles, reggeli, feloltozes majd ovi

-17.30 kor indulok erte, hazahozom

-ha epp ugy van hogy jo ido van, elmegyunk a parkba, de ezt ritkan, mivel igy probalom motivalni arra hogy jo legyen (ott egyben farasztom is)

-18.30 kor furdetes (15-30 perc kozott hagyom furodni, locsipocsizza ki magat-addigis meg farad)

-19.00-19.20 korul agyba teszem, felolvasok neki ket meset, utana aludnia kene de meg virraszt vagy fel orat-ilyenkor tepem a hajam mert vagy ugral vagy felboritja az agyat...


Ha hetvege: az altalaban csak szombat, mikor hogy kell ra egesz nap vigyazzak. Aznap ugye nem megy oviba.

Tehat szombati nap: keles 6.30, reggeli, feloltozes, es felugyelek ra, tv-ik, dvd-ik, jatszik, udvaron van, eszik, meg ha jo elmegyunk parkba(ilyenkor minel tovabb ott probalok lenni vele, addigis telik az ido), majd vacsi, furdi es alvas kozben mese.


Sokszor kikeszit, sok turelem kell hozza, de ezzel jar egy 3 eves kisfiu.

Tehat erre vallalkoztam.


Jo hogy megoszthattam ezt valakivel! :)

2015. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi mindig csak bent vagyunk a szobában. Igaz játszótér semmi sincs a környéken így nincs hova menni, de az udvarra sem akar. Esetleg labdázás focizás vagy ilyesmi, eszébe sem jut, unalmasnak tartja (én igaz lány vagyok, de kis koromban órákon keresztül fociztam kint, úgy kellett nyúznom apumat, de hát nem vagyunk egyformák) Ha 20-ból egyszer mégis csak kimegyünk, akkor meg mindent ki akar hozni a műhelyből, hogy építsünk házat fából meg ilyenek.Tehát itt se az hogy homokozás/motorozás vagy ilyesmik, így ezért is nem erőltetem az udvari játékot. Netes játékok meg tévén játszás az menne, de a szülők meg azt nem akarják, amiben igazat is adnék nekik, ha nem mindig úgy adnák át a gyereket reggelente, hogy épp azokkal játszik... ;)
2015. aug. 10. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!