Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mennyit segít otthon a...

Nektek mennyit segít otthon a házimunkában a párotok?

Figyelt kérdés
Nálunk sokszor besegít mosni, teregetni (ezt még szerintem szereti is), mosogatógépbe bepakolni, és szeret vásárolni (jobban mint én). Takarítani mindig én szoktam (jellemzően, amíg a gyerkőccel elmennek vásárolni). Nekem Ő borzasztó nagy segítség. Másoknál hogy alakul a munkamegosztás?

2015. jún. 12. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Maximálisan társ mindenben. Akármit megcsinál, ahova ő ér oda előbb. Egyedül a főzést nem csinálja, mert én imádok főzni. :) Éjjel pedig előbb ébred a gyerkehez mint én, mindig ő készíti a reggelit, és imád vele játszóra is járni, addig én tudok pihenni, egy-másfél órát. Szuper jó társ.
2015. jún. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Örülök, h nálatok is így van. :)
2015. jún. 12. 18:21
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Sokat. 3 műszakba járunk mindketten hétfőtől szombatig (éjszakásba vasárnap reggelig), egy helyen dolgozunk, váltjuk egymást. Pl. imád ablakot pucolni, az mindig az ő feladata, de már otthon is mindig ő csinálta. Porszívóz, felseper, felmos, a mosógépet elindítom, ő kitereget és beszedi a száraz ruhákat, néha főz is, bár csak ha nagyon muszáj és egyszerű kaját (pl. paprikás krumpli... :D), bevásárol (szigorúan listával, így nem felejt ki semmit), kipucolja a wc-t, fürdőt, szóval mindent megcsinál. Kertészkedünk, mikor melyikünk ér rá jobban.
2015. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon böki a szememet ez a "besegít" kifejezés. Egy adott háztartásban minden "munkaképes" ember feladata a házimunka. Maximum azon lehet egyezkedni, hogy ki melyik feladatot szereti jobban/kevésbé.

Ez bizonyos kortól a gyerekekre is vonatkozik, persze mindig koruknak megfelelő mértékben.

2015. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Akkor jogos segítséget elvárni az apától, ha az anya is dolgozik. Ha otthon van a gyerekekkel, akkor NEM az ő feladata a háztartás!. A nagybevásárlásnál, nagytakarításnál, a kerti munkáknál kell a segítsége.
2015. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem dolgozom, "csak" a 3 gyerekkel vagyok itthon. Nem segít semmit.
2015. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nos, azért tettem fel a kérdést, mert a környezetemben látok ilyet is, olyat is. Van olyan ismerősünk, akiknél most jön az első baba, eddig tudomásom szerint szinte mindent a nő csinált, most gondolom ez változni fog. Párommal mindketten dolgozunk, és sok dolgot "aki kapja marja" alapon végzünk, aki előbb hazaér, vagy kevésbé fáradt. Azért írtam a "besegít" kifejezést, mert sok esetben a háztartással kapcsolatos feladatok ténylegesen a nőre hárulnak, legalábbis ez él a közfelfogásban. Aztán elgondolkodtam, h mennyit segít a párom, és kíváncsi lettem, h ez mennyire általános. :)
2015. jún. 12. 19:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy segít? A segítség házimunkában úgy hangzik, mintha alapvetően az egyik fél feladata lenne (naná, a nőé, mi?), de a másik nagylelkűen megcsinál belőle ezt-azt.

Nem, a háztartás közös feladat. Nyilván, ha az egyik fél otthon van gyerekkel, neki több ideje van elvégezni, mint annak, aki dolgozik, ilyenkor az otthon lévő felé billen a mérleg házimunka terén.

Viszont gyerekkel kevésbé mobilabb az ember, így bevásárlás, postára mászkálás annak egyszerűbb, aki munkából jövet-menet beugorhat ezeket intézni, tehát a dolgozó fél. Mi így oldjuk meg.

2015. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan ismerősünk, akiknél most jön az első baba, eddig tudomásom szerint szinte mindent a nő csinált, most gondolom ez változni fog."


Rosszul gondolod. Ez fordítva szokott változni: tehát, ha előtte mindent megosztottak, sok esetben a nőre marad minden, amint otthon van a gyerekkel, hisz ő ráér alapon. Aztán sokaknál ez így marad azok után is, hogy a nő visszamegy dolgozni.

Tehát a kedves ismerősödnél, ha eddig kiszolgálta a pasit a nő, és annak füle botját sem kellett mozdítani, bizony gyerekkel csak halmozottan ez lesz a helyzet. És ha majd kifáradtan az otthonlétben a nő kinyitja a száját, még megkapja: elvégre itthon vagy, nem?

Majd bolond lesz a pasas besegíteni. Gondolja: "Eddig is ki voltam szolgálva, most mi változott? Hisz már nem is dolgozik, otthon van a párom! Nem ráér?"

2015. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én se a "segít" szót használnám... nálunk teljesen fel van osztva, abszolút benne van ő is a házimunkában, megkockáztatom neki nagyobb rész jut...

mi külön mosunk, én az sajátomat meg a gyerekét, ő meg a munkásruháját mossa magának elméletileg, de már az utcait is magának szereti intézni :)

enyém a fürdő-wc takarítása és minden nap főzök.

összes többi az övé, tehát a konyha, a nappali, a szobák, ő mosogat, porszívóz, sőt még füvet is nyír :P


azért azt hozzátenném, hogy teljesen más munkarendben vagyunk, mi a gyerekkel egy intézményben vagyunk, reggel megyünk, f5kor jövünk haza... férjem meg később megy és este jön mikor már a gyerkőc alszik. reggel mikor mi elmegyünk akkor kitakarít, azt mondja szereti ezt csinálni, csak mikor hazajön, főtt étel várja itthon, ezért alakult így nálunk.

2015. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!