Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan fiatalo...

Mit gondoltok az olyan fiatalokról, akik otthon laknak, de nem képesek semmit segíteni a házimunkában? Pofátlanság lenne?

Figyelt kérdés

Sok ismerős van, aki 16-17-20 sőt 26-27 évesen otthon lakik még mindig, habár van munkája, illetve mehetne albérletbe, megfizethetné, vagy a párjával is összeköltözhetnének, de otthon vannak még mindig, és eltartatják magukat a szüleikkel.


Ez nem is lenne baj, mert miért?


De az inkább meglep engem, és másokat, hogy még a szemetet kivinni is lusták, és a szüleire bízzák!



És semmit nem segítenek bele a házi munkába! Ha megkéred, hogy Facebookozás helyett, tolja le a havat, nyírja le a füvet, mosogasson el, menjen el a boltba/postára, már húzza a száját!


Azt mondta erre az egyik ismerősöm, hogy ez az igazi pofátlanság! Neki eszébe nem jutna azoknak az embereknek NEM megtenni ilyet, akiktől függ, és ételt tesznek le az asztalra, hogy ne menjen már el a postára, vagy ne mosogasson már el!



2014. jan. 29. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Az a szülő aki hagyja megérdemli.
2014. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Ez tényleg pofátlanság. Így huszonéves korban is olyan, mintha egy kisgyerek lenne, akit ki kell szolgálni.

Én nem tudtam volna nézni, hogy mindent anyukám csináljon, így természetes volt, hogy segítek. Amikor általános sulis voltam, akkor is a saját szobámat én tartottam rendben, levittem a szemetet, öntöztem a virágokat, ezek nem nagy dolgok. Igaz akkor még nem volt fb :)

Amikor meg nagyobb lettem, de még otthon laktam, akkor már nem gyereknek éreztem magam, és nem is úgy viselkedtem, segítettem amiben tudtam.

Talán az a titka, hogy nem azért csináltam, mert kötelező, meg mert elvárták volna tőlem. Hanem szerintem természetes, ha valakik együtt élnek, akkor osztoznak a teendőkön.

2014. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Sok szülőnek valamiért hiányzik a csecsemőgondozás és a nagy gyerekeiket is simán hajlandóak babusgatni és mindent megcsinálni helyettük. Olyat még nem láttam, hogy a szülő szólt volna emiatt és a gyerek nem volt hajlandó segíteni, csak olyat, ahol a szülők nagy örömmel kiszolgálták 20 év feletti gyermekeiket.
2014. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Én az anyámmal élek de szoktam neki segíteni mindenben amiben tudok.

Az h egyébként mért él valaki a szüleivel annak lehet kényelmi meg anyagi oka is.


Ketten olcsóbb az élet plusz szabadidőmben házimunka meg tanulás után azt csinálok amit csak akarok, és ezen bolond lennék válltortani.

Na nem mind ha lenne hirtelen 15 millánk h másik házba költözzek. 20 évre meg nem szeretnék lakáshitelt felvenni mert nem vagyok Nostradamus és ekkora kockázatot nem vállalnék.


Pláne ha nekem jó így.


25 F

2014. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Fogjuk fel humorral. Fiam megkérdezte a haverját, már egyetem után, amikor kerestek is, de még otthon lakott mindenkli, hogy mondd András Te fizetsz otthon valamit a rezsibe ? A válasz: miért fizetnék, hát elvégre a gyerekük vagyok, b..szdmeg !!!
2014. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:D
2014. jan. 29. 19:41
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

20 éves lány vagyok, főiskolás, itthon élek a szüleimmel, mert a főiskolától 10 percre lakok, így nincs szükség se albérletre, se kolira. Nincs munkám, nem tudnék külön költözni, nemsoká már párom se lesz, szóval egyedül meg pláne nem tudnék menni. A szüleim eltartanak, és még a tandíjam is fizetik, ha már úgy alakult, hogy nem indult államilag támogatott képzés az évben, mikor felvételiztem - habár bejutottam volna, ha az előző évi pontokat, és az azóta levőket veszem figyelembe. Mindegy, nem indult, fizetni kell, és azt mondták, megkímélnek a diákhiteltől, mert megtehetik.


Itthon a saját szobámat szoktam kitakarítani, úgy havi egyszer (ez porszívózást és portörlést foglal magába 50 négyzetméteren, ilyen ablakpucolást, meg függönymosást már nem). Anyum nem szeret vasalni, így általában hetekig gyűlik a kupac, mert mosni hetente szokott, és a száraz ruha ott áll halomban. Ha valami sürgősen kell, azt kivasalom magamnak. Főzni és sütni szinte napi rendszerességgel szoktam (12 éves korom óta), mert szeretek, illetve elég válogatós vagyok, és sokszor főznek a szüleim olyat, amit én nem eszek meg, így külön főzök magamnak, bár ebből sokszor ők is esznek. Mosogatni nem kell, van mosogatógép. Van egy macskám, aki után takarítok, etetem, itatom, bár ezt a szüleim is szokták, de az alomtakarítás az én dolgom. Kb. ennyi a dolgom. Meg nyáron néha kocsit takarítani, mivel én is használom, így ezt felváltva szoktuk. Ha megkérnek valamire, megcsinálom, de ez ritka. Inkább olyat szoktak kérni, hogy hozzak valamit a boltból, vagy menjek el tankolni, ilyenek. Ja, meg teregetni szoktam még. Itthon a háznál nincs más, amit nekem kéne megcsinálni. A kerti munkákat apum csinálja, a takarítást meg általában takarítónő, néha meg anyum, vagy pl. a nagytakarításokat együtt csinálják. A takarítónő amúgy anyu egyik barátnője, idegenre nem bízná. Ha megkérnek valamire, megcsinálom szó nélkül, illetve ha több dologra kérnének, azt is megtenném. De még sose panaszkodtak, hogy lusta lennék, vagy rendetlen, ennél többet nem várnak el tőlem.

2014. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

19 éves lány vagyok, frissen kezdtem szeptemberben az egyetemet a szülővárosomban és mellette heti 20 órában dolgozok teljes állásban. Tudok alapfokon főzni, jól sütök és a legtöbb házimunkát el tudom végezni, semmi kivetni való nincs bennük. Mégis mikor itthon meg akarnám magamnak csinálni a dolgaim, veszekedés van belőle, hogy nem ugyan azt a technikát alkalmazom, mint anyukám. Mivel ez már egészen régóta megy, csak és kizárólag akkor foglalkozom házimunkával, főzéssel, ha anya nincs itthon és tudom, hogy lesz időm rendet rakni. Szóval igazából nem sok mindent tudok itthon csinálni, reggel fél nyolctól úton vagyok és este 7 körül érek haza, elég fáradt vagyok, így anya úgymond kinyalja a fenekem. Egyrészt jó, másrészt ha nekem gyerekem lesz, nem szeretném így csinálni. Remélem, lesz elég türelmem hozzá.

Nem költözök még össze a párommal, anyagilag nem érné meg. Ő is rengeteget dolgozik, én meg ilyen időbeosztás mellett nem tudnám neki a főtt ételt biztosítani mindig, amit otthon megkapunk.

2014. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én most átmenetileg a szüleimmel élek. Anyámmal fele-fele arányban főzünk, mindenki közösen takarít, mondjuk nő létemre nem én szoktam havat hányni (van öcsém is, bátyám is), mosogat mindenki maga után. A ruhámat csak azért anyám mossa, mert nem engedi, hogy én csinljam...

De azért időről időre megkapjuk mindhárman, hogy semmit nem vagyunk képesek segíteni itthon :D

2014. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A szülő dolga lett volna időben ránevelni a gyereket a háztartási munkákra, már csak azért is, mert előbb-utóbb lesz saját háztartása.
2014. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!