Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 fokos lakásban 3 évesre...

27 fokos lakásban 3 évesre adnátok zoknit?

Figyelt kérdés

3 éves a kislányunk, most ebben a nagy melegben nagyon meleg lett bent a lakásban, 27 fok van bent. Kislányomon egész hétvégén csak egy vékony nyári ruha volt ittbent de még így is folyott rajta a víz, hozzateszem nagyon izzadós. Anyósomék jöttek tegnap és teljesen kiakadt hogy miért nincs a kicsinek a lábán zokni, majd jól felfázik. A lányom szobája szőnyegpadlos úgyhogy még az sincs hogy hideg a padló, ha pedig kijön a szobából mindig papucsot húz. Hogy fázna már meg ilyen melegben?? Mikor mondtam neki elkezdte hogy neki még kint is rajta van ilyen melegben is a zokni a lábán mert attól fél hogy felfázik.

Ti adtok vagy adnátok rá?


2015. jún. 15. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
még ruha se volt rajtuk, csak egy rövidgatya. nincs rosszabb ha izzad szegény
2015. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 10 hónaposom lábán a "hideg" laminált lapon sincs zokni. Sőt, kint is mezítláb szaladgál. Sosem volt felfázva. Megfázva is csak 2x1-2 napig, amikor mi hetekig benne voltunk.
2015. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak én gondolom így hogy nem kell a zokni.. Anyósomék ahogy megjelentek, apossal együtt az volt az első kérdésük a kicsihez hogy hol van a zokni? Fel fogsz fázni... Szinte kioktattak hogy hogyan lehet ennyi eszem hogy nem adok rá zoknit.

Mondtam nekik hogy érdekes lenne ha ebben a melegben megfâzna.

2015. jún. 15. 07:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Régi berögződés ez. Engem apám a mai napig őrületbe kerget (30 elmúltam!) a "ne mezítlábazz, mert felfázol" tanáccsal.

Illetve ő minden tüsszentés mögé komoly betegséget vizionál. Múltkor kínomban a gyerekorvossal magyaráztattam el neki, hogy ha a gyerek tüsszent egyet, akkor valószínűleg szösz/por/fika van az orrában, ami ingerli, NEM fázik.


Apám is jószándékból mondja ezeket, ő ugyanezt hallotta gyerekkorában (ötvenes évek).

2015. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk most 26 fok van idebent, egyik gyereken sincs zokni :) 6, 4, 2 évesek :)
2015. jún. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak alváshoz adok zoknit, mert nem takarózik be, és olyankor ugye nem is mozog. Napközben nem, még a konyhakőre is kiszalad zokni nélkül, ami pedig nálunk elég hűvös. Ennyi idős gyerek egyébként elég okos ahhoz, hogy ha fázik a lába, akkor vagy papucsot vegyen fel, vagy szóljon, már a két évesem is szól....
2015. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!