Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 évesnek tápszer helyett...

1 évesnek tápszer helyett tej? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

13 hónapos a fiam, reggelente nem akarja már meginni a tápszert, este nincs gond vele 2,5 dl-t iszik meg.

Az esti tápszert még meghagynám legalább addig amíg elfogy a ma reggel kibontott doboz(Lactogen Harmonyt eszik).

Reggel adhatok már neki tejet? Milyet? 2,8ast vagy 1,5st?

Ételben már találkozott a tejjel, nem volt baja, eszik mindent amit mi.



2015. jún. 16. 06:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Adhatsz 2,8 - as Legyen minimum
2015. jún. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz neki tejet.

Én házi tejet adtam, felforralva. Ha túl zsíros, forralás előtt le kell fölözni. (Kb. 3 perc munka). Sokkal táplálóbbak, mint a bolti löttyök.

2015. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kloetta ***** válasza:
Mi is 12 hó után kezdtük az átállász, kb 1 hét alatt lecseréltük a reggeli tápszert tejre, a vacsinál én is addig adtam még 2 kanál tápot a tejhez még volt. Gond nélkül átállt. 30 ml-nkénk emeltem a tejadagot, nálunk volt gyanu kisebb korában. Én boltit adok, mindegy hogy 1,5 vagy 2,8. Forralni és vizezni se szoktam. Ha nem tetszil neki annyira vagy akarsz variálni rakhatsz hozzá egy kiskanál kakaóport.
2015. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem válogatós szerencsére.

Ma reggel ivott pár kortyot a miénkből aztán majd akkor fokozatosan adogatom neki.

Bár szerencsére eddig semmi kajától nem volt baja.

2015. jún. 16. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sosem adtam nekik tápszert. 1 évesen a cicit lecseréltük tehéntejre. A lányom kb. 2 éves koráig napi 2*2 dl-t megivott belőle, ha véletlenül nem volt itthon botrány volt belőle.
2015. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy nagyon fontos, hogy teljes tejet es ne csokkentett zsirtartalmut kapjon. De ha nem igy van, akkor elnezest kerek
2015. jún. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az első pár alkalommal még forraltam (bolti tejről beszélek), de pár nap után már azt sem. Semmi baja nem volt tőle, imádta. Miután először ivott tejet, a tápszerre ránézni sem volt hajlandó többet :)

Mondjuk lehet, hogy a tiéd sem fogja meginni ezek után este sem, erre azért készülj fel.

2015. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!