Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónaposan mennyit kéne...

19 hónaposan mennyit kéne aludnia délután?

Figyelt kérdés
1 óra körül alszik el, de ha hagyom, akár 4ig is alszik. Persze, este meg gondok vannak az alvással, rendszeresen egy órát kell mellette lenni, ha nem többet, mire elalszik. Sok ez az alvás, mennyire csökkentsem? Ti hogy csináljátok? Max. mennyit alszik ilyen idős gyereketek és hánykor kel, hogy estére újra elfáradjon? Az altatás nálunk 8 és fél9 közé esik, ez lenne a cél, hogy nagggggyon max. 9re aludjon.
2015. jún. 16. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam most 25 honapos, es siman alszik 3 orat, kb. delben teszem le. Sokszor en keltem, mert menni kell a tesoert. altalaban 7kor kel, es 8 korul mar igen faradt. Azert vagy mellete, mert mashogy nem kepes elaludni, vagy azert, mert nem almos. En soha nem rakom le ugy, hogy ne latnam rajta az almossagot, akkor csak beporgeti magat az agyban, nem alszik. Inkabb hagyom meg ugralni egy kicsit, hamarabb elfarad jatek kozben, mint az agyban nyuglodve. Nem tudod hamarabb lerakni aludni? Talan ha reggel hamarabb kel, hamarabb farad, es az egesz eltolodna pl.: egy oraval, es akkor este is konnyebb... Mikor kel reggelente?
2015. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Reggel elvileg 6-fél7között kelünk, így ő is, mert felébred az ébresztőre. De ez sajnos nem reális,mert gyakran előfordul mostanában, hogy már fél4-5 között bulizik, apukája bírja erővel, ő szokta ilyenkor megnyugtatni, és visszaaltatni. Ez csak annyit jelent, hogy az ágy mellé fekszik, és fogják egymás kezét. És akkor visszaalszik. Gyakorlatilag 6-fél7-től van ébren ebédig, és így nagynehezen elalszik 1kor. Próbáltam már délben is letenni, mint pl. ma is, akkora hajcihő lett belőle, hogy végül fél2-re higgadt le és aludt el. Szóval rosszabbul jártunk, mintha megvártam volna az 1-et. Az altatás nem azt jelenti, hogy szórakoztatnom kell, csak mellette fekszem és magát altatja, de ha kimegyek a szobából, üvöltés van, hogy menjek vissza. Vizet iszik elalváshoz, abból sokat kér, legalább 3dl-t, ha nem többet, megiszik mire elalszik este, és délután is.
2015. jún. 16. 13:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy köszönöm, hogy írtál és beszélgetünk erről, eléggé tanácstalan vagyok, mert eddig olyan jól alakultak a napi/esti dolgok és olyan jó kis kiegyensúlyozott családi életünk volt, de most, hogy már nem alszik rendesen este, hajnalban buli van, délután nyűg, mire elalszik, kezd beborulni a nyugalom is, tegnap előtt pl. lett van fél10, mire vacsorázni tudtunk az apukájával. Máskor ez egy 8-fél9-es program volt. Azt sem tudom, hogy mikor és hogyan változott a dolog. Több, mint egy éves koráig ő egyedül aludt el, letettük, megpusziltuk, kijöttünk, néha be-be kellett még menni 1x, vagy 2x, és annyi. Szép fokozatosan eljutottunk oda, hogy már fekszünk mellette, fogjuk a kezét, és még így is bő fél óra, ha nem egy mire elalszik. Ez természetes dolog, vagy mi rontunk el valamit szépen, fokozatosan?
2015. jún. 16. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Te/Ti még így is a nagyon szerencsés kategóriába tartoztok, ha 1 éves korig ilyen "kellemes" napirendben élhettetek. Az én lányom most 25 hós, reggel fél 7 fele kel, ebéd után 13-13:30 körül alszik, nagyon jó esetben 1,5-2 órát, bármilyen is a program, bárhogyan fárasztom el délelőtt. Este fél 10 körül alszik, mi már ennek is hálát adtunk, az előzményekhez képest. 2 éve életünk se, nemhogy kellemes napirendünk nincs, vacsorázni fél 10 előtt mi sem tudunk. Ez jutott.Egy fáradt szülő.
2015. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon szerencsések voltunk. És azt hiszem, nagyon hozzá is szoktunk a jóhoz. Ezért is van az, hogy ha már csak 20 perccel tovább tart az altatás, esetleg hiszti van, akkor már feszültek leszünk. Lehet, hogy igazad van és bele kéne törődnünk, hogy ez van. Most romlik a helyzet. Nem tudom. Szerintem azért próbálkozni fogunk, hogy valahogy helyre billentsük a dolgot.
2015. jún. 16. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 17 hónapos. Egy órát alszik délután, mindig felkeltem, hogy többet ne, mert akkor este nem tud elaludni. Mondjuk ő későn kel, 9, fél 10 körül, és délután 3-4 között alszik, esete 9 körül teszem le. Altatni sem kel, ő szeret aludni.
2015. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem életkori sajátosság, hogy este nehezen alszik el. A kisfiam 26 hónapos, Ő is nagyon igényli a melléfekvést este, anélkül el sem aludna. Reggel fél 8 körül ébred, délelőtt mindig van valami kinti program, el is fárad nagyon, és ebéd után fél 2-4-ig alszik. 4 órakor gyakran nekem kell keltenem, mert aludna tovább is. Így persze este 10-nél előbb nincs alvás. Kb. 1 órát kell mellette feküdnöm. Néha én is kiakadok, mert jó lenne este kikapcsolódni egy picit, megnézni egy filmet vagy összebújni a férjemmel. Mimdegy, megoldjuk, csak máskor. Ja, a vacsoráról annyit, hogy mi együtt vacsorázunk olyan 8 körül, így a fiam is velünk tölti elalvás előtt az idejét, mi sem maradunk éhesek. Ti miért nem vacsoráztok együtt?
2015. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eszünk valamicskét együtt, de az "igazi" vacsit megtartottuk eddig magunknak, filmet néztünk, eszegettünk, összebújtunk, tök jó volt. Hát, ezért... de most, hogy más ilyen későre tolódik, lehet, hogy erről is le kell mondanunk, pedig már csak enyni saját időnk marad kettőnkre, mert korán megy, sokat dolgozik, este a gyerekkel játszik, enyém volt az este utolsó 1-1.5 órája alvás előtt, de most már ennek is vége, sajnos. Annyira hullák vagyunk estére, hogy már esélytelen bármi is.
2015. jún. 16. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!