Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom 120 cm...

5 éves kislányom 120 cm magas, milyen méretű biciklit javasoltok? (Két keréken még nem tud biciklizni. )

Figyelt kérdés
2015. jún. 18. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

16-ost, levehető pótkerékkel, vagy ha találsz köztes méretben mondjuk 18-ast szintén levehető kerékkel akkor azt. a 20-asokhoz általában már nincs pótkerék, és bár méretileg már jó lehetne, gyakorolni még olyannal érdemes, amiről teljes talppal leér a lába és alacsony vázú ( a könnyű le-felszállás miatt, meg esésnél is könnyebben kezelhető, mint a nagyobb bicajok)


a fiam most szintén 5 éves, épp a héten tanult meg kétkerekezni, neki egy 14-es gyakorlóbicója van, a nővérétől örökölte, aki szintén ezen tanult meg kétkerekezni, mondjuk ő 4 évesen, és 5 évesen már 16-ossal nyomult nagy vagányan, most lassan 7 éves és 20-as van neki, de ő már gyakorlott.

legjobb barátnője szintén 7 éves, most kapott 16-os pótkerekest, laacsony vázút - pedig magasabb a lányomnál, de mozgásban rendezetlenebb, neki ez biztonságosabb.


én most úgy vettem a lányonak bicót, hogy elmentünk ide-oda és ráült és kipróbált több méretet, vázfazont stb

a fiam most még gyakorolgat a 14-esével, a nyáron üzembiztos lesz ő is, tavasszal majd kap egy nagyobbat, attól függően hogy mennyire ügyes lehet hogy kihagyjuk a 16-ost és huszast veszek neki. vagy használja még egy nyarat a nővére 16-osát, meglátjuk.

2015. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Milyen magasak a gyermekeid?

2015. jún. 18. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem a fiam 5,5 éves, 125cm magas, 3 évesen kapta a 16os biciklijét. akkor picit nagy volt neki, de hamar, 2 óra alatt megtanult kétkeréken tekerni. szerintem nem jó pótkerékkel elkezdeni mert megszokja.

most is a 16os bicajt használja, de már megemeltük az ülést és kormányt. most már nem venném neki ezt mert hamar kinövi.

decathlonban lehet köztes méretet venni, esetleg ott nézd meg a 18ast. de ha mondjuk pótkereket is szeretnél akkor nem kérdés, 16oshoz még van :)

2015. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, pontos centit nem tudok mondani, de a lányom 128-as holmikat hord, a fiam 122-est.
2015. jún. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom 4 évesen kapta a 16-os biciklijét. Pótkerék van rajta.
2015. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!