Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit magas (2.83) TSH - nál...

Kicsit magas (2.83) TSH - nál mit javasoltok, mit tegyek? Elég, ha a nődokimmal megbeszélem, hogy milyen laborokat csináltassak még meg (egyéb pajzsmirigy vizsgálatokra gondolok, csak nem tudom pontosan mik)?

Figyelt kérdés

Vagy azonnal keressek endokrinológust? Vagy csak szedjek jódot? 17 hetes vagyok egyébként, ez a 12. hetei laboreredményem csak kicsit idegesít, hogy baj -e ez az érték, vagy még nem?

Segítsetek légyszi, aki tud!


2013. jan. 21. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ezt azért nem értem, mert az én papíromon az van, hogy 0,4-4-ig normális tartományban van. Ki mondta neked, hogy magas?
2013. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam elég sokat az alulműködésnek, és a tünetei nagyon rámillenek. Valamint itt is olvastam, hogy ez a referencia tartomány egy nagy baromság, max. általánosságban igaz , hogy 4 - ig jó (pl férfiak), de egy nónek )főleg babásodáshoz 1 -2 között kell lennie - inkább az 1 felé)3 -as TSH - nál már szednek gyógyszert.
2013. jan. 21. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem innen azért ne állítsál diagnózist magadnak. És ne is olvassál utána, mert csak ráparázol. Holnap menj be (vagy hívj fel) vagy egy nőgyógyászhoz, vagy egy belgyógyászhoz. Meg fogja neked mondani pikk-pakk, hogy hogyan tovább. Azt tudom, hogy barátnőmnek 5 felett volt. Nőgyógyász elküldte endokrinológushoz, aki írt fel neki gyógyszert, amit a terhesség végéig kellett szednie. Tehát nincs tragédia akkor sem, ha valóban magas az érték. Nekem 0,04 volt az értékem (elég durván alacsony), de erre is csak annyit mondtak, hogy szedjem ugyan úgy a jódozott vitamint, kontroll alatt tartjuk.

Mindenképpen kérdezz meg valakit, szerintem az mindegy, hogy kit. Nődoki is tudni fogja, hogy ez most igényel-e további törődést. :)

Csak ne parázz rá! Nyugi! :) (első voltam)

2013. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem alul működésem van, jód egyáltalán nem jó ilyen esetben. Ha nem vagy terhes és nem szeretnél babát, akkor jó ez az érték, egyébként viszont keressél fel endokrinológust. Én csak 2 alatti értékkel nem vetéltem el és az egész terhesség alatt nyomon kell követni a szintet. Thiroxinnal szépen be lehet állítani, úgyhogy nem kell izgulni.
2013. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jód csak túlműködésnél jó, amikor alacsony a TSH szint. Neked nem kell jód, mert alulműködésed van. Ha nincs kezelve a pajzsmirigy problémád, az gondot okozhat a babánál, ezért szokták kezelni a terheseket, egyébként a te értéked nem vészes. Egyéb pajzsmirigy vizsgálatok nem kellenek, csak havonta labor TSH, szabad T3 és T4 ellenőrzés. Nőgyógyász írjon beutalót az endokrinológushoz, az a leglogikusabb!
2013. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!